Představte si, že existujete v různých podobách v paralelních světech. Vaše alter ega prožívají rozmanité osudy a se smrtí každého vesmírného dvojníka se rozdělí jeho síla a energie mezi zbývající. Přechody mezi jednotlivými světy - kvantové tunely známé jako červí díry - hlídají speciální agenti multiversa. Jeden z nich, bývalý agent Yulaw, už zničil v paralelních světech 123 svých alternativních životů. Už zbývá jen poslední dvojče na Zemi, uznávaný veterán losangeleského policejního oddělení Gabe. Jeho život, spokojené manželství i čest se ocitnou v troskách, když Yulaw vnikne do jeho světa, hnaný touhou stát se nejmocnějším, neporazitelným jedinečným. Křehká rovnováha vesmíru je ohrožena, osudová bitva mezi dobrem a zlem vrcholí. (oficiálny text distribútora)

Trellíno

Jet Li is da king of action. A když jich je víc, jenom lépe pro diváka. Nářezová akčňárna s neuvěřitelnými scénami bitek, s úchvatnými triky a s nabušeným soundtrackem. Co si na oddech víc přát. ()

ripo

To, že sa do tohoto filmu nalialo množstvo dolárov bolo bezpochyby vidieť. To, že tento film mal chabý dej, bolo takisto vidieť .... ()

Xmilden

Časem jsem přecejen musel přehodnotit své hodnocení směrem dolů. Jedinečný nenábízí z mého pohledu nic zábavného, akčního ani převratného. V hlavní roli triky, Jet Li, který se tady jen zbytečně ztrapňuje. A navíc zde není ani jeden pořádný souboj. Utržený ze řetězu zůstává nepřekonatelným Jetovým vrcholem v Hollywoodu. ()

Jamal

taková blbůstka, kde běhá Jet Li a pořád se tam něco děje ve spěchu a vy nad tim ani nemáte šanci pouvažovat, škoda, jinak dobrej nápad ()

3497299

Banální pseudovědecko-akční zpracování fyzikální teorie paralelních vesmírů. Na první pohled vypadá námět lákavě díky svojí originalitě (hlavní hrdina zabíjí svoje dvojníky v paralelních vesmírech, přičemž je stále silnější, jelikož se jakási transdimenzionální síla rovnoměrně rozděluje na zbylé jedince) a díky obsazení Jet Liho. Skutečnost je jiná: naprosto nekonzistentní, nelogická a nudná vyprávěnka otravuje jak svojí snahou o jakousi sofistikovanost, tak průměrnými bojůvkami. Nepomůže ani to, že Jet Li předvádí übermenschské souboje sám se sebou, neboť ty dosáhnou stěží na úroveň druhořadých martial-snímků typu „Neporazitelná Kristy“. Za všechno bych jmenoval alespoň dva body, ve kterých je absence logiky nejzřejmější: proč se síla rozděluje mezi paralelní jedince jenom v případě hlavního hrdiny – každý člověk snad někdy zemře a tak se musí nutně tomu poslednímu ze všech ostatních jedinců nakonec stát ten samý silově-stratifikační problém – kde se potom bere ta jedinečnost „Jedinečného“?; a dále: proč je paralelních vesmírů právě 123, když se přece v každém okamžiku realita nekonečně dělí, jak bylo řečeno v úvodu filmu a jak to ostatně i originální teorie paralelních vesmírů předpokládá? – asi proto, že kdyby tomu tak ve filmu bylo, pak by hrdina nikdy nemohl všechny svoje alter-ega zabít a nebylo by co vyprávět. Když už se někdo pokouší aplikovat na diegetický svět určité progresivně-vědecké teorie, tak alespoň se zachováním základní konzistence. Konečná dualita dvou paralelních světů: jakési Nebe pro hodného Jet Liho a Peklo pro toho zlého, kde se oba po svém dostatečně vydovádí, jenom potvrdilo absurdnost celého filmu. Suma: hodně špatný film, který se snaží předvést vyšší vzdělání. ()

petaspur

Tvůrci na začátku nastavili poměrně absurdní pravidla a pro jistotu je hned začali porušovat. Nebudu rozebírat jednotlivé nesmysly (je jich moc) a to zejména z důvodu, že jsem se při této prapodivné jízdě velmi slušně pobavil. Akce střídá akci, hudba správně duní, Jet Li má celkem vyrovnaného soupeře v sobě samém a já dávám ****, protože jsem si jist, že 124 dalších mých JÁ, žijících souběžně se mnou v paralelních vesmírech, tento snímek nekompromisně strhá. ()

Legas

Už by těch "rádobymatrixů" mohli nechat! Tohle sci-fi ve sci-fi je ubohé až do morku kostí. Jet Li by si měl konečně uvědomit, že jako digitálně neupravený je daleko lepší. Musím ale přiznat, že jsem Jedinečného dokázal dokoukat až do konce a to si zaslouží alespoň jednu hvězdičku. ()

Anderton

Tak toto vzniklo bohužiaľ minimálne o dekádu neskôr, než malo. Námet je pritom vynikajúci, len je škoda, že sa "prevaril" na tak jednoduchý akčný film. Prechody medzi vesmírmi potešia, len opäť platí, že aj tie vyzerajú ako z roku 1989. The One sa ale dá brať ako slušný guilty pleasure a keďže je krátky a rýchlo ubieha, dostáva zopár plusových bodov. No a Statham s desivým účesom a príšerným, o dve čísla väčším kabátom, to sa skrátka musí vidieť. Inak sa čudujem, že ešte nikoho nenapadlo na tomto nápade nakrútiť celý seriál, už by bolo jasné, že by mal 123 častí. ()

swamp

Rozhodně to nikoho neurazí - ale po chvíli si člověk ani nevzpomene, o čem to bylo. :P Snad jen, že tam hrál Jet Li.. a bylo ho tam víc.. :) ()

predators

"Vypnout", sedět nebo ležet a dívat se. Tak asi taková slova se mi honí v hlavě po dodívání se na The One. A asi bych tam ještě přidal "bavit se", protože já jsem se bavil! Ano není to akční nářez(viz. Matrix...), ale pár povedených akčních scén by se našlo. A J. Statham?? Ano, opět je to machr a na mém pomyslném žebříčku tiše stoupá vzhůru...ke hvězdám:-)65% ()

klerik

Jet, vráť sa domov. Pekné nápady (v akciách), hrozné triky, slabé bitky, stupidné finále a scenár. A ako do tohto béčka zablúdil Delroy Lindo, fakt neviem... ()

SeBig

Paráda! Akcička hned už od začátku za doprovodu naprosto špičkový hudby! Jet Liho fighty, zajímavý příběh, líbila se mi dvojka Statham a Lindo. Konečný fight mohl být lepšía taky tam mohlo být víc hlášek.. jinak už nemám co bych vyčetl. Libil se mi závěr jak se tam mordujou v tý zemi zla. ()

Chrustyn

To, že má ve filmu Jet Li dvojroli ještě neznamená, že dostaneme dvojitou porci akce. Li je tu prkennější než kdy předtím (nemluvě o ostatních hercích) o scenáři se ani nemá cenu rozepisovat a ani té akce tu není mnoho a když už je tak ve většině případů nestojí za nic. Jeden z nejslabších Jetových filmů. ()

MM11

Opravdu scénáristicky velmi chabý film. Navíc film končí v "poklusu" kolem devadesáté minuty, do níž se nic zásadního nestane. Jet Li nepatří k mým nejoblíbenějším hercům, beztak tady by nic nezmohl a neúspěch snímku není jeho chyba. Za křečovitost může prapodivný scénář (skoro bez dialogů) a skutečně tupý průběh. Americká anabáze Jeta Li tímto filmem zrovna na kráse nepřidala. Tohle se nepovedlo. ()

Xeelee

Tomuhle filmu bych odpustil nijaké herecké výkony, špatné triky a možná i úděsnou hudbu, kdyby měl Jedinečný aspoň průměrný scénář! Zajímavý námět opravdu nestačí. Fakt by mě zajímalo jak třeba autoři přišli na to, že existuje jen 125 vesmírů s jedním konkrétním člověkem. ()

eraserhead666

U tohohle nesmíte vůbec přemýšlet nad zápletkou ani logikou. Jen tak si můžete užít vašeho oblíbeného Jeta Li a potutelně se usmívat nad mladičkým Stathamem. A vlastně bez úhony absolvovat tenhle film. Na tomhle jsem byl v kině. Šlo by to do kina dneska? ()

Bauer

No tak to je béčko jako vyšitý.Mám rád Jet Liho ale do tohohle filmu nemusel jít , to ma určite navíc.Ale líbila se mi zápletka a Jason Staham je taky dobrej.Dávám lepší 2*. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (viac)