V 17. stolení vypukla v Anglii revoluce, která se rozrostla v občanskou válku. Po porážce královských vojsk byl popraven král Karel I. a moci se ujal parlament v čele s Oliverem Cromwellem. Během těchto bouřlivých roků se odehrává příběh Angelicy Fanshaw. Královské gardy ji připravily o manžela a nyní bude muset bojovat sama za sebe.. (oficiálny text distribútora)

manonfire

Už mi začíná bejt na blití z toho, že i film o tak zásadním momentu, jakým byla poprava krále a následná vláda Lorda protektora, musí být idiotsky zaobalen v pofidérní romantickou baladu, a příběh, kde ženský element hrál asi tak zásadní roli, jako v klipech Pet shop boys, byl celý nadepsán i odvyprávěň onou ďáblovou děvkou. Prosím pěkně, až budu chtít vidět dokument o horečce omladnic, či skupinové porno, pak se budu nervózně tázat po hereckém obsazení něžného pohlaví, ne ale v historických dramatech o politice, stínání hlav apod. Příběh nesoucí podobnost například s francouzskou revolucí, kdy revolucionáři posléze samotní zabředli v opium moci jimi svržených, a končili rukou stejného mistra popravčího, se měl vydávat právě po této ústřední linii vývoje postav, jako tomu bylo u Dantona. Téma v britském příspěvku historii bylo dost silné na to, aby ho zhyzdili červenou knihovnou a vejšplechty o lásce. Obětmi feministicky laděného autora námětu se opět stala dvojice Fassbender, West, podobně jako v Centurionovi. Zde alespoň hlavní hrdinka nemáchala kyjem, ba ani mečem, jen si jednou vystřelila z pistole. O to víc ale škodila jen svou přítomností a roli vypravěčky. Opět u mě West přejel Fassbendera a všechny ostatní, ten chlap má ksicht a charizma vyjimečné rázovitosti. 60% ()

filmmovier

Na jednu stranu je tahle minisérie (nebo film, chcete-li) docela nuda. Jenomže nuda zasazená do atraktivního prostředí, jedné z nejzajímavějších dějinných ér Anglie (trestuhodně nevyužité) a samozřejmě parádně vypravená a obsazená, přičemž zde excelují sice naprosto všichni, ale zejména John Simm nebo Capaldi v pohříchu malé roli. Jinak je to ale víceméně slaďárna plná intrik, vášně, zrady a takových těch věcí. Prostě fakt ta Angelika po anglicku. Sice se to místy vleklo, tři hodiny jsou na tuhle látku fakt hodně (což myslím tak, že je to zaměřené jen na osudy jedné ženské), ale vcelku se to dalo, zklamán rozhodně nejsem. Na průměr to nakonec není, to je zase málo. Ale není to pro každého a v tomto případě to ocení spíše ženy. 70 %. ()

elizabeth_ba

Tak tahle Angelica byla tedy opravdu femme fatale... :-)) Po prvním díle bych byla ochotná jít i na pět *, ale druhý byl nejen dost složitý, ale navíc měl zcela šílený závěr, který mohl mít reálnou oporu jen v Cromwellově podpisu. Jinak celkem ok, podle mě lepší než některými komentáři zmiňované Spiknutí střelného prachu, kde se ten druhý díl (o Jakubu Stuartovi) zvlášť nepovedl. A nudit, jak tady někteří píšou, mě minisérie taky nenudila, naopak docela mi zpříjemnila nedělní odpoledne, zejména pak její první díl. ()

Terva

Pravdivá výpověď o životě a době Angelicy Fanshawe. Když se narodila zvonily zvony a na obloze letěla kometa. Matka jí opustila ( odjela do kláštera ve Francii ) a Angelica ( Andrea Riseborough ) je rozhodnutá, zda Bůh existuje nebo ne. CITÁT - Bože existuješ - li ať do mně uhodí hrom !!! Hrom neuhodil, ale zjevil se jí Ďábel ( Robert van Vuuren ). Na scénu přichází Sexby ( John Simm ). V Německu už nikdo nechčije proti větru, ale tady v Anglii poteče krev, říká. Angelice postupně, ve jménu Boha, umírají manželé a ona stále vídává Ďábla. Zajímavý příběh u kterého jsem se kupodivu nenudil. Bůh s vámi. Ve jménu pravdy, svobody a spravedlnosti...jo a na světovou lásku !!! ()

agassi68

Bez aspoň základnýchh znalostí historických faktov sa budete utápať v množstve politických bojov, ktoré sa na rozdil od dneška neriešili samopalom a výbušninami ale mečom. nestotožnil som sa so žiadnou z postáv natoľko aby som jej držal palce. Pre milovníkov historických filmov však možno doporučiť. ()

• Natáčení probíhalo v Jižní Africe. (Terva)
  • Peter Flannery začal psát scénář již v roce 1997. (Terva)