Jsi chytřejší než páťák?

(relácia)

Zábavná soutěžní show, ve které každý může vyhrát až milion korun. Musí však správně zodpovědět otázky, jaké ve škole dostávají „páťáci“.

Každého kola se účastní jeden dospělý soutěžící, který má šanci vyhrát až 1 milion korun, pokud správně zodpoví otázky převzaté z výukových materiálů pro první stupeň základní školy (tzn. učebnice, prezentace, pracovní sešity pro 1-5. ročník ZŠ).

Soutěžící odpovídá na otázky z 10 tématických kategorií (například astronomie, cizí jazyky, český jazyk, matematika, nauka o Zemi, zdravověda, zeměpis ČR, zeměpis světa, zoologie .....), a to v libovolném pořadí. Každá správně zodpovězená otázka jej posune o stupeň výš (jednotlivé stupně jsou ohodnoceny různými částkami). Pokud zodpoví správně všech 10 otázek, smí zodpovědět 11. otázku za 1 milion korun.

Pokud se soutěžící rozhodne ukončit svou účast ve hře, musí se na žádost moderátora podívat do kamery a říct větu „NEJSEM CHYTŘEJŠÍ NEŽ PÁŤÁK." (oficiálny text distribútora)

duklak2

V létě roku 2007 vtrhla na NOVU tato zábavná soutěž a vysílala se každou neděli v prime-time. Jo, pár dílů jsem viděl a rozhodně tato soutěž nepatří do odpadu. I když je trochu nesmyslná. Přeci jenom, starší dospělý člověk není robot a nemůže si pamatovat učivo ze Základní školy. Hodně moc otázek jsem nevěděl, což je trochu ostuda, neboť mě bylo v době uvádění tohoto pořadu v TV 22 let. Některé otázky mě přišly hodně těžké, ale zase na druhou stranu to může být tím, že dnešní děti mají učivo, které jsem např. já probíral ve třetí, tak oni ho mají už ve druhé, nebo je možné, že i v první třídě. Také mi přišlo, že celá soutěž je o tom, že nikdo nemá na páťáky. Ze soutěžících dětí si pamatuji hlavně na Štěpána, který mě připomíná novodobého Einsteina a z dívek mě zaujala Alžběta. A co se týká moderátorů Míši a Ríši, tak předvedli svou klasickou show:-). I když o Suchánkovi mám od jisté doby, (co jsem ho měl možnost vidět na vlastní oči), své mínění. Připadá mi, že si o sobě hodně myslí. Celkově tuto soutěž hodnotím lepšími dvěmi hvězdami. A na závěr se dívám do kamery a říkám: NEJSEM CHYTŘEJŠÍ NEŽ PÁŤÁK:-) ()

ScarPoul odpad!

omg omg omg omg omg omg raz si len tak zapnete telku, len tak výnimočne lebo ju inak pravidelne nesledujete a celkovo je vám tento komerčný vynález u riti, a tak si zapnete že tomu dáte šancu a ono...... omg omg omg omg omg omg ()

Suzie05 odpad!

Příšerná volovina, jestli se někdo v páté třídě učil to co oni tak bych to ráda viděla. A nebo kde brali ty pomatené lidi, kteří měli problémy i se základními výpočty, ti snad ani nedokázali spočítat kolik mají dohromady prstů. ()

Petroff odpad!

Chudáci Suchánek s Genzerem... Když před lety dělali tu taškařici na Nově s Cardou a Žilkovou (TeleTele, myslím) tak si jistě nemysleli, že za pár let si budou sjiždět pořad, kterej má pod 15% ... Co by mě fakt zajímalo, jestli se ti pánové cejtěj trapně... ? ()

joker.george

Když jsem tohle viděl, chodil jsem myslím do třetí třídy a už v té době mi to přišlo jako kravina, tak jak se na to asi můžu dívat dnes? Říkal jsem si, že ti co tohle vymysleli asi do školy nechodili, neboť to nemělo s tím, co se vyučovalo absolutně nic společného. Buďto byly stupidní otázky, u kterých jsem se hlavně pozastavoval, když soutěžící řekl absolutní kravinu, takže mi nikdo neříkejte, že tam ti soutěžící byli dobrovolně, protože kdo by ze sebe dobrovolně dělal vola? nebo byly otázky absolutně mimo mísu. ()

KajusaK

Zábavné pro určitou skupinku lidí, všechny nepobaví..Ráda si zavzpomínám na ty roky a prozkouším se, co ještě umím, ale nějaké pravielné sledování fakt nehrozí :) ()

popkec odpad!

Jedna z nejhorších soutěží co jsem kdy viděl. Trapné, ubohé, nezábavné. Největší plus je že to rychle skončilo ()