Scourge

Horor / Mysteriózny / Sci-Fi
USA / Kanada, 2008, 92 min

V jednom ospalém městečku se v místním kostele něco děje. Ve starobylé kobce se pod základy probouzí zlo. Spalo dlouho, velmi dlouho. A tak se nelze divit, že po stopadesáti letech bude mít pořádný hlad. Kdo tuhle strašidelnou noc přežije, ten na ni rozhodně jen tak nezapomene. Ale - najdou se vůbec takoví? (Davies182)

Šakalík

Na béčkový horor poměrně koukatelné, i když no... Příběh samotný je popravdě dost slabý, vlastně tam ten škaredý hmyzák jen leze z jednoho hostile do druhého, přičemž ten nakažený exemplář se pak motá po městě takovým tím zombie krokem, chová se jak to příslovečné prase a sežere každou potravinu, kterou uvidí, aby pak ta stonožka vlezla do pupíku zase někomu jinému (btw klidně přes oblečení a bez kapky krve, ale to neřešme). No a to se několikrát opakuje v podstatě až do konce. Ale tak očka mají ti nakažení taková moc hezky krvavá, je to docela akční a hlavně teda ta dívčina v hlavní úloze je náramná fešanda, že by jí pro tu tykadlovitou potvoru byla vážně škoda. Konec je sice předvídatelný až hrůza, ale jako celek mě to ničím extrémně nerozčilovalo. ()

sochoking

Corrigia! ... Neuveriteľné, kto má odvahu s niečim takýmto ' sa vytasiť ' ... U tohto filmu doporučujem piť veľa bublinkových nápojov, aby sa vyrovnal ' fenomén grgania' . Príšera, s príznačným menom ( ' pohroma' ) i pre tento film, sa prenáša pupkom svojich obetí a aby to autori mali jednoduhšie, tak " Smrt obsazeného těla nic neznamená, tvor se stáhne dovnitř a tělo používa jako štít. To vylučuje utopení a dokonce i oheň. " Tiež som nepochopil prítomnosť postavy tlstého ' vyžratého' fotografa " z tisku " , ktorý iba umocňuje dojem " päsť na oko" . Vydržal som len kôli očiam hlavnej hrdinky Jess, ktorú stvárnila Robyn Ledoux. Tie 2* sú za pár dobrých efektov a jej oči, v ktorých som sa utápal. ()

eraserhead666

Ó, mrskající se chapadla parazita v lidském těle už tady dlouho nebyla. Jakých překvapení se člověk ještě nedočká. Nijak originální, ale přesto jednoduchá, prostá, zábavná a velmi příjemná jednohubka. Nesnaží se to o nic víc, než na co to má. Má to sice charakterově tendenčně tradiční, přesto však velmi příjemné hlavní hrdiny a závěrečná část s tlustým fotografem je fakt povedená a zábavná. Docela jsem si to užil a bavil se u toho až mě to samotného překvapilo. Nevidím jediný důvod, proč do toho nejít ještě několikrát znovu. ()

numan

Pracně z prstu vycucaná céčková horrorová taškařice, kterou nedoporučuju sledovat během oběda, protože se v ní hodně a dlouze krká. Celkem tuctový slasher s jakýmsi znova oživeným vetřelcoidním parazitem z dávných věků a dvojicí statečných amerických teenagerů. Milovníci gore možná ocení urvanou čelist. Se "sci-fi" to opravdu nemá nic společného - "fi" to je sice celý, ale "sci" ani nota. ()

Campbell

Tak takovýhle překvapení jsem vskutku nečekal. Film vypráví o parazitovy který si vybýrá oběti, a poznat to můžete tím že krká, a kručí mu břicho. Zní to sice debilně, a ono to i debilní je ale film mě dokázal zaujmout a dokoukal jsem ho bez problémů a pár scén se mi i líbilo, třeba začátek kde prší a jde se zabít jeden chlápek je zajímavá a kamera je v tu chvíli naprosto perfektní a k tomu dopomáhá hudba která byla vybraná s citem. Co mě ještě potěšilo byly efekty toho monstra, ono samotný vypadalo poměrně slušně jeho tvůrce si dal záležet a nejednou mi připoměl parazita z filmu Fakulta. Ale i ty efekty vypadají zdařile. Bohužel jsem ale vyčerpal všechny pozitiva a ted přijde to horší. Třeba konec filmu mi nepřipadal tak moc dobře zvládnutý, a herci byly špatní, sice byly sympatičtí ale špatní. A i přes ty plusy je to prostě další scífko v řadě. Nicméně hodně slušné scífko. ()