Papírový hrdina

• USA Paper Man

Laskavé komediální drama, které vypráví o nepravděpodobném přátelství neúspěšného spisovatele se středoškolačkou z Long Islandu, která ho učí co to znamená, vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou... Papírový hrdina je inspirativní komediální drama o jednom neobvyklém přátelství mezi Richardem (Jeff Daniels), neúspěšným spisovatelem středního věku, jenž nikdy zcela nedospěl, a sedmnáctiletou dívkou Abby (Emma Stoneová), která díky rodinné tragédii naopak musela dospět velmi rychle. Oba jsou nejistí, ostýchající se udělat vstřícný krok a přitom oba hledají přítele, s jehož pomocí by do budoucna snáze kráčeli dál. I když Richard už od dětství na jednoho přítele spoléhá, tento imaginární superhrdina však existuje pouze v jeho hlavě. Po naléhání manželky Claire (Lisa Kudrowová) se Richard přestěhuje na zimu na Long Island, s cílem překonat svůj spisovatelský blok. Právě zde se setkává s Abby, kterou si najme jako chůvu, i když žádné děti nemá. Jejich nové, křehké přátelství je zpečetěno báječnou Abbyinou domácí polévkou, a také její upřímnou radostí a zájmem o Richardovo psaní i o jeho pokusy s origami. Postupně se sbližují a svěřují si své sny i životní těžkosti. S přicházejícím jarem si oba uvědomí, že je čas nechat odejít imaginární kamarády z minulosti a přijmout budoucnost jako nový začátek. A stejně tak přijmout i nové úžasné přátelství. (HBO Europe)

MrKlobouk

Z velké části nezáživné a divné, ale párkrát se našly momenty, které byly úžasné - Rozhovor Kierana Culkina s Ryanem Reynoldsem (vlasntě pokaždý, když tam byl Reynolds- objevil se jen párkrát), a pár rzhovorů s Emmou Stone a vyhrocený rozhovor s Lisou Kudrow. Spíš bych doporučil Harrelsonovo Defendora. ()

Sancoo

Já tu Emmu Stone asi fakt miluju, jinak se nedá vysvětlit fakt, že jsem to dokoukal celý. Dá se říct, že ona byla to jediný, co mě ten film donutilo sledovat, protože drama zrovna není většinou můj šálek kávy. Nemůžu říct, že jsem celý film přetrpěl v křečích, ale zase mě nenapadá důvod proč a jak bych ho někomu měl doporučit. ()

toi-toi

Mám rád tieto sladokobolné filmy hlavne ak sa jedná o potom nezávislé diela. Herecké obsadenie je super komédia funguje, dráma je síce uťahaná ale dokáže sa dostať po kožu. Príjemné dielko, ktoré nesklame. Najväčšiu slabinou diela vystihla samotná postava: "Sem úplnej debil." ()

KOZEL84

Mno nebylo to úplně zlé.Nevím jestli to bylo scénářem nebo režisérem (možná taky mou náladou),ale nějak sem se do toho nedokázal ponořit a nic moc se mnou ten film nedělal.Trochu bez emocí.Hercema to nebude,ti byli dobří a všechny je mám rád.Hlavně teda Emmu Stone bych hodně rád měl...ehm...rád;). ()

frolish

Neviem co by z toho bolo bez Emmy Stone.... Kazdopadne si ma tu ziskala natolko, ze v konecnom dosledku prekryla vsetky nedostatky (zbytocne natahovany scenar, neatraktivne vedlajsie postavy...). V zasade nic prevratne, ale prijemne podane a v urcitych momentoch dost emotivne prave vdaka ustrednej dvojici ktorej som veril kazde slovo. ()

Radek.SCH

Nenechte se odradit nízkým hodnocením. Protože to je výborné. Sice je tam až příliš moc známých tváří, což mě osobně vždycky ruší (protože vím, kde kdo hrál), taky nezažijete nbeopakovatelnou událost, je to prostě "jen" film, který baví a potěší. A to je sakra dost. A hlavně nečekejte nějaký ANTIsuperhrdinský film jako já. O tom to není. - 70 % ()

Harts

Mám rád psychologické filmy, film měl silné stránky, i slabé stránky, ale v celkovém podání se mi to velmi líbilo, nejzajímavějších pro mě bylo vyvrcholení filmu 20minut před koncem. A hlavní myšlenka, muž se chová jako malé dítě, a jak to udělat, aby dospěl. Nádhera, úlně jsem se v tom viděl. ()

..Anya

Kdo ví proč mi to připomnělo Lost in translation. Pravděpodobně kvůli tomu odcizení na onom místě v onom čase. S tím rozdílem, že zde nehrála okouzlující Scarlett Johansson, ale flegmaticky charismatická Emma Stone (jejíž obliba u mě roste) a především s rozdílem toho, že tento film se mě skutečně emočně dotkl, což se o dříve zmíněném snímku říci nedá. ()

Jakubik

Tohle mě opravdu moc nebralo a ani se k tomu nějak zvlášť vyjadřovat nebudu. Pro mě to byla nuda bez děje a nezanechalo to ve mně absolutně nic… ()

josieaddms

Pro mě strašně úžasný příběh- nesnáším sice filmy o spisovateli který má blok- ale tohle bylo něco neskutečného- jako by to všechno dávalo smysl, jak bych něco takového zažila taky! A když ano? Spisovatel na mě působil neskutečně opravdově, každý jeho nápad, bolest kterou prožívá, nepochopení od světa, problém sám se sebou, zamiluje se, čistě bezbranně a přátelsky do dívky která má bolest tak obrovskou že ji tají sama před sebou a zároveň se ale musí rozloučit protože ona mu nedokáže pomoct natolik aby to zachránilo oba dva a oba vědí že se potřebují a zároveň si musí říct sbohem, protože on musí projít skrz něco, co nezvládne jinak než sám. Je zacyklený ve svém vlastním nízkém sebevědomí, ve své bolesti - má vymyšleného přítele z dětství s kterým stále komunikuje, a ona má někoho podobného aniž o tom navzájem vědí. Láska má mnoho podob a jedna z nich je tahle - přátelství v bolesti. Jsem v tom zkrátka až po uši - jsem součást příběhu. Mimochodem film má krásnej soundtrack - písnička Driftwood od Marka Mcadmana. A všechny herecké výkony musím pochválit - zvláště Kierana Culkina který je nejen skvělý herec ale i velmi zajímavý typ. ()

E lan

V žádném případě to není komedie, ale vážné a velmi smutné drama. Tak nějak to neví kam dospět a co vlastně říct. Jinak ale slušné dílo s příjemnými umírněnými hereckými výkony. ()

VvV14

Pravda je, že to stojí za to. Je to vlastně takové Tajemné okno bez hororové tématiky. Pár vymyšlených přátel, trocha samoty a z člověka se stává pomalu ale jistě blázen. Film papírový hrdina mne oslovil zejména díky roli Ryana Reynoldse ovšem i ostatní se mi líbili. 4* určitě. A 5.*? Tu jsem nechal odejít..... ()

TommyDiamond

Vážně mě nebavilo dívat se necelé dvě hodiny na někoho, kdo zjevně prochází krizí středního věku a navíc se u toho snaží být vtipný. Podle mě se stejně žádný restart jeho života nekonal. Pesimista zůstane vždy pesimistou…. Film mi nic nedal a pouze mě utvrdil v tom, že vyšší hodnocení zde rozhodně není zárukou kvality.... ()

stephano odpad!

Další z ufňukanejch rádoby nezávislejch filmů bez scénáře. Nechápu, že se pro tohle Reynolds připustil. Na nejakym festivalu určitě sklidí úspěch, pro mě je to jen vyumělkovaně servírovaná nuda. Emma Stone se mi nelíbí nebaví mě a ten její smutnej výraz "ohh jsem nedoceněný emo" mě už v druhym filmu donutil ho předčasně vypnout. (první byl Easy A) ()

habertek

Bylo mi úplně jasné o co režii šlo, ale nějak se jim to (aspoň z mého hlediska) nepovedlo...celý film mi padala hlava, měl jsem pořád potřebu jít na WC či jít pro nějaké jídlo. Asi jsem to podvědomě chtěl mít z krku:) Prostě nuda, příběh/námět zajímavý, ale nezajímavě natočen.... ()

Joedas

Příjemné indie, které musím značně nadhodnotit kvůli hercům. Díky tomuto filmu jsem si i chvíli myslel, že kam nastrčí Emmu, tam mě odzbrojí. To sice dokonale vyvrátil House bunny, ale to je jiný příběh. ()

kubilov

Zvláštně krásný film plný melancholie o nedospělém spisovateli Jeffu Danielsovi, jeho nepravděpodobné a dost depresivní kamaráde Emmě Stone, jeho úspěšné a asi i ctižádostivé manželce Lise Kudrow a o jeho strážci už od dětských let, o platinovém blondýnovi Ryanu Reynoldsovi. Nahodit "blue mood" a vzhůru do toho. ()