Santi má problémy - nedokáže se pohybovat na volném slunečním světle, začínají mu růst podivně zuby a čím dál více se rozšiřuje jeho nemoc. Spolu s jeho matkou na jeho přání tedy odjedou tam, kde by se jeho problémy měly vyřešit, do míst kde slunce nesvítí. V novém domě a hlavně jeho okolí se ovšem začnou dít podivné věci, se kterými je navíc Santi spojován. Pokud nechce čelit obvinění, bude muset věci vyřešit. (Pumiiix)

TomikZlesa

Jak už u španělských hororů bývá, opět zde hrály samé neznámé tváře a přesto byly výkony klasicky vysoké. Začátek naprosto typický a druhá polovina filmů klasicky svělá. Ač je ale film celkově spíše průměrný, dnešní americké rádoby horory a dokonce i předělávky kdysi úspěšných hororů tomuhle dílu nesahají ani po paty. Ržisér by si měl občas uvědomit že známí ksixt není zárukou dobrého filmu a právě ze španelských filmu si vzit příklad. ()

Trainspotter

Vzhledem k mé slabosti pro evropský horor, zejména pak ten španělský, nemůžu jinak, než hodnotit kladně a dát za čtyři. Eskalofrío mě nezklamalo, potěšilo, nahnalo husí kůži a několikrát docela slušně vylekalo. Námět je originální, stejně tak přerod z hororu na thriller v druhé polovině filmu, místama je sice vývoj postav docela předvídatelný, ale ty čtyři hvězdy jsou zcela zasloužený. Závěrem, kdo se bojí nesmí do lesa a kdo se nebojí, dělá chybu, protože buď se chytne do pytlacké pastičky (v lepším případě) nebo bude pokousán dívenkou z divokých vajec, která řádí jak urvanej vagón. AR: 1,85:1 - Spherical ()

Fallen_One

Pyreneje už nikdy nebudou klidnější. Pokud vás nudí pořád ty samé americké horory, zkuste zabrousit do Evropy, třeba právě do Španěl. Tenhle film má možná dejme tomu jednodušší zápletku, ale atmosféru má opravdu parádní, herecké výkony takřka (v našich vodách) neznámých herců skvělé a celkově to působí více než koukatelně. Žádné slabé místo, žádná nudící sekvence a závěrečná zápletka možná některý místní kvaziintelektuály zklame, ale obyčejný člověk milující film bude spokojen tak jako já. Plnej počet a bod navíc za Blancu Suárez, která mne donutila přehodnotit prototyp ženské krásy. ()

kosta73

To, co tvůrci "naslibovali" v první půli se jim v druhé rozpadlo jako domek z karet. Škoda... ale co už, chápu ( ač nerad ) precedens sázet na momentální jistoty a Ortiz se s tím dortem z pohádky o pejskovi a kočičce víceméně popasoval se ctí. Průběh druhé půli filmu fanouška spíše zamrzí, než aby pokazil celkový dojem. ()

Cedr

Potenciál to rozhodně mělo... provedení a scénář je však místy tak hrozně naivní a hloupý až běda. Jak tady už někdo zmínil, skoro to opravdu působí jako rodinný "horor". Vzpomínáte na "Bojíte se tmy"? Na Supermaxu? Tak podobným dojmem to na mě působí,... plus více krve. Sympatické bylo, že se do hodiny a půl podařilo nacpat opravdu hodně... škoda, že většina ale stála za houby. ()

Khumbac

Díval jsem se na to s více lidma a s dabingem, možná proto mi to nesedlo. Ten dabing byl příšerný. Ovšem i dialogy se mi zdály hloupé...tak fakt nevím :( ()

oveckaoa

V rámci žánru nadprůměrný horor film jsem viděl ještě tehdy s titulky nyní sem si sehnal dabingovou verzi a díkybohu za ni. JInak film je púarádní má to sympatické herce děj atmosféru prostě vše jent o mohlo mít více gore ale nevadí. ()

Danny F.

No, do hororu to mělo trochu dál, ale svou atmosféru to mělo. Nijak mě tento film nepřekvapil ani nemohu tvrdit že je nejhorší. Prostě povedený. 60% ()

Tomatáš

Yeees!Příznivcům "husiny" po celém těle, skvělé filmové hudby, dětské příšerky a mnoha zajímavých, méně známých herců vřele doporučuji!Ani tentokrát španělský horor nezklamal! ()

drackula

Španieli v roku 2008 vcelku jasne dominujú a valcujú akúkoľvek inú svetovú produkciu. Ďalší do rodiny desivých horrorov je Shiver alebo ak chcete Eskalofrio. Atmosféra je najmä skrz absenciu svetla miestami naozaj dusná a prvá polhodinka v ktorej netušíme proti čomu sympatický hlavný hrdina stojí je skvelým úvodom. Ďalšie dianie neuberá nohu z plynu a v niektorích momentoch mi naozaj nebolo všetko jedno. Španieli to skrátka tento rok naozaj vedia a mrazivý pocit úzkosti u mňa nevyvolala žiadna iná európska alebo americká produkcia tak úderne a priamočiaro ako sa to podarilo im. Príbeh ťaží najmä zo svojej jednoduchosti a najmä z faktu, že v závere sa naň dokázala naviazať istá detektívna zložka, ktorá síce nieje výrazne prešpekulovaná, ale napriek tomu dokáže zaujať. Skladám poklonu a posielam pozdravy do Španielska. Tento rok vám vážne ide karta. 90 % ()

klima777

Spíše slabší z kategorie španělských "lesních" filmů. Krev vám tuhnout nebude, ani se nepromění v mízu (i když Del Torův producentský dohled je jasně rozpoznatelný). Počin bez problémů koukatelný. Nic víc. Škoda. ()

Kosmik 1

Atmosféra celého filmu byla opravdu dobrá a hustá, že by se dala krájet. Největší požitek jsem si z filmu však odnesl v době, kdy se Santimu zdál sen a "příšera" mu v něm vešla do pokoje a on se před ní svíjel hrůzou. Bohužel probuzením ze sna také všechen požitek vyprchal a znovu už se nedostavil. Jen atmosféra totiž není všechno, musíte se toho "něčeho" neznámého a tajemného i bát. A to se u mě nestalo. V lese to pak byla jedna velká kupa nelogičností a postavy se chovaly tragicky. Ale bát se v určitých momentech určitě budete. 55% ()

manonfire

To není horor. To je dobrodružný film pro děti. Rozcuchaná holčička běhá polese a čas vod času, když dojdou maliny a je to už vopravdu krizovka, tak vyvrhne ovečku. To má být strašidelné? Možná tak pro nějakého baču. 20% ()

Forsberg11

Príliš detská a miestami smiešna variácia pomerne originálneho nápadu utopená v chaotickom deji a prekvapujúco slabej réžii. Teda, čo sa prerozprávaniu príbehu týka. Remeselná stránka filmu je odvedená naozaj kvalitne. Kamera, aj keď niekedy nevyspytateľná, pracuje veľmi pekne s prírodnými ako aj nočnými lokáciami, čo je jedno z mála plusov filmu. Pravdou však ostáva, že som pri ňom na prvý krát zaspal a keď som si ho pustil na druhý deň, takmer sa mi stalo to isté. A to u mňa nezachráni žiadna nádherne nasnímaná lesná krajina. 50 %! ()

chmíří

Moc to k sobě nejde řadu skvělých scén přařáží jednoduchý děj a téměř žádné napětí, protože od poloviny filmu víte co se děje. Ale je pravda, že pár scén bylo opravdu hodně kvalitních a celkově se těch 90 minut dalo v pohodě vydržet...60% ()

piserius

Tak musím uznat, že tohle je opravdu velmi povedený snímek. Holt zase se někomu jednou něco povedlo. Super příběh a ještě lepší zakončení celého přéběhu. ()

SkyLukey

Čekal jsem něco víc. Pár scén ryze hororvých ve filmu bylo, ale ta troška nevytrhne celý film. Opět jsem viděl perfektní scénář a ideu s obrovkým filmovým potencionálem. Režie však doslova celý film utopila. Skvělé prostředí španělského venkova pro točení hororu je skvělé. Film měl z počátku dobře našlápnuto a rázem se z filmu stával Béčkový horor s nezajímavými a nudnými herci a charaktery. Nutno ale uznat, že i přes to se drží v té lepší půlce s porovnáním s Americkými filmy. Na Evropské scéně mě Eskalofrío docela sklamalo. Poslední dobou jsou totiž Španělé mistry mezi horory. ()

dopita

Příběh o klukovi jménem Santi, kterej nesmí na slunceční světlo a tak se s matkou odstěhujou na odlehlý místo. Tam ale v lesích něco je, něco co vraždí lidi. A Santi má tu smůlu, že se pokaždý nachomejtne poblíž a tak ho místní začnou podezírat. Temnej a ponurej horor ze Španělska. Co se technické stránky týče tak je vše na vysoký úrovni: kamera, zvuk, hudba atd. Scénář i herecký výkony taky nepokluhávaj. A co je nejdůležitější, film je chvílema hodně, ale opravdu hodně napínavej. Doporučuju na to čučet po tmě. ()

Holina

Španělsko je na horory velmi výživné. Dokazuje to i tento soft horor s netradičním nápadem a vynikající atmosférou. Dá se vytknout několik naivních zvratů nebo zbytečných fórů, jako celek se to ale dá jako jednohubka pro fandy žánru. ()