Oliver Twist

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1963, 3 min

Filmová písnička. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Vynikající klip (zapomeňte na Rebely a podobné sračky, originál je jen jeden!)! Karel Effa, Juraj Herz, krásné baletky... a twist. To všechno odnes čas... ()

Jara.Cimrman.jr

Oliver Twist má správný náboj, jak už to u rychlých, rytmických a chytlavých songů bývá. Co na tom, že se o žádného Olivera Twista nejedná, ale spíše jde o twist jako takový. Já jen úplně přesně nevím, zda mám hodnotit klip s Effou a Herzem, ve kterém se Pilarová vůbec nevyskytuje, nebo ten s knírkatou Pilarovou, Štědrým a Matuškou. Vyřeším to šalamounsky, protože se mi oba líbily přibližně stejně, i když na to jde každý od jiného lesa. ()

Radko

Skôr rozpliznuto estrádne, ako zábavné. Len kniha, končiaca na hlave obedujúceho muža, trochu pripomenula formu k titulnému šlágru, ktorú skvele vystrúhal Miloš Forman v Čiernom Petrovi. ()

honajz

Ten oficiální videoklip, kde dělají Štědrý s Matuškou šaškárny, se mi teda líbí víc. Tady máme nějakou servírku, která si písničku zpívá během úklidu restaurace, do toho přijde číšník, nakonec vrchní (sám Herz), tančí se po stolech, ale podle mne to ten potřebný šmrnc prostě nemá, je to takové... akademické. ---EDIT: Až nyní - leden 2021- jsem zjistil, že videoklip je součástí filmu Ticho! Ticho! Ticho!, kam se hodí naprosto ústrojně. ()

ivishka

Stará komunistická estráda, která skoro vůbec nepoukazuje na knihu Olivera Twista, ale na všudypřítomnou trapnost. Zlaté covery z dob Rebelů a jiných. ()

arcticsky

Parádička! Zajímavé je sledovat, jakou úroveň měl čs pop v 60 letech (zde i včetně baletu s impozantní tanečnicí Helenou Koudelkovou-Eser v čele) oproti 70 a 80 letům, kdy to v TV spadlo do nemožných hloupostí... ()

Sadova302b50

Na svou dobu nijak špatný videoklip, stále to byly začátky, takže zůstávám shovívavá. Tematicky, pravda, se více přibližuje „rebelské“ zpracování (trochu zahlazuje i to zdejší pedofilní vyznění), ale po pěvecké stránce sahá nová úprava této starší verzi leda po opasek kalhot. Hvězdu přidávám za pány Effu a Herze, na které byla radost pohledět :-) ()