Roger Federer aneb Jak se rodí tenisový král

všetky plagáty
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2008, 26+26+25 min

Roger Federer

Od žáků k prvnímu finále ve Wimbledonu. Portrét fenomenálního švýcarského tenisty.

Velmi rád se na tenis díval. Na Beckera, na Samprase. A když pak šel na kurt, chtěl se jim podobat. Je to dokonalý tenista. Má perfektní podání, perfektní volej, perfektní forhend, dokonalý bekhend, je velmi rychlý a pohyblivý, celý jeho projev se zdá být bezchybný. Zdá se, že má talent od pánaboha. Skvěle se vypořádal s tím, že byl a zase chce být po celé roky světovou jedničkou. Jenom Rafael Nadal to na něj umí. Jestliže bude pokračovat v tomhle stylu, stane se nejslavnějším tenistou, jaký kdy běhal po kurtech. (oficiálny text distribútora)

Terva

Když někdo umí, tak umí a ostatní jen čumí. Trocha závis, hodně obdivu a hlavně přání dalších úspěchů. Trojdílný dokument, který má své kouzlo, ale něco mu chybí. ()

MysakSim

Zajímavé... Rogerova biografie, je určitě lepší, více znázornila, zrození tenisového krále, ale tohle je taky dobrá volba. Nejlepší tenista všech dob si zaslouží filmové ztvárnění. :) ()

Boudyy

Výborný dokument o jednom z mých nejoblíbenějších sportovců a jednom z nejlepších tenistů všech dob (statisticky nejlepším). ()

s.u.g.e.r.

Jsem jeho velky fanousek. Dok mapuje jeho dosavadni karieru, prelomove zapasy i vztah k Rafovi. Jedine, co mi tam chybi, je vic inside pohledu jeho sameho. Je to vic koncipovane stylem "co si o nem mysli ostatni" - at uz je to jeho rodina, pratele ci byvale tennisove legendy....kazdopadne pro tenisove priznivce urcite stoji za shlednuti. ()

Kritik

Elegance, šlechetnost a nesmírný talent, to vše z Rogera vyzařuje a já doufám, že ještě někdy zažiji Federera alias tenisového boha na první příčce. Všichni víme, že tam patří ;) ()