Střepiny

(relácia)

Střepiny shrnují nejdůležitější kauzy uplynulého týdne a analyzují je v originálních reportážích. Poprvé byl pořad připravovaný redaktory zpravodajství vysílán v neděli 7. dubna 2002 a okamžitě se zařadil mezi nejsledovanější pořady TV NOVA. Úspěch je o to cennější, že nedělní prime time je opravdu „horkou půdou" z hlediska konkurenčního prostředí. (TV Nova)

Fanucci

Rádoby vtipné, ironické shrnutí zpráv, z kterého čpí bulvárnost a senzacechtivost na kilometry daleko. Tak se raději držím dál:-) ()

Wiikii

Já dám tři hvězdy, protože některé věci co se tam shrnují či jen řeknou, můžou být poučné. Samozřejmě nebyla by to nova, aby se nepokusila nějak více člověka zaujmout než jen přímými informacemi. A jak píše uživatel novoten, starší díly byly lepší. .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

ic

Ironie jim skutečně moc nejde... trapné pokusy pobavit diváka vložkami jako 'úroda národa' podle snižují úroveň tohoto jinak potenciálně zajímavého pořadu. No každopádně už jsem tam tu 'úrodu' delší dobu neviděl, možná sami uznali že šlo o úlet a přestali s tím. ()

pakobylka odpad!

Ke "Střepinám" jsme nikdy neměla výrazně kladný ani výrazně záporný vztah. Nesledovala jsem je ... nějak pravidelně, spíš jsem se čas od času vyskytovala v jedné místnosti spolu s nimi, takže jsem si jen tak bokem vyslechla, co měly zrovna na srdci. Někdy mě to zaujalo a jindy ne, v mnoha ohledech jsem s nimi nesouhlasila, ale brala jsem je s rezervou ... s plným vědomím jejich nekorektnosti i jejich bulvárního zaměření. Ovšem dne 20. 9. 2015 se mi dostalo té cti sledovat "SPECIÁL" zaměřený na uprchlickou krizi v Evropě. Vážení přátelé ... takovou koncentraci vědomě šířených polopravd - takovou kvantitu cílené, bohapusté demagogie v úhledném, růžovém, téměř omašličkovaném balení jsem nebyla schopna strávit ... a tak jsem se rozhodla milé "Střepiny" patřičně ohodnotit. Je mi naprosto jedno, co všechno mají za sebou a nač se zaměří příště. Nemusím být objektivní - ony zcela zjevně také nejsou ... a na rozdíl od nich mě má předpojatost nemusí trápit, protože to nejsem já, kdo by se měl za sdělené informace zodpovídat - kdo má sílu celoplošného média, které ovlivňuje veřejné mínění. Účelové podstrkování té hezčí z obou stran mince může být v dnešní nestabilní, zjitřené době nejenom nezodpovědné, ale doslova a do písmene nebezpečné. ()

Angelopul odpad!

Tendenční názory ubohých a hloupých reportérů, naprosto neznalých dané problematiky. Učebnicový případ, jak by se žurnalistika/publicistika neměla dělat. Žádná objektivita. Povrchní a neodborné informace. Banalizace významných společenských témat. Nepravdy, dezinformace, propaganda. Za celou dobu co se tento pořad vysílá, bylo jen málo dílů, ve kterých mě nerozzuřílo naprosto nekompetentní hodnocení většinou účelově a zkresleně podaných faktů. Každý, koho se nějaká reportáž v tomto bulvárním infotainment pořadu nějak dotkla, či se nějak otřela o téma, ve kterým je kovaný mi musí dát za pravdu. Ne opravdu, přepínám to rovnou, nebo by to odnesla televize. ()

drexik

Zajímavý pořad, jehož kvalita je výrazně negativně ovlivněna rádoby ironickými názory moderatorů, kteří žijí v omylu že jsou snad i vtipní. ()

Lachtaan

Díky tomu, že si na Střepiny Nova vyrobí stejný počet ukázek jako na nové díly Ordinace, člověku neutečou informace o tom, co se bude v aktuálním díle zrovna probírat a semtam se na nějakou pozoruhodnou reportáž podívá. Mnohdy ale vše závisí na tom, v jakém konkrétním čase je pořad vysílán. ()

swe odpad!

U Střepin se rozhodně bavím. Bavím se nad inteligentními a charismatickými moderátory, nad jejich osobními názory, nad jejich ironickými a vtipnými poznámkami a komentáři. Ale ze všeho nejvíc si cením objektivity, kterou musí každý slušný, publicistický pořad (a tím Střepiny bezpochyby jsou) mít. Abych to shrnul, Střepiny jsou velice zábavný a pravděpodobně jediný odpad, na který se vždycky rád podívám :) ()

Kosmik 1

Hodnocení jsem musel o jednu příčku snížit. Dříve se na Střepiny ještě dalo dívat, byly tam zajímavé reportáže s ohlédnutím za poslední týden. Bohužel v současnosti už tak zajímavé nejsou a přijdou mi takové "unavené" a navíc vysílací doba je opravdu příšerná. ()