Peter Gabriel: Growing Up Live

03. Red Rain
04. Secret World
05. Sky Blue
06. Downside Up
07. The Barry Williams Show
08. More Than This
15. Signal to Noise
16. In Your Eyes
17. Father Son (rotel)

okkac

Parádní koncert a hlavně skvěle zrežírovaný, jak je u Hamishe Hamiltona zvykem. Zaujme otočné kruhové pódium a další menší "blbůstky", jako plastová koule, reflektorová bunda a chození vzhůru nohama. Peter Gabriel navíc dokáže dělat hudbu, která je nejen výborná, ale ocení ji jak posluchači tvrdé hudby tak i posluchači popu. Vaší pozornosti kromě Gabriela určitě neunikne baskytarista Tony Levin a jeho způsob hry. Je to sice blbý postřeh, ale zaujalo mne. že se zde sešli holohlavý zpěvák, baskytarista, kytarista a bubeník :-). Jinak dávám o hvězdu míň, protože se mi starší záznam Secret World Live líbí více. ()

nevermore

Ten koncert je dokonalej, o tom žádná, avšak oproti předchozímu Secret World Live je to stupínek níž, což ale neznamená moc. Ten bicman tady mně nebyl tolik sympatickej, jako ten Francouz z Secret World, myslím, že byl taky o dost línější. Pan režisér se svými neobvyklými střihy mi taky občas lezl na nervy. Ale zbytek byl fajn, těch 5 ***** je zasloužených, top: Father, Son, Downside Up a Darkness. ()

Isobell

Peter Gabriel: Growing Up Live (recorded in Milan, Italy 2003). Behem nasledneho prodlouzeneho turne, live music, predvedl Peter Gabriel i pro nas, co dokaze se svym nezamenitelnym hlasem a kouzelnym sarmem. V Praze v T-Mobile Arene, 17.5.2004 to doslova vrelo. PG byl obklopen vynikajicimi muzikanty: David Rhodes, Tony Levin, Ged Lynch, Rachel Z a doprovodnym zpevem dcery Melanie Gabriel. Prazsky koncert byl pojat, z technickych duvodu, trochu jinak, nez je mozne shlednout na DVD, na krase mu to ale neubralo. On ten chlap na podiu je totiz uplne magickej... Staci kouknout na DVD, Red Rain 00:14:27 ;) nebo na PB v Zorballu :) "Growing up, growing up, looking for a place to live. My ghost likes to travel so far in the unknown, my ghost likes to travel so deep into your space..." ()

waits

Výtečné. Velmi obtížnou Red rain nasazuje Gabriel jen o trochu níž než před lety na desce, ale i tak velmi čistě a bezchybně. Podobně se předvedl i na pražském (bohužel jediném) koncertu před nějakými pěti lety. Pro srovnání: někteří jeho vrstevníci Ian Anderson z Jethro Tull, Paul Mc Cartney nebo třeba Ian Gillan už jsou slyšitelně za zenitem. Gabriel má na podiu ohromné charisma, srovnatelné s Bowiem, Zappou nebo starými Stones, a to se povedlo přenést na DVD tak na 80 procent. Proto jen čtyři hvězdičky. Ale i tak: tohle DVD ja parádní. A jestli kolem Gabriel ještě pojede, určitě na něj běžte. PS 21.10.2012 Growing Up jsem na netu nenašel, ale letos vydané Secret World Live ano http://www.youtube.com/watch?v=V3T9ZSFFaVs ()

nonick1

Klobouk dolů před tím, jak Peter Gabriel dokáže skloubit svůj hudební talent s originální jevištní show - jeho koncert "Growing Up" je spolu s koncertem Sade "Bring Me Home" nejlepším audiovizuálním počinem, který jsem měl možnost zhlédnout. Aktualizace - do třetice všeho dobrého: Toto, Live In Poland (35th Anniversary). ()

Biopler

Peter Gabriel a jeho vystúpenie na kruhovom pódiu, výborný nápad. Ešte som jeho hudbe úplne neprišiel na chuť, ale blíži sa to. ()

elshish

Úžasná scéna, zvuk, kamera, efekty a režie. Charismatický zpěvák, skladatel, otec a Bůh ví čeho ještě je můj hudební průvodce po galaxiii. Apropo už ste slyšeli jeho poslední album Scratch My Back? hmmmm? ()

Deadmann

Takhle má vypadat hudební DVD. Skvělý zvuk, skvělý obraz, skvělá hudba. Těžko si představit, že by se z toho dalo vytěžit ještě něco víc. ()