Secret World Live

11. Digging in the Dirt
12. Sledgehammer
13. Secret World
14. Don't Give Up
15. In Your Eyes (Flipper)

M.Macho

Secret world nemohl dopadnout jinak. Je jedinečným spojením brilantního hudebníka jakým je Peter Gabriel a guruem mezi divadelními vizionáři Robertem Lepagem. Lze tuto událost označit ještě jako koncert? Z performativního hlediska se dá hovořit o něčem mnohem komplexnějším než "pouhém koncertu". "Inscenování" některých skladeb je výsostně divadelní (např. hned úvodní sekvence s telefonní budkou). Secret world nemohl dopadnout jinak - neboť je geniální. ()

okkac

Nádherný koncert plný mých oblíbených skladeb. Peter Gabriel je Umělec s velkým U, který dokáže u každé písně její sdělení přenést na diváky a vystihnout ji i její pódiovou prezentací (zpívání v telefonní budce, kamerová přilba v Digging In The Dirt atd.). Můžu se na to podívat kdykoliv a vždy mi to zpraví náladu. ()

LeoH

Snad druhý největší koncertní nářez v historii koncertních nářezů žánru populární muziky pro dospělé, hned po nedostižné Laurie a jejím Home of the Brave. Úvodní Talk to Me patří k těm řídkým případům, kdy se v mantinelech „pouhé“ pódiové show podařilo vytvořit cosi, co se dá bez uzardění nazvat obraznou uměleckou výpovědí – o bariérách mezi lidmi, o touze je překonávat, o technice, která by nám v tom překonávání měla pomáhat, ale místo toho propasti jen rozšiřuje. Stačí k tomu jedna průzračně jednoduchá melodie, on, ona, jedna telefonní budka se zatraceně dlouhým sluchátkem, jedna rampa a pár světel, a mrazí to až do morku kostí. A v podobně vynalézavém duchu koncert se skvělým obsazením (mj. Manu Katché za bicími a Tony Levin s basou) pokračuje až do konce, člověk neví, co vyzdvihnout dřív, jestli fantastickou muziku, přesně zařezávající druhé hlasy Pauly Cole, případně její půvabný kostým, choreografii, která je učebnicovou ukázkou toho, jak z jednoduchých netanečních pohybů poskládat podívanou, od které neodtrhnete oči, technické fórky s pohyblivými chodníky, plátny, kupolemi, propadlišti a kamerami na hlavách účinkujících, nebo to, jak tohle všechno drží pohromadě a spolupůsobí. Loni vydaný BD s novým neořezaným přepisem z původního 16mm negativu to konečně ukazuje v plné parádě. ()

nevermore

Perfektní záležitost, největší zastoupení album Us (1992), ale obklopil se tady znamenitýma muzikantama :) Za mě top Across the River, In your eyes aj Come talk to me zastínilo i Geniálni Digging in the dirt a Sledgehammer ()

arcticsky

Peter Gabriel v životní formě. Dokonalá kapela včetně křehce působící Pauly Cole. Geniální provedení už tak geniálních skladeb Shaking The Tree, Digging In The Dirt, In Your Eyes atd...Nádhera. ()