Principem celého pořadu je pobyt skupiny lidí v uzavřené vile, ve které je rozmístěno mnoho kamer a mikrofonů. Některé kamery jsou za poloprůhlednými zrcadly. Účastníci jsou nepřetržitě sledováni a nahráváni. Plní různé úkoly a televize z jejich pobytu vyrábí sestřihy, které vysílá. V noční době se mohou vysílat i choulostivější scény. (oficiálny text distribútora)

Tessie

Prvni serie byla neco noveho a cumeli jsme na to snad vsichni. Lide se o tom opravdu vsude bavili, porad se to resilo. Neverim vasim odpadum ani jednickovym hvezdickam. Prvni Vyvoleni byli dobri, pote uz nuda a okoukanost. ()

Roman Albach

První série s Vladkem, Regínou a jakýmsi Petrem Zvěřinou tak blbá nebyla. Občas bylo zajímavé pozorovat, jak se vyvíjí vztahy v uzavřeném prostředí vily... vzpomínám si, že mě velmi rozesmála zpěvačka Ilona Csáková, která strávila se soutěžícími jeden den... "Jsem moc ráda, že jsem zde s vámi mohla koe... ko... koa.... " ... ostatní nechápavě koukají a snaží se slovo doříct... "koe..xistovat" ... ()

Paity

Jednu hvězdu za skvěle zvládnutý marketing, který lidi donutil divat se, ale hlavně znát vlastně všechny protagonisty. ()

beba789

Ať si každý říká co chce, ale první série je legendární. Vladko, Regina, Emil, Zvěřina... a teď začala již 4. řada a já teprve po týdnu můžu říct, že tohle může být ještě zajímavější než ta první. Druhou noc už vožralá Nikol stačila ''označkovat'' ložnici :D, což se v českých reality show ještě nestalo. Copak bude dál... ()

Mičl

Nejsem úplně pravidelným divákem, jsem rád že mám každým večerem na výběr. Buď strávit kvalitní čas u filmu, nebo se podívat co je nového ve výběhu opic v Zoo Vyvolení. Za dobu co u nás tahle reality show frčí jsem pochopil jedno. Ne thriller od Shyamalana, ne Neo v Matrixu, ale Vladko je on(a) vyvolený. Jeho hysterické chování, házení kudrnatou hřívou a teplé grimasy mě vždycky dostanou :) ()

AduskaV odpad!

Je to jen výsledkem dnešního smýšlení o dobrém pobavení se navečer. Znudění důchodci či pubertální adolescenti se zasmějí, ale netvrďte mi, že je náš národ opravdu na tak nízké inteligenční úrovni a najde se tu někdo, kdo pořad miluje. Dokážu si představit mnohem zajímavější reality show zaměřenou na psychologii všech izolovaných "postav". ()

blues

tak první řada tohoto mi přišla rozhodně povedenější než BB na Nově... první řada jo, více už ne. snaha vyždímat peníze tuto reality show pohřbila... ()

Foxhound#1

Ale jo, uznávám že první série jsem hltal plnými doušky a bylo to mnohem lepší než konkurenční BB. Druhá série o chlup slabší a pořád se bylo na co koukat. Třetí série jsem už projistotu vypustil úplně. Takže zprůměrováno 3 hvězdy, víc ani ťuk. ()

Wishkah

První série - výborná a svižná show. Diváci vybrali zajímavé osobnosti, štáb měl zábavné úkoly a nápady. Přestěhování so slovenské vily ke konci neublížilo, ale spíš oživilo a navíc to byl jednoznačná primácký triumf nad do té doby suverénní Novou a jejím Big Brotherem Ostatní série - nudné, nenápadité s nudnými typy osobností a s totálním debilem Martinem Hranáčem ()

quelhar

Je třeba přiznat, že první série vytvořila v českých reality show "domovního" typu naprostý fenomén a přilákala k obrazovkám neuvěřitelné množství lidí. Zafungoval především výběr účinkujících. Souběžný Big Brother na Nově totálně vybouchl a Prima slavila velké vítězství. Bohužel další série už na úspěch první řady nenavázaly a samy byly spíš propádakem - zvlášť pak ve srovnání s první řadou. V současnosti (leden 2011) si nemyslím, že by úspěch VV1 mohla nějaká podobně zaměřená reality show v ČR někdy překonat. ()

chaometic

Ačkliv nesleduji tv, v takovém rozsahu jaké jsem kdysi sledoval reality vyvolení... Nejzajímavější byla pouze 1 řada, kterou jsem sledoval. Jejich role, kterou jsme poznali ve vile se vryla do paměti, těm, kteří tuto show sledovali. ()

J*A*M*A*L

První série skvělá, ani jeden díl jsem si ujít nenechal, další série stály za nic. Ale rozhodně z těchto pořadů asi nejlepší svého druhu. ()

ondrula odpad!

Zhruba někdy v roce 2005 jsem opustil televizi coby zastydlé a nudné médium 20. století a jeden z posledních pořadů, který mi utkvěl, byli právě VV. Pamatuju si, že do vily se tenkrát nacpala ta nejhorší lůza, která se dala vůbec v podsvětí sehnat dohromady a budilo to ve mně přesvědčení, že TV už jde skutečně do hajzlu a nemá mi asi už fakt co nabídnout. Vůbec nechápu, kdo sledováním takovýhle show může dobrovolně ztrácet čas. Po letech jsem si na tenhle pořad zase vzpomněl díky tomu, že občas zachytím zprávu typu "Renata z VyVolených si nechala změnit pohlaví" nebo "Vladko z VyVolených je už zase v kriminále", koho to kurva zajímá? ()