Nočná mora z Elm Street

• Česko Noční můra v Elm Street (viac)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiálny text distribútora)

waltosin

Začátek byl takový vlažný a nevěděl jsem co čekat, ale pak už to šlo dobře hlavně s dějem který se mi líbil. Fredy nebyl sice tak strašný, ale to si vynahradil zabíjením, "prej vítej v mím světě hajzle"!!!!! :D 60% ()

Chromeskull

Tenhle horor patří k mým oblíbeným! Opravdu kvalitní hororová filmařina plná skvělýho gore a lekaček. 9/10 Na zdejší tragický hodnocení seru :) ()

maverick080

A máme to novú nočnú moru! Chcete ísť do toho? Tak na to radšej zabudnite - sralo ma hlavne to, že Samuel Bayer a ostatní tvorcovia nevedeli vybudovať atmosféru, ktorá by vas pridržala do konca, výber priam "génialných hercov" a celý dokafraný scénar. Prepáčte, no tomu sa ešte budem dosť dlho vyhýbať (!!!) ()

Nikolas__

O mnoho lepší než remake mého milovaného Friday the 13th. Nápaditost se ale zcela vytratila. PS: Zkuste to brát jako samostatný horor. Jakoby Cravenova výborná jednička neexistovala. Tu se z jejího remaku stane fakt hodně fajn horor, i když nic převratného to taky není. Kolem 68% ()

bulawaio

Neřekl bych ,že se jedná o nějaký velký průser. Je sice vidět, že to není točené pro hororový fans, ale spíše pro mainstreamové publikum. Nicméně se jedná o jednu z těch povedenější předělávek. Největší slabinou je bohužel samotná postava Fredyho, která ať už hereckým výkonem a zpracováním vůbec nepůsobí dobře. ()

rodier

Rekl bych ze to neni spatny remake. Puvodnich nocnich mur je snad 8 a taky nebyli vsechny dokonale. Rozhodne jde o nadprumerny dil. Zejmena hlas nocni mury je naprosto skvelej. A maska? neni tak detailni ale je vic realisticka. ()

Tomasson93

Podle mě povedený remake, měl tu správnou atmosféru a mě se prostě líbil. Každý správný fanda Freddyho ( i když už jím není Robert Englund) by si ho neměl nechat ujít. ()

Zaara

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že Freddy sa mi podobal buď na lorda Voldemorta alebo samotnú Ninja Korytnačku... Samotný film bol iba o krvi až na pár scén, kde sa dalo zľaknúť. ()

Skretule

Velmi mě mrzí fakt, že v době tak rozvinutých technických možností autoři nejenže vykradli většinu nápadů a dějových postupů, zničili veškerou atmosféru a dodali jen americký patos a stereotyp, ale hlavně namaskovali Freddyho tak, že vypadá spíš jak ohořelá PET lahev. ()

(=LIFTY=)

Nebylo to zlé. Některé sny měly nápad a dobrou atmosféru, ale to by v nich nesměl být Freddy, jehož maska je těžce mimo a přirovnal bych ho k nepovedené palačince... Ale poslední scéna rulezz, to jo! ()

david666

Tak já bych neřekl, že je to až takový průser. Vraždy mají "šťávu". Nový představitel sice na originál nemá ale jeho spálený ksicht má něco do sebe. Prostě klasická recyklace klasiky pro dnešní mládež. ()

veverysiak

Treba si uvedomiť jednu zásadnú vec, remaky nie sú pre pamätníkov, ktorí budú do smrti s nostalgiou spomínať na poctivé originály, obzvlášť pri hororoch, kedy dokonalé záložné disky v hlave vydajú zo seba prúd desivých spomienok z mladosti a niet tej sily, ktorá by dokázala tie pôvodné desy premazať väčšími, najlepšie by o tom vedeli hodiny vykladať psychoši, remaky sú pre nezaťažené nové generácie po vzrušujúcej hrôze bažiacich tínedžerov, ktorí sa s nadhľadom zriekajú porovnávacích analýz, lebo ich staré filmy z rôznych dôvodov jednoducho nebavia, tento pokus je vo veľa scénach doslovnou kópiou svojho predchodcu, čo ja osobne nepokladám za trapas, ale vzdanie holdu pôvodnej partii tvorcov, zoberme si, koľko ľudí má stene vykvačkané viac-menej nepodarené kópie slávnych originálnych malieb a serú na to, že ten pravý je len jeden, a predsa sa z neho dokážu potešiť, ergo tu prítomné reči o odpade beriem ako bláboly mimo misu, skôr by som sa zameral na to, že chlapi mohli pridať viac efektov, veď sme v digitálnom storočí a tiež mali viac pritlačiť na pílu v bubákovaní a mordovaní, predsa len dnešná mládež je neporovnateľne otrlejšia a nenaľaká ich len tak hocičo, takže 65%. ()

FincherD.

Freddy vs. Jason 1 : 0, bohužel v soutěži: "Remakeová žumpa". Freddy vede hlavně díky atmosféře, humoru a hlavní hrdince, ačkoli legendární hororová ikona vypadá jako Imhotep z Mumie a zní jako vožralej školník, což není strašidelné a bohužel ani zábavné. Pozitivem zůstává ještě hudba Jablonskyho a jedno povedené mordování dívky, které odkazuje na původní Noční můru. ()

JP84 odpad!

Ach jo,další hororový remake,další ubohost.Tohle měl být horor?Spíš mi to připadalo jako nějaký drsnější videoklip. ()

Nikiana

Snažila jsem se být optimista, ale bohužel - v tomto případě nelze. To co udělali z původní Noční můry, mi připadá jako parodie. Chudák původní Freddy Krueger se musí obracet v hrobě(kdyby nějaký měl). To co má být strašidelné, je srandovní, v čem si původní díl vystačil atmosférou, tady musí ukázat jak si někdo podřízne hrdlo, triky strašné, stejně jako maska Freddyho...jedna hvězdička je leda za pobavení zápletkou, i když to nebylo úmyslné a při pohledu na závěrečnou scénu- SPOILER -která mě pobavila nesmrtelností mládence a smrtí na konci... ()

halberdier

Takový odpad ,jak jsem někde četl, to nebyl. Přesto se jedná o dosti špatný remake, určitě horší než třeba Friday the 13th. To hlavní, na čem stála celá původní série, byla postava Freddyho. V původním podání Roberta Englunda je Freddy již kultovní horrorová ikona a nikoho jiného než Englunda si v ní nedokážu představit. Proto měl J. E. Haley před sebou poměrně težkou úlohu aspoň se mu trochu přiblížit. Bohužel se mu to nepodařilo a i maska Freddyho mně neseděla. Přesto je Freddy asi to jediné ve filmu, co za něco stojí. Pak ještě pár lekaček. Jinak nuda. O to víc mě udivuje, že se chystá pokračování... ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (viac)