Mnichov 1938

• angličtina Munich 1938

Unikátní dokument z roku 1968 - se svědectvím Jana Masaryka a Prokopa Drtiny.  V roce 1968 slovenský režisér Karol Wild v Krátkém filmu Praha realizoval cenný dokument, který krátce poté normalizační "Prověrková komise" poslala na dvacet let do trezoru. Střihový film s dotáčkami je syntézou širokých politických a společenských souvislostí takzané Mnichovské dohody. Připomněl také tehdy poměrně málo známá fakta (například zabrání Západní Ukrajiny a Besarábie sovětskými vojsky). Výpovědi J. Masaryka, P. Drtiny a dalších pozoruhodných osobností. (oficiálny text distribútora)

14neo11

Vezmu to tak trochu z druhého, neodborného konce. Jak již bylo zmíněno, tento dokument by se opravdu měl promítat na školách a připomíná jak jsme byli "zrazeni" a prodáni. Jak zbabělý Chamberlain nás nechal na holičkách. Pokud si chcete připomenout mnichvskou zradu a naštvat se, je tohle skvělý krátký film dělaný právě pro to. ()

DENIROSIS

(oficiální text distributora) Připomněl také tehdy poměrně málo známá fakta (například zabrání Západní Ukrajiny a Besarábie sovětskými vojsky).==>To tam vůbec není,jsou tam výmluvy SSSR,o průchodu vojsk přes Polsko a Rumunsko.Podle mne oprávněné obavy Polska a Rumunska o zabrání území,což se pak stalo na základě dohody SSSR a Německa. ()