Cesty víry představují cyklus převážně českých dokumentárních snímků, spojených tématem náboženské víry. Tato víra je základním motivem dokumentů, na který pak ovšem navazují a z něhož vycházejí i motivy další. Víra, jako bezprostředně nezobrazitelný fenomén, je v dokumentech prezentována aktivitami jednotlivců či společenství, včetně (nikoli ovšem výlučně) nezištnou vzájemnou pomocí lidí. Přitom pohled těchto dokumentů nezůstává zaostřen pouze na přítomnost, ale dovede pracovat i s kontextem historického vývoje. (Česká televize)

xdutchx

Je moc hezké vidět co jsou lidé schopni pro sebe navzájem udělat, bez vidiny hmotnych statků, protože jsou jen dobří. Pak si člověk uvědomí jak moc na sobě ještě musí pracovat, aby se mnohým lidem zachyceným v pořadu jen přiblížil a nebyl jen zbytečným divákem případně kritikem. :-) Nehodnotím technické provedení ale smysl pořadu. Je krásně vidět, že kdo si zamiluje Boha, ten si zamiluje i člověka. ()

IvonaK

Tak jsem díl o nás zenařích z Brna viděla. Celý. ♥ Michal který má krásný hlas a je vtipný, Jirka který je svou upovídaností úžasný, Zdeněk který mi jedno sezení půjčil svoje oblečení když jsem byla zmoklá abych neprochladla, Jana kterou jsem už dlouho neviděla a v neposlední řadě Kamil. Náš symbol krásy v našem meditačním centru. Při chůzi ho všichni následujeme a jako muž roku nás všechny vede. Cituji od nás Brňáků všem milovníkům zenové meditace: Cítících bytostí je nezpočet, slibujeme je všechny zachránit. Sebeklamy jsou ustavičné, slibujeme je všechny prohlédnout. Učení jsou nekonečná, slibujeme je všechny poznat. Budhova cesta je nepochopitelná, slibujeme ji dosáhnout.  ()

Amalberga

Nechápu, proč má seriál tak nízké hodnocení. Je takový průměrný, některé díly jsou zajímavější, některé spíše nudí. Spíš by mě zajímal seriál o věcech, které církev (mám na mysli katolickou) odsouvá do pozadí a neřeší, například homesexualita, postavení žen v církvi, celibát a další. Viděné epizody: Petra Dvořáková - Pro toho, kdo o ní četl knihu a viděl rozhovor na DVTV, není v těch pětadvaceti minutách nic přínosného. Petra pořád mluví stejnými slovy a dostává pořád stejné otázky. Použitá hudba působí rušivě a otravně. 3 hvězdičky Malované kláštery - Nádherná atmosféra. Symbolika a pestrost ikon jsou okouzlující, mám chuť jet do Rumunska. 4 hvězdičky Břímě farářských dětí - Mám pocit, že jsme se nakonec dozvěděli, že žádné extra břímě nemají, jdou si svou vlastní cestou a stejně jako všechny ostatní děti praktikujících věřících si sami musí definovat, co pro ně znamená Bůh, jestli v něj věří a jestli se chtějí do společenství zapojit. Ze tří příběhů šlo vytřískat daleko víc, až posledních sedm minut mi přišlo skutečně zajímavých a hodnotných. 2,5 hvězdičky Opravna duší - Sympatická farářka popisuje svůj život. 3,5 hvězdičky Halel - Z ortodoxního židovství mám pocit, že je to čistě náboženství mužů. Na druhou stranu je velmi zajímavé, ale dodržovat všechny jejich pravidla a zvyky mi přijde přehnané a zbytečné. 3,5 hvězdičky ()

rivah

Oceňuji zhlédnutý díl MALOVANÉ KLÁŠTERY věnované pravoslavným klášterům na BUKOVINĚ v sv. Rumunsku s průvodci Januszem Klimszou a jedním mnichem. Nádherné malby na vnějších (!) zdech chrámů staré stovky let. Neuvěřitelné! +++KNĚZ, KTERÝ ZRADIL VLAST I VÍRU věnovaný Josefu Plojharovi, 20 let do obrody 1968 ministr zdravotnictví a po srpnu opět poslancem do r.1981! ()

salahadin

Příjemný pořad, který jsem kdysi sledoval skoro pravidelně, koneckonců jsem věřící a tento pořad je tudíž určen mě. Prosím, aby primitivové typu cariada aU.Tarare vůbec nehodnotili, pochybuju, že vůbec viděli aspoň 1 díl, ostatně jejich komentáře vybízí k pochybnostem, zda si jen svými štěky nehojí mindráky. ()