Mladomanželia sa vyberú na svadobnú cestu do Číny, kde navštívia vidiek práve v čase festivalu duchov, sviatku, počas ktorého si domáci uctievajú duše mŕtvych. Podľa miestnej legendy sa za splnu v siedmom mesiaci lunárneho kalendára otvoria brány pekelné a duše zomrelých putujú krajinou. Samozrejme že vzdelaní Američania sú tým nesmierne pobavení a to až do takej miery, že to dajú najavo aj navonok, čím pobúria domácich. Keď uprostred noci zmizne ich sprievodca a zanechá ich v neznámej pustatine, to čo pôvodne pokladali za nepodarený pokus o žart sa začne premieňať v tú najdesivejšiu nočnú moru ktorú doposiaľ zažili. (beso74)

Šakalík

Kdybych měl hodnotit jen atmosféru, bylo by to minimálně za čtyři. Jenomže u atmosféry veškerá pozitiva končí. Filmaři ve snaze předvést svůj „mimořádný talent“ vyrobili něco, čemu se v některých pasážích prostě ani nedá říkat film. Kamera neustále zmateně kmitá po okolí, což v kombinaci s faktem, že se celý děj odehrává v noci, degraduje film na shluk tmavých, roztřesených snímků, které divákovi přinesou tak maximálně bolest hlavy z toho, jak se ten zmatek snaží dešifrovat. Přitom samotný příběh je docela prostý, takže by z něj šel natočit sice jednoduchý, ale z hororového hlediska výborný film. Tohle dílo zkrátka mělo potenciál, který sami filmaři zašlapali do země. ()

herr_carter odpad!

Pana Sáncheze by měli doživotně uzavřít do vypolstrované cely, protože kromě Blair witch a jakžtakž povedeného yettiho působí jeho filmová tvorba značně psychopaticky, tady tomu není jinak. Příšery byly tak děsivé, až jsem z nich hrůzou usnul...............moje hodnocení = 0 z 10. ()

MareT.

Z důvodů nalákání jak na režiséra Blair Witch, tak Amy Smart a v neposlední řadě i celkového děje jsem film vyhledal. A ono je to sotva průměr, který se sice místama podobá Blair Witch, ale ve finále si uvědomíte, že je to celé jenom chaotické, většinou ve tmě točené "něco", co s napětím nemá nic moc společného (pravda, pár scén se najde, ale to film rozhodně nezachrání). Je to škoda, protože potenciál to mělo. ()

Klay

Tohle musíte vidět! Evoluční řetězec kamerových prasečin dosáhl svého vrcholu! Pokud vás to neotráví svou laciností a komicky špatnými strašáky (připadali jen mně jako Marilyn Manson???) natolik, že utečete, uvidíte jak by vypadaly filmy, kdyby kameru vedl zuřivý šimpanz na speedu. ()

Eldoth

Co z hororu, který má sice solidní atmosféru a minimum logických lapsů, když je 90% stopáže " doslova a do písmene " utopeno ve tmě. Chvílemi člověk ani nevidí, kdo koho zrovna pronásleduje či látá a neustále třesoucí se kamera udělala také pořádný kus práce, spolu s děsivě kmitavým střihem hrajicím na divákovy už tak napjaté nervy. Levná záležitost a ani nijak oslnivá, zkušený hororový divák se při sledování nezbaví pocitu, že hodně prvků či scén už někde viděl, a dokonce v mnohem lepším provedení. " Seventh Moon " je přesně ten typ hororu, stavějící atmosféru spíše na lekáčkách, než na nějaké vyloženě děsivé atmosféře či dechberoucích zdlouhavých scénách. Spolu s výše řečeným, je film záležitostí na jedno či dvě zhlédnutí ...nejlépe na pozdní večerní hodiny. Zaujme, ale neuspokojí... ()

Zyne

na tomhle filmu toho bohuzel prilis ke chvaleni neni. jednak ze me mluvi urcite zklamani vyvolane velkymi ocekavanimi "nejstrasidelnejsiho filmu", druhak ale prihlizim k faktickym vlastnostem filmu. jedinou hvezdicku davam za namet, ten je vskutku dobry a napad nechat putovat dva cizince cinskym venkovem ovladanym pro jednu noc mesicnimi demony slibuje opravdu hodne. provedeni je uz ale opravdu neco jineho, neco mnohem otresnejsiho nez samotni demoni. jakmile se totiz setmi, prestanete poradne vedet, co se vlastne na platne deje. a tma filmu vladne prakticky 90% stopaze. ano, je to autenticke, v noci byva tma, ale rozhodne nevidim filmovy zazitek v tom civet hodinu a ctvrt na cerne platno, zmourat na nejake svetlejsi body ve tme a/nebo si jen domyslet co se vlastne deje z dialogu hrdinu, protoze pokud se nemluvi, je opravdu tezke se vubec zorientovat. tomu vsemu pak nasazuji korunu opravdu vyklepana handicam a nekolikere logicke lapsy. secteno, podtrzeno - film rozhodne neni nejstrasidelnejsim filmem zadne doby a uz vubec ne nejlepsim filmem Eduarda Sancheze, Altered je rozhodne lepsi, uz jen proto, ze vidite, co se vlastne deje (: ()

bobstock

Paradoxně nejlepší část je 15 minutový začátek za světla a podivná atmosféra dovolené v odlehlé oblasti Číny. Vše ostatní je honička ve tmě s lidově vápennými zombíky. Tohle neba. Upřímně nevim do čeho těch 240miliónů dolarů vydělaných v 99roce Sánchez s Myrickem vrazili. 20% ()

Teardown

Taktika režiséra Sáncheze je takřka identická. Navodit autentickou strašidelnou atmosféru a co nejvíc postrašit diváka. Vše samozřemě pomocí roztřesené kamery, která je snad do dnešní doby neuvěřitelně in. Pro mnohé sugestivní styl evokující skutečný hororový zážitek, pro druhé fádní koncept pseudodokumentu, sloužící pouze k upoutání pozornosti mladého obecenstva. Osobně mi to nevadilo v případě Romerovi zombiárny Diary of the Dead nebo španělské špičky [Rec], ale zde už takové nadšení prostě není. Tím nechci samozřejmě nikoho odrazovat a věřím, že fanoušci Blair With dostanou po čem touží. ()

KOZEL84

Jako největší chybu vidím tady ten odhalující plakát,který jen ubere na překvapení.Atmosféru i nějaké to napětí film aspon' ze začátku má.S báním se to tak horké nebylo.Mimochodem,a kdy jindy než v noci bych se měl na horor dívat?!Při snídani?!Roztřesená kamera tady i celkem patřila,ale toto už snad někdo točil na mobila.Hrůza!2 a půl. ()

mala_kea odpad!

Velmi špatná sinusoida tohoto filmu, která se odehrává v záporně půlperiodě. Kamera je otřesná, herecké výkony ještě strašnější. Jediná malá pozitivní věc je Amy Smart, která je tam spíše na okrasu, než herectví.Divím se, že s tímhle pan režisér vůbec vyšel na světlo světa. Asi má opravdu velkou odvahu a bujnou fantazii. 15% ()

Hapretor

Duchařina je pro mě trochu mimo, ale nepohrdnu. Ale když je to nudný, nepřehledný a trapně přehrávaný ztrácím trpělivost i toleranci. Jsou lepší počiny. Jen na zabití času. Ani ne tak pro zábavu. Nebo pro napětí - to vůbec ne. ()

helraiser

Tak hnedka na začátek musím říct, že se jedná opravdu o hodně slušnou podívanou, která mě opravdu potěšila. Jelikož jsem k tomuto filmu přistupoval jako k dalšímu obyčejnému hororu kde se bude vyskytovat nějaká obludka tak jsem byl opravdu překvapen a opravdu ohromen. Seventh Moon je horor s naprosto vynikající atmosférou kterou si udrží od začátku až do konce a to se v dnešní době už moc nevidí, prostě žádné samoúčelové lekačky, ale opravdu pěkně pomalu budující atmosférá která minutu od minuty houstne. Navíc příběh o měsíčních démonech kteří si jednou za čas o úplňku přijdou pro ubohé čínské vesničany, pokud jim nenabídnou oběť je fakt skvělý a funguje naprosto skvěle. Dokonce i roztřesená kamera v tomto případě není na škodu, ale na opak. Rozhodně divák nebude litovat především když si to pustí v noci, ta atmosféra ho prostě dostane a mrazení v zádech se prostě neubrání. Doporučuju. ()

foundation

Zombie horrory patria skôr k tomu čo aktívne nevyhľadávam ale toto bolo aj tak od podlahy čajové. Žiadna atmosféra, nudný dej, príbeh bez nápadu a Amy Smart ,akokoľvek môže byť pekná, tomu tým svojim herectvom ktoré pozostáva z monotónne recitovaných viet nepomohla ani trochu. Veľká nuda a hlboký podpriemer od začiatku do konca. ()

Taškář odpad!

Jsou filmy, u kterých je divákovi líto, že skončí.Ale tohle bylo ukrutné nikdy nekončící trýznění.Jak zpívá Frank Zappa "torture never stops" Eduard dotáhl tento stupidní modní stádový styl Found footage k dokonalosti.Nejen, že kamera byla mnohem klepavější a celý film byl ponořený ve tmě, takže nebylo nic vidět, ale i scénář byl tak jednoduchý až dokonale minimalistický, že by ho tak hloupě nevymyslelo ani malé dítě.Umělec se snažil trýzeň diváka dohnat až na samé dno.Myslím, že mistr překonal sám sebe ... ()

nightday

Velký potenciál se vydal na 100km trasu. V půli cesty sešel z cesty a zabloudil. Narazil na krčmu a v krčmě na Neila Marshalla. Ten mu poradil, kudy má jít a dodal mu trocha motivace. Ač motivovaný, vytrvalému potenciálu došly na 80. km síly a výlet tak pro něj skončil. Nicméně předvedl důstojný výkon a poučil se, že si má vzít příště mapu. Po delší době opět skvělý horor bez větších viditelných hloupostí a zbytečností. Nepasuje mi tu Amy Smart z teenage komedií. Jinak bezvadná podívaná takhle na noc, co budu povídat, tepová frekvence mi pěkně vystoupla, i když ještě více baf-scén by nebylo na škodu. 80% ()

Nocturno culto

docela nářez ale až tak tak od té doby než se někam zaběhne Ping..vadilo mi moc tmavé prostředí,nebylo moc vidět ale zas to mělo dobrou atmosféru...jen škoda že ten měsíc nevydržel na obloze déle,takhle to zas přežila jen ženská.... ()