Krvavý piesok

• Slovensko Relikvia smrti (viac)
všetky plagáty

Film od tvůrců kultovního hororu Hněv duší. Současný Afghánistán. Ve válkou rozbité zemi zuří nekonečné boje a jednotka amerických vojáků je vyslána, aby obsadila a kontrolovala strategickou silnici, která vede kolem opuštěného kamenného domu. Při akci vojáci objevují v hluboké tajemné rokli starou sošku, která se zdá být ideálním terčem pro nácvik střelby. Když však svými zbraněmi sošku zničí, nevědomky tím uvolňují mstivou nadpřirozenou sílu, která se s nimi chystá svést děsivou válku. Napínavý a akcí nabitý psychologický thriller Rudý písek vás nenechá ani chvíli vydechnout. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Opravdu dobrých hororových filmů s válečnou tématikou je jako šafránu – tuto větu jsem již několikrát použil a budu se opakovat stejně jako s tou další. Tento film mezi ty dobré rozhodně nepatří. Přestože režisér Alex Turner není ve svém oboru žádným zelenáčem, mohl si z daným tématem poradit určitě mnohem lépe. Bylo by však potřeba vyšperkovat i samotný scénář, který měl spoustu hluchých, nedotažených a popravdě hlavně nudných míst. Samotný digitální Djinn vypadal otřesně, přesto když se přeměnil do některé z postav – zas až tak hrozné to nebylo. Černé – démonické oči a ostré zuby – které by jistě vyděsili hlavně nejednoho zubaře – to byl slušný základ. Jenže když už se přešlo k akci, hororová atmosféra moc nefungovala. Ty snové pasáže (noční můry) byly ještě relativně v pořádku, ovšem realita byla často zbytečně nudně natahována, většina postav nezajímavých a ani herecké výkony nepatřili zrovna k těm nejlepším. ()

MáŠa

Asi tak osmkrát sem u toho usnul. Vždycky sem si to pustil před spanim, a až nečekaně to zabíralo. Na horor to asi není nejlepší vizitka. Člověk tady kouká na nějaké vojáky v poušti, do toho pár nějakých flashbacků a snů, člověk, co nedává úplně pozor, se začíná ztrácet. Pak už je tady nějaký démon pomsty nebo co a všichni celkem nezáživně začnou umírat. ()

Morholt

Spoilery. Americký voják trefí ženskou sochu vytesanou do skály a uvolní džina, který začne teorizovat hlídkový oddíl, střežící Bohem zapomenutou silnici kdesi v Afghánistánu. Onen teoror se odehrává v rovině suchopárných halucinací, díky kterým se vojáci začnou vraždit navzájem. On tu ani nebyl příliš velký potenciál, ale vytřískat z toho něco šlo. Ale nepovedlo se. Je to sáhodlouhá nuda s občasným nadějným zablesknutím v podobě džinova vzhledu. 10% ()

Terva

Djinn: (džin - duch) Podle předislámské mytologie stvořil Bůh djinny jako první živé bytosti. Jsou schopni měnit podobu podle své vůle. Skupina vojáků rostřílí sochu, kterou najdou v horách Afgánistánu a vyvolají tím ducha, který se rozhodne pro pomstu. Začne skupinu zabíjet jednoho po druhém. Velká část filmu se odehrává v noci, tak určitě chápete kolik toho je asi vidět. A kdo se prokouká až na konec bude se divit, jak že to vlastně dopadlo. Již druhý film kde Afgáncům přijdou na pomoc nadpřirozené bytosti. V tom prvním to jsou mimozemšťani, zde zase Djinnové, duchové. ()

Dubro

K projekcii tohoto dielka je najlepšie dotrepať si domov režiséra, aby vám mohol vysvetliť, v ktorých miestach sa máte začať báť, či v ktorých miestach sa máte vyľakať a strhnúť. Poprípade by mohol s vami aj občas potriasť, aby ste pri tej nude nezadriemali. Škoda času a elektriky. ()

rakovnik

Zajímavý námět a atraktivní prostředí ubíjí častá nuda a příšerné digitální strašidlo. Jedna hvězda za občasné napětí a povedené lekačky. ()

Jimmi

Tak toto bol velke sklamanie:(...Dead birds je super film, ale tu to riadne skripalo...lakacie sceny boli uplne nelakacie...a len som vzdy pokrutil hlavou ze to hadam nemyslia vazne....tie divne veci vyzerali neskutocne umelo a boli skvor nasmiech......jediny dobry zaber bol pri odkladani flase na stvol:)... ()

cariada odpad!

Neskutečná blbost, téměř celý film se nic neděje, jen se dozvíme náký story o duchu. A koukáme na jednotku vojáků v poušti. Nemám rád filmy z prostředí novodobých válek (Irák, Afganistán, Jugoslávie apod). Tohle ač říznuté s hororem tomu zrovna moc nedalo. Celý film se vlastně nic neděje jen jeden voják za druhým umírá at už tou či onou rukou, sem tam má někdo halušky a k tomu jedna pohledná Afgánka, nic víc se k tomu říct nedá, jen že se budete nudit a nudit. Tohle se opravdu nepovedlo. ()

Maty85

V obsahu k filmu se píše: Napínavý a akcí nabitý psychologický thriller Rudý písek vás nenechá ani chvíli vydechnout. ..... jako vtip fakt dobrý :-) * za snahu , jinak to je na odpad ()

blackJag

Asi jsem v poslední době viděl příliš hovadin na to, abych tento film dokázal jen tak smést z povrchu. Logiku má sice chorou a tempo nevalné, přesto jde alespoň o kus, na kterém je ta filmařská práce znát, a nejde o žádné neumětelské postupy obdivovatelů digitální techniky. Herecké obsazení celkem neznámé, taky tady ale kupodivu nejde o žádnou střelbu na slepo, přičemž J.K. Simmons ve vedlejší roli samozřejmě vévodí. Dva tři záběry mi přišly hodně atmosférické, takže na konec nečekaně (v pozitivním smyslu) průměrný video zářez. Hudba: Luke Rothschild and String Theory. 50% ()

ArdathBay

Škoda slov. Snad jen tolik : když po 40 minutách (zív, zív) se konečně "něco" začne "dít" chcete, aby to skončilo, co možná nejdříve. Oficiální text distributora je stejně pravdivý jako předvolební sliby a program levicových stran. ()

Testament

Rudý písek, hm. Totálně komerční horor, kzterý upadne v zapomění. Děj se odehrává v Afghánistánu, už to ve mě zbuzovalo obavy. Film nemá dostatek napětí, prostě ničeho. Tady nemá smysl erudovaně vysvětlovat nedostatky tohoto paskvilu. Je to hnus. ()

Eraserhead odpad!

Další neuvěřitelně nudný pokus o horor, kde je atmosféra tvořena pouze hučícími zvuky... Poušť, barák, parta lidí a démon... nepřipomíná to něco? Stačí zaměnit poušť za les... Raimi taky neměl na Evil Dead buhví kolik milionů, takže výmluvu na nízký rozpočet v tomhle případě neberu... Tady jde o zoufalý nedostatek talentu. ()

Greenpeacak

Zobrazenie Anubisa bolo vááážne trápne. Takú úbohú počítačovú animáciu si mohli odpustiť. Viac-menej aj keby to bolo lepšie, nezachránilo by to nič. Snaha bola, ale na film to bolo príliš nudné a nezaujímavé. ()