Gorodok

všetky plagáty
Rusko, 1993, 188x22 min

Skeče dvou ruských populárních komiků Ilji Olejnikova a Jurije Stojanova. (oficiálny text distribútora)

wosho

Satira na ranně demokratický ruský způsob. Mix geniality. průměrnosti a debility. Párkrát se mě však Gorodok hodně zaryl pod kůži svojí tvrdostí a nečekaným vyústěním (zvláště točené reakce lidí u skryté kamery). ()

thunnus

Na ruskou produkci možná nadprůměr, jinak ale spíš průměr až podprůměr. I když přiznávám, že po zhlédnutí více dílů jsem si tenhle seriál trochu i oblíbil. Člověk si holt musí zvyknout na ten ruský humor ()

Radek.SCH

Ruský seriál, který nemá obdoby. A to doslova. Výraz "komedie" v kolonce žánrů je velmi výstižná. Teda v případě, pokud máte rádi krásné české komediální klasiky. Třeba od pana Trošky. ()

topi80

Hale & Pace, popř. Monty Python v ruských reáliích. Podobně jako zmíněné britské kolektivy, i zde je třeba prokousat se k něčemu vtipnému záplavou křečovité trapnosti. Ruský humor je navíc tomu našemu překvapivě vzdálenější než britský. Ale když to srovnám s českou Zeměkoulí, Českou sodou nebo Tele tele, tak se raději zasměji po rusácku. ()

Dinsberg

Pochopitelnost některých gagů je tak nahraně, protože mnohdy jako Češi neznámě ruské nuance nebo aktuální společenskou situaci. Podobně jako by Rusové nechápali české Silvestry. Tedy ty ze sedmdesátých let. Pokud jsou však skeče založeny na obecné znalosti ruských dějin, pak jsou nečekaně zdařilé, jako například Josif Stalin, propagující Snickers (kupodivu nemusí jít o anachronismus). ()

Weissik

Jakožto divák zvyklý geniálních skečů Monty Pythonů nejspíš nehodnotím objektivně, ale většina scének této ruské dvojice mi moc k smíchu nepřipadala. Možná je to tím, že západní humor je mi bližší, možná tihle Rusové zkrátka nejsou tak dobří. ()

Lady_Tei

Ruský humor je prostě jiný. Snažím se ho pochopit, ale příliš se mi to nedaří. Gorodok příliš nevyhledávám, ale když na něj náhodou narazím, zásadně nepřepínám na jiný program, protože Rusové jsou prostě zajímaví. ()

WUTEN

Právě že Rusové mají smysl pro humor, asi hodně z vás nevidělo jejich spousto jinych tv poradu a divadel, jsou jich mraky a tech komiku je hromada a ten kdo rika ze ne tak o tom neví nic. Ano musim priznat gorodok neni moc uspesny az na nejaky vyjimky v scenkach ale urcite bych nerikal ze Rusove nemaji smysl pro humor a kvuli jednomu poradu hazel vsechny do jednoho pytle. Toto je presne pripad Zdenka Izera driv popularni a uspesny a po 5 letech se vratil zpet na obrazovky a je to des a bida , koukal jsem na to prvnich 10 minut a vtipy na urovni decek ze 6 tridy. Tihle dva komici treba za sebou maji lepsi zacatky, to z vas tady nikdo neuvazoval. ()

MaryLou

V rámci studia jazyka můžu jedině doporučit, i když pochybuju, že se najde mně podobný cvok. Posloucháte mluvu a ještě se u toho trochu zasmějete - nebavilo mě úplně všechno, ale už jenom to, jak ti troubové byli občas namaskovaní a oblečení, stálo za to. :-) Ke srovnávání - Anglán i Rus sice pije čaj, ale každej asi trochu jinej a jinak. (Viděno nedávno asi šest dílů na ČT2.) ()

vito_s

V GORODOKu se objevovalo pravidelné okénko "úžas" neboli "horor" - svým názvem skvěle charakterizuje přístup k tomuhle televiznímu klenotu - pro jedny horror pro druhé úžas. Mix nápaditých skečů, vtípků, ruské duše a humoru tuhého jak mráz. K tomu vynikající kamera, naprosto střeštěná hudba v pozadí, ale hlavně neuvěřitelné množství charakterů a situací, které Ilja s Jurijem (ten především v ženských rolích naprosto exceluje) předvádějí bere dech, až by je jeden považoval pro jejich neskutečný herecký talent vytěžený na maximum (přitom na miniaturní ploše!) za herce MCHATu. Je to jako v životě, ne vše pochopíte, ne všemu se zasmějete, ale když jdou na řadu scénky s podnikateli nebo policisty či vojáky, (zvlášť ty poslední si umějí v Gorodoku vychutnat, až mrazí) je to komedie s velkým k, i na dnešní dobu odvážná. Zkazka: Kdo neuviděl, neuvěří, ČT by měla znovu nasadit, po listopadovém odchodu Iljy Oljenikova (65). ()