Nacume júdžinčó

• Japonsko 夏目友人帳 (viac)
Promo
Japonsko, (2008–2024), 35 h 14 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Yuki Midorikawa (komiks)

Kamera:

Hitoshi Tamura

Kazuhiko Inoue, Hiroši Kamija, Mijuki Sawaširo, Miki Itó, Hóko Kuwašima, Mamiko Noto, Takeši Aono, Ajahi Takagaki, Akira Išida, Akemi Okamura, Džunko Takeuči (viac)

• Season 1 (2008) - 13 epizód

• Zoku (2009) - 13 epizód

• San (2011) - 13 epizód

• Ši (2012) - 13 epizód

• Go (2016) - 11 epizód

• Roku (2017) - 11 epizód

• Šiči (2024) - 11 epizód

Natsume žije v pěstounské péči v malé zapadlé vesničce. Jak by se dalo čekat, jeho život by měl být spíše nudnější, jen škola a přátelé. Ale není tomu tak. Natsume vidí démony. Ti ho po většinu času napadají a ani on samotný neví, proč je to tak. Každý z démonů však po něm chce dvě věci: první je Kniha přátel a ta druhá, jak jinak, než ho sníst. Teprve později se dozvídá něco o té neznámé knize a následně i o jeho rodině, kterou nepoznal a která úzce s touto knihou souvisí. (Lulubell)

Recenzie používateľa ing.man k tomuto seriálu (4)

Nacume júdžinčó (2008)

Tenhle seriál mě opravdu pohladil po duši. Nádherné intro i outro, skvělý hlavní hrdina, jedna epizoda lepší než druhá, zvláště jsem obrečel tu osmou (ach Hotaru) a hlavně už jsem si definitivně zamiloval svět postav japonské mytologie. Okamžitě se vrhám na druhou sezónu a těším se na ty další. ()

Zoku (2009) (S02)

Jedním dechem v jeden den shlédnuta druhá sezóna, která pokračuje v duchu té první. Jen je tady víc husí kůže, což se asi bude líbit většině. Pro mě osobně nic nepřebilo E08S01 a slabší intro, takže malicherně dávám 4,5. ()

San (2011) (S03)

Pořád je to dobré, ale charakter epizod je už trochu jinde. Je to asi důležité abyste udrželi diváka, ale mně už u toho chybí to okouzlení, které jsem prožíval v první sérii. ()

Ši (2012) (S04)

Natsume mě začíná štvát a trochu přestává bavit. Pochybuju víc o iyashikei efektu a chybí mi, když nešel pro ránu daleko. Pěkný closing. ()