Jedná se o parodii TV Nova na politickou scénu a veškeré její osobnosti, které byly předělány do podoby gumových postaviček. (duklak2)

blackrain

Nova ze začátku zkoušela různé věci, než vykrystalizovala do té podoby jako ji známe dnes. Gumáci byly jednou z nich. Pár dílů bylo výborných, ale pak nabraly směr k trapnosti. Ono je někdy těžké rozlišit, co je humorné a co už je trapné. ()

Herr_Flick

Je už to dávno, zapomenout se to ale nedá. Na Novu ještě v plenkách překvapivě podařená politická satira. I po ketech když vidím pana prezidenta, zpívajícího si o vlastní kráse, Brežněva na návštěvě z pekla, musím se smát. Gumasong forever! ()

cariada

Parodická kravina na politickou scénu u nás. Sem tam se tam objevují i lidi z jiné branže. Někdy to bylo vtipné ,ale mě to moc nebralo. Přece jenom můj věk se politikou nák nezabýval (no dnes to není o nic lepší) zajímavé je ,že se pořad dlouho neudržel a ani ta verze na ČT. ()

MarekT

Podle mě Gumáci celkem ušli. Občas jsem si ale říkal, co třeba má být pointou nebo co má být vtipné. Některé scénky ale patřily k těm lepším - jako třeba ta s Brežnevem. Navíc připočítejte výborná hudební čísla v podání (nejen) našich politiků, za ty uděluji jednu celou hvězdu. Další dvě jsou za celkovou kvalitu, ovšem ne všech dílů, ale těch z let 1994 a 1995, které vlastním na VHS. Důležité negativum - Gumáky dost shazovalo neustálé přemílání věcí, na kterých byly stavěny jednotlivé osobnosti - např. bývalý p.prezident Havel opakoval motto sametové revoluce - naponěkolikáté se to opravdu snést nedá. No a na závěr si zde zaslouží zmínit člověk, který promlouval hlasem všech celebrit - imitátor Václav Faltus. ()

Mrkvič

Krásné zrcadlení politické situace v Čechách. Výborný hlas dabující šechny gumáky. Spousta postav měšných i bez parodování. Chytlavé songy. Ale časem už docházely náměty a některé okrajové figurky pořad spíše srážely. ()

wosho

Vrcholné dílo ranné, původní tvorby tv Nova. Škoda, že v Gumácích dál nepokračovala a nepřesunula je do pozdních hodin a tím mohla přitvrdit. ()

Paity

Prostě televizní zábava poloviny 90. let, ve které si tvůrci dělali srandu ze všech a ze všeho, především však z politiků. ()