Televarieté

(relácia)
Komédia / Hudobný
Československo, 1970, 74x75 min

Účinkujú:

Vladimír Dvořák, Jiřina Bohdalová, Vladimír Krška, Naďa Urbánková, Marie Rottrová, Jana Kratochvílová, Jiří Korn, Eva Pilarová, Petra Černocká (viac)

Mejdzula

Mám rád vyprávění dvou hlavních akterů, i scénky celkem ujdou, to jo. Ale k čemu tolik zbytečných vystoupení různých nudných lidí, co pějí nebo předvádějí různé hlouposti, tak to vážně netuším. Mohu se dotázat, kteří ti lidé jsou hloupí? Všichni? I ti dva? :( ()

Tai_K_B

Tenhle pořad se těžko hodnotí jako celek, protože se v něm střetávají dva nesmiřitelné světy. Na jedné straně stojí excelentní, břitký a hlavně bystrý a vkusný humor Dvořáka, Bohdalové a drtivé většiny hostujících československých bavičů – to je bez debaty na 5 hvězdiček. Na druhé straně tu ovšem (až na pár světlých výjimek) byla ta mnohdy ubíjejícně jalová výstelková vystoupení „uměleckých“ soudruhů z východního bloku, která patří zmuchlat a zahodit do koše, rozumějme do odpadu. I když… u nich bylo občas zábavné sledovat ty protáhlé obličeje publika, které to tam muselo přetrpět a nemohlo si odskakovat stejně jako my doma u televize. Ale ruku na srdce, kvůli tomu druhému jsme na to stejně nikdo nekoukali. No a to první se dá poslouchat dodnes, dodnes to baví a dodnes je to aktuální. (V tomto směru do puntíku souzním s recenzí, kterou sem postnul Enšpígl.) ()

J. K. Lister

Pro sedmiletého či osmiletého kluka na mne vystupování obou adeptů udělalo pozitivní dojem, ale po mnoha letech se pro dospělého člověka staly naivními průměrnými šlágry. ()

dtom odpad!

Už jako malej kluk zhruba desetiletej jsem tenhle pořad nenáviděl, vadila mi hudba, která se hrála, scénky a vtipy mi přišly absolutně absurdní a vůbec né vtipný. Přesto, že paní Bohdalovou i pana Dvořáka mám a měl jsem rád tohle mě prostě neoslovilo. ()

valmet

Za pana Dvořáka a Bohdalku přidávám hvězdičku, jinak vystoupení umělců ze spřátelených socialistických zemí většinou za moc nestálo. ()

Peabody

no hodnotit to jako celek nejde. Tehdy jsem to hluboce nenáviděl jako dítě a když jsem musel (velmi vzácně na návštěvě, doma jsme to nevedli), díval jsem se na to s opovržením. Uznávám, že EIn Kessel Buntes byl ještě příšernější. Vystoupení různých bulharských a sovětských a já nevím jakých šmíráků bývala strašná, naši "umělci" byli občas snesitelnější, ale ne o moc a občas se tu objevil někdo jiný, jenže ani Anča Chřestýš mne nebere, tanečky jsou hnusné, romatické klavíry na zvracení, prostě ne. Scénky Bohdalové s Dvořákem se mi nelíbily, když se na ně podívám dnes, je to sice poměrně kultivovaný humor, ale pořád je o ničem a pořád je to plytké a komunální, tedy pečlivě odsouhlasená satira jen tam kam se velmi opatrně smělo. Absolutně žádný důvod k nostalgii nebo obdivu v tom pro mne není. Je pravda, že většina dnešních bavičů je daleko blbější a trapnější, ale to nezvyšuje zpětně kvalitu televarieté. ()

oskiii odpad!

Bolšan Dvořák (nechápu, jak někdo může napsat, že se trefoval do režimu, když on sám byl kovaný soudruh a věrný slouha bolševika) v kombinaci s vlezlou Bohdalovou. K tomu přehršel uvedomělých soudruhů. Odpadní estrádní zábava, která by měla být vymazána z archivu. Hitparáda pokřivených posluhovačů každého režimu. ()

Jay.P.j.

Televarieté je šablona pro zábavné pořady,které se v jisté míře vyrábí i dnes - většinou nevkusně ( viz go go show ). Ani s odstupem času se na to nedá moc koukat. Televarieté skončí se smrtí posledního pamětníka tohoto pořadu. Pak to snad přestanou vysílat . ()

Carissima

Když člověk přeskáče ty odporný frašky baletu československé televize, rádoby "zpěváků" a trapných žonglérů, tak jde o pěknou dobovou televizní estrádu, která je díky Bohdalce a Dvořákovi nezapomenutelná. Ta "chemie" mezi nimi mě opravdu baví:) ()

Leila75

Ve své době to byla "televizní zábava",jako dítě jsem si užívala cvičené psíky z Maďarska,kouzelníka z Polska a samozřejmě Jiřinu s Pepou... ()

axelson

Myslím že 65% je opravdu málo, dnes se točí také zábavné pořady, ale to je zábava suchá, nehumorná a nucená.Televarieté je naopak od srdce a to není jen tím že tam vystupují dva velikáni Československého humoru Bohdalová Dvořák, ale také vynikajícim citem pro humor v režii Pavla Haška. ()

montrose

Dvořák s Bohdalovou byli pochopitelně TOPem celého pořadu a jejich společné scénky byly parádní. Jednotlivá vystoupení pak byla většinou slabinou, i když by se výjimky našly. Když však přihlédnu k nostalgii a k tomu, jakou zábavu nám televize předkládají dnes, musím alespoň 4* dát. ()

ronaldmekdon

Největším plusem této estrády byly bezesporu scénky Bohdalové a Dvořáka, které mi i teď připadají vtipnější než veškerá dnešní produkce podobného ražení. A to v tom dámy a pánové není ani krapet nostalgie! Mezi historkami a vtípky pak tradičně následoval nezáživný balet České televize, který už tenkrát nikoho nezajímal, kníratý umělci z NDR, které kolikrát ani Google nenašel a chudáci cvičení pudlíci. Dojmy z hlavního dua ale tuhle podivnou retro normalizační řachandu stejně vždycky přebijou. ()

mikehoblog

Ááááách jo......ty pseudovýstupy mezi scénkami, to bylo jako co? Pošahaní němečtí, slovinští, švédští i čeští "umělci", kteří se hodí tak na oslavu něčích narozenin (možná ani to ne.....) by se do televize vůbec neměli dostat. -_- ()

ToddB

Někdo tu psal, že se mají dnešní komici co od Bohdalky a Dvořáka učit. Ano... pokud dnešními komiky myslí novácké moderátorské hvězdy typu Novotného nebo Hrona, tak jistě. Jinak jsou ale jejich scénky zčásti tvořené odcizenými nápady slavnějších zahraničních komiků nebo trapná komunální satira. Navíc Bohdalka svým vystupováním vždy prozradí, kdy příjde pointa. U velké části scének je mi trapně a vždy si vzpomenu na tu tlustou soudružku z filmu Homolka a Tobolka, jak na estrádě nadšeně tleská správcovu vystoupení s pytlíkem. Už z dob dětsví si vzpomínám, jak všichni trpěli, když byl proud scének a hudby přerušen vystoupením idiotů s vycvičenými psy nebo gymnasty s bradlama. Přesto dnes patří reprizované Televarieté k nejhumornějším pořadům a to díky komickým výstupům zpěváků ze spřátelených zemí a pak a to především prostřihy na tleskající vidláky, kteří návštěvu představení dostali jako odměnu za překročení plánu dojení v JZD PRdel. ()