Strait Jacket

• Japonsko Sutoreito jaketto: The cast - Ningen no kubiki
všetky plagáty

Ve světe, kde magie a technologie existují vedle sebe, je povolené využívat tyto prostředky v lékařství, válce a dalších odvětvích. Pravidlem je však nepoužívat magii až příliš, jelikož způsobuje mutace, které mění uživatele v nekontrolovatelná monstra. Od toho tu jsou taktičtí kouzelníci, kteří mají za úkol tato monstra zbavit trápení. (Jigvell)

SOLOM.

Vzhledem k docela nízkému zdejšímu hodnocení, jsem neočekával nějak záživné anime. Viděl jsem ho v celku, nikoliv rozděleného do tří dílů, ale to je jenom detail. Každopádně i ten anglický dabing mi doslova rval uši – hlavně ten písklavý hlásek brýlaté hrdinky – tak jsem si raději zapnul titulky, jinak bych z toho asi nic neměl. Město Tristan bylo docela pěkně udělané a souboje mezi démonickými monstry a Tactical Sorcerists – něco mezi Krotiteli duchů a Strážci vesmíru (myslím efektově). Nějak zvlášť okouzlující zápletka však měla celkem slušnou atmosféru, nechybí spousta destrukcí a akčních pasáží – takže za mě takový ušmudlaný průměr – slabých 50% ()

Subjektiv

Na konci 19.století do světa vtrhla magie a nutno říct, že z diváckého hlediska se jí to moc nepovedlo. Sem tam se z nějakého človíčka stane démon, ale máme tu Bojové Mágy, kteří tyto démony kosí. Magické útoky a půlené anonymní postavy jsou slabou náhražkou za propracované charaktery a rozvětvenou epiku. *, a i ta velmi těsně. ()