Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

katuska138

Taková kombinace Pirátů z Karibiku a Ranga. Verbinski se od svého stylu nevzdaluje ani na píď. Hans opět připravil hudbu, která zapadá do každého jednotlivého okamžiku filmu. Jediné, co bych mohla vytknout je to, že to mohlo být celé tak o půl hodinky kratší. Ale pořád je to pohodová oddychovka. ()

Ice.dog

Hodně rozporuplnej film, samotný příběj je celkem o ničem, film ani jako western, ani jako komedie příliš nefunguje. Na druhou stranu jsem se místy vcelku hodně zasmál. Scény typu kůň na stromě či střeše a závěrečná honička ve vlacích jsou brilantní a zábavné. Oceňuji herecké obsazení, které drží tento film nad vodou, hlavně agenta Mahone alá Butche, naopak Bonham Carter je tam jenom aby se neřeklo, když už je zvyklá na Deppa. Stopáž byla na hranici únosnosti a prostřihy mimo příběh k vyprávění, byli zbytečné, nudné a zdržující.... 60% ()

Falconica

Naštěstí nejsem fanynka Sparrowa a s piráty jsem skončila asi druhým dílem(a ani tím si nejsem jistá), takže jsem se celkem nezmanipulovaně pobavila a Depp mi ještě přišel celkem originální. Vzhledem k tomu, že mě to nejednou slušně rozesmálo. Scéna s žebříkem je za všechny prachy třebas:-D Vytkla bych tu příšernou scénu po titulcích...furt jsem čekala, že se aspoň něco stane, nakonec jsem jí vzdala:-D ()

Tuskík

Pokoj by si měl dát na chvíli sám sebe od hudby... To není jediná výtka k filmu, spíš taková slovní hříčka. Problémem filmu je jednak délka a jednak příliš odlišná kvalita vtipů, nicméně místy jsem se bavil královsky. Kůň a závěrečná honička se mi navždy vryly do paměti. ()

FilmFan24

"The Lone Ranger" je předlouhá porce letní zábavy, kde je toho hodně přebývá a něco málo chybí. Tak předně asi už se nebudu v budoucnu obtěžovat číst první recenze některých "velevážených" uživatelů chodících zdarma na novinářské projekce snad na všechny bijáky. Tohle fakt nemám zapotřebí. Ale k filmu. Až na začátku představení jsem z hrůzou zjistil, že bohužel budu muset přetrpět české znění. I když Disney Voices Int. na dabing dohlíží, aby se co nejvíc podobal originálu, pro mě česky mluvící film sledovat je utrpením. Pěkná výprava, přiměřená nálož akce a hlavně věčné pošťuchování Tonta a Johna Reida, jejichž herečtí představitelé Johnny Depp a Armie Hammer si role zjevně užili. Scénaristé trochu neměli jasno zda ve scénách s desperáty to bude pocta či výsměch Leoneovým majsrtštykům. Korunu tomu dodávala osobitá Zimmerova hudba s odkazy pávě na "Tenkrát na Západě" od Morriconea. Osobně bych se obešel bez chlapce a starého Tonta a těch divných krvelačných králíků, jejichž přítomnost mě nebyla jasná. Chyběl mi naopak hlubší ponor do postav a vysvětlení jak se Tonto dostal z vězení.Jinak ale v tom šíleném vedru, které momentálně je, velice příjemná porce hollywoodské zábavy! ()

togaf

Osamělý jezdec má spoustu chyb. Opravdu hodně. A všichni o nich mluví. Ale víte co? Já se bavila jako už dlouho ne. Johnny Depp je prostě vtipný a Arnie Hammer hezký. Šílná honička na/ve vlacích je napínavá a pro Divoký Západ mám velkou slabost. Takže pro mě skvělý letní film. ()

Derek

prepadak roku i ked treba povedat ze nezasluzene. kombo verbinski-bruckheimer-depp je opat vo skvelej forme a i ked sa tym nevyhne chybam ktore sprevadzali i predchadzajucu spolupracu na piratoch (hlavne zbytocne prehnana dlzka je obcas dost citelna), ale ked sa rozbehne zeleznicna akcia (na zaciatku a na konci) je absolutne uchvatna (hlavne verbinskeho cit a schopnost dat komedialny moment do akcnej sceny je vynikajuci). hammer ako lone ranger celkom usiel, ale johnny depp je vynikajuci i ked dost odlisnym sposobom ako bol jeho jack sparrow. takto si predstavujem dobru popkornovu zabavu... ()

CageDepp

Jack Sparrow se převléknul za indiána takže takový piráti na suchu. Měl tam moc pohybů, jako Jack a to filmu ublížilo, ale nejvíc konečná scénka s vlakama ta byla hodně nudná s hroznou hudbou. Tyhle věcí nejdou přehlédnout takže 2 hvězdy. ()

AlistairMir

Kdyby bílej kůň poslechl, co mu radil Tonto, a z hrobu radši vzkřísil druhého bráchu, tak by to byla dokonalá akční jízda , kde by se o zábavu staral jak Johnny Depp, tak osamělej jezdec kterej by trousil suché a drsné hlášky. Jenže kobylák místo toho vzkřísil toho totálního troubu, co vám dvě hodiny bude pít krev, než mu po asi tisícovce mrtvol, co se kolem něj nakupí, dojde, že zákon se tu musí brát opravdu do vlastních rukou. Nic proti Hammerovi, tu postavu hrál dobře, ale mě osobně holt charakter osamělého jezdce dokonale otravoval a vůbec se nedivím, že byl osamělej jezdec. Kdo by se s ním chtěl bavit...o veškerou zábavu této dvojice se tak stará hlavně Johnny až na pár vyjímek a pak superslizkej záporák William Fichtner. Zábavné to je a rozhodně se na to mrknu znova, ale doba, než se z jezdce konečně stane ten , kým má být , je strašlivě dlouhá...takže pokud Vás to občas otravovalo , obviňte bílého koně. Tonto mu od začátku říkal, že je u špatnýho hrobu...PS : Nikdo se o svého ptáka nestará tak dobře jako Johnny Depp ()

JohnMiller

Ide o klasický Hollywoodsky škvár presne tak ako ho poznáme. Jednoduchý priamočiary scenár, veľký rozpočet bez originálnosti.. No humorné scénky ale hlavne samotný Johnny Depp z vranou na hlave boli celkom vtipné a skeptik ako ja sa na nich dokázal zabaviť ba aj usmiať.. 2* Z MILOSTI!! ()

dom156

Vtipný western je pro mě novinka, která mě potěšila. Bohužel mě, ale vůbec nepotěšila zbytečná délka filmu. Také děj chvílemi ztrácí dech, jako když by šel po schodech na Sněžku. Celkový dojem v mých očích je lehoučký nadprůměr a zdržím se jakéhokoliv výlevu ve formě doporučování. ()

higuain

Že to má Verbinski v pazouře není žádná novinka. Vizuální onanie s celkem klasickou šablonovitou zápletkou, která vyvrcholí ve velkolepém finále, kde se mimo jiné ukáže i to, že Zimmerovy verze slavných klasických skladeb jsou bezkonkurenční. ()

*Elfík*

Malý poznatek na úvod: Johnny Depp je strašně maličkej! (A je zajímavé, že má stejnou velikost bot, jako Armie Hammer. Jen nemá tak šíleně bělostné zuby, jak by se na indiána slušelo, že...). Pokračujmež bez jakýchkoliv zmínek o ústní hygieně všech představitelů. Gore Verbinski si zakládá hlavně na napínavém příběhu, jak už doložil hlavně na Pirátech. Do Osamělého jezdce se snažil přenést nejen tu atmosféru, ale i pár herců, bez kterých by to, přiznejme si, nebylo ono. Pan Tonto, který je evidentně opravdu tonto, když věřil ,,bílým lidem'' a přiteplený kovboj se slunečníkem, který později Tonto podědil. Příběh indiána s hladovým ptákem na hlavě a jeho společníkem, mužem v masce je věru přitažlivý, ale jen do té chvíle, kdy jim obávaný zločinec, kterého chytají skoro tři hodiny, prchá a prchá a poté zase prchá. Naskytly se chvíle, kdy jsem vážně přemýšlela, že vlezu na plátno a toho Butche (ještě k tomu v češtině nesprávně vyslovovaného) chytím a sním. Neudělala jsem to, ačkoliv jsem byla hladová, poněvadž mi na popcorn nevyšly penízky. Skupovala jsem totiž filmy, ale to je jiný příběh. Osamělý jezdec má bezpochyby krásnou hudbu, výborné herce (neopomeňme HBC!), přenádhernou kameru (vážně, záběry byly perfektní), vcelku akurátní vtípky (až na některé, mírně přisprostlé a ty já nerada, poněvadž zastávám ten názor, že se filmy bez těchto obhroublých žertů obejdou) a dále také kostýmy, když už nemohu nic jiného vymyslet. Největším mínusem je dlouhá stopáž, ti dva kumpáni stále někam jdou, navzájem si zachraňují životy, až si říkám, že mají devět životů. Jo, jako kočka, jako kočka… Zpočátku to vypadalo, že snímek bude směřovat k něčemu nadpřirozenému, až mystickému, jako to bylo u Austrálie. Ovšem indián sem tam něco pronesl, a pak na vše pozapomněl. Škoda. Budu spoilerovat, když vám povím, že to mělo otevřený konec? Už je na to stejně pozdě, smůla… Ten jsem ale v podstatě nepochopila ani já ani bratr. A já nerada, když mi na filmu něco nesedí. Tak mi dejte vědět, jak jste pobrali stříbrnou nábojnici, ju?! ()

Dont

Skvělá byla scéna parodující Tenkrát na západě, ale snímek paroduje i např. Dvě věže. Kromě hlavních postav se povedlo výborně obsadit i vedlejší role (Barry Pepper, James Badge Dale, Tom Wilkinson, William Fichtner, Helena Bonham Carter). Stopáž je sice dlouhá, ale film mě ani chvíli nenudil. Od projekce už uplynulo pár dní, film se mi v hlavě pěkně rozležel a mám takový pocit, že po další projekci půjdu na plný počet… Jeden z nejlepších letošních zářezů. ()

Ediebalboa

Tak tohle se povedlo asi tak, jak se očekávalo. Film vypadá sice pěkně, ale úplně stejně by vypadal i s o 100 milionů dolarů menším rozpočtem, nebýt natáčecích komplikací vedoucích od špatného počasí až po Verbinského rozhazovačnost. První dvě hodiny se toho totiž moc zábavného zrovna nestane. Občasné vtípky jsou většinou stupidní bez nápadu, děj nemá žádné nečekané zvraty a celkově je všude nadměrná prvoplánovitost. Teprve v poslední půlhodině nabere spád, kterým by se mohl rovnat starým dobrým Pirátům. Vlaková scéna má stejně jako dříve námořní bitvy náboj, jenž ale právě zbytek filmu po všech stránkách zoufale postrádá. I u Zimmera se mi zdálo, že to celou dobu na své poměry flákal a až v závěru to s "Finálem" z Viléma Tella rozpálil. ()

Aleee89

Trailer na film jsem viděla v kině, možná i proto mě snímek zaujal a já se rozhodla podívat se. Zklamaná nejsem, možná spíše naopak. Po ne příliš pozitivních ohlasech jsem čekala něco hodně nepovedeného, ale byla jsem mírně překvapená. Rozhodně jsem se nenudila, vtip nechyběl a dvě a půl hodiny utekly jako voda. Zásluhu na tom ale asi má i to, že jsem se dívala s přítelem a o filmu jsme v jeho průběhu docela živě debatovali. Kromě toho ale vidím i spoustu negativ. Především mi vadí, jak moc tvůrci "inovovali" žánr westernu. Myslím, že taková přitaženost za vlasy k žánru s jasnými pravidly a historií tak úplně nesedí. To snímek v mých očích sráží, byť mě, jak jsem řekla, v mnoha ohledech spíše příjemně překvapil. ()

Vědma

"Bojim koček". Jack Sparrow reinkarnoval v indiána? Sice to je natočené dobře a akční scény jsou zábavné a přehledné. Ale bohužel scénář je jenom slepenina různých westernových klišé a 80% filmu je nuda. ()

Kuzlo

Grandiózny hudobno-akčný záver zabíjajú predchádzajúce dve hodiny priemernosi. Veľká škoda, mohla to byť filmová legenda. ()

Parlay

Věčná škoda nesmyslně přepálené stopáže, potažmo spousty hluchých a natahovaných pasáží. Snímek totiž nabízí celou řadu trumfů: fajn a šik westernovou atmosféru, nemálo povedených gagů, tradičně precizní Zimmerův hudební doprovod a vypilované akční vlakové scény (Verbinski si v dětství s vláčky hrál evidentně hodně a rád). Věčná škoda. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády