Průšviháři

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Gwasok seukaendeul (viac)

Hlavní hrdina filmu (Cha Tae-hyeon) je známý moderátor jednoho rádia. Při svém odpoledním pořadu mu do studia zavolá mladá dívka (Park Bo-yeong), která vychovává sama své malé dítě (Wang Seok-hyeon). Požádá moderátora o pomoc. Ten ji poradí, ať najde svého otce. Když se však jednoho dne mladá dívka objeví u dveří moderátora a řeknu mu „Otče“, změní se jim celý svět. Jak zareaguje náš hlavní hrdina? Je to určitě jeho dítě? (TylerGage)

Popluh

Už úvodní zajímavé titulky podbarvené pohodovým hudebním podkresem naznačují jasně oddechový film, kterým však Speed Scandal zas tolik není. Na druhou stranu to není ani žádné velké drama, prostě jen takový tradiční příběh ze života, která je nepředvídatelný pouze cca prvních 15 minut a pak už se jede podle milionkrát viděného mustru. Pořád je to ale na velmi vysoké technické úrovni, s výbornou hudbou a skvělými herci, takže to ve výsledku ani tolik nevadí. 80 % ()

Krt.Ek

Příjemný film, kterému ale nemohu dát víc než jen průměrné hodnocení. Je totiž silně předvidatelný čili zápletkou a pointou neskonalé připomíná klasický rodinný film, který vysílá TV Nova popřípadě Prima Family v prime-timu alespoň jeden víkendový nebo předvíkendový (pátek) den v měsíci a drze ho názve velkofilmem. Dostává se mi podezření, že má tento snímek více než 80ti procentní ohodnocení jenom díky JK původu. 65% ()

May

Speed Scandal je nejpovedenejsi korejskou komedii za nekolik let zpatky a pro me nejlepsim filmem roku 2008. Naprosto se drzi sveho komedialniho zanru a s nicim ho nemicha cimz ziskava neuveritelny spad a krivka napinavosti od zacatku az do konce jen roste. Dlouho jsem nevidela film, ktery by byl bez jakychkoliv hluchych mist, film, pri kterem by se pravidelne cely kinosal nahlas smal a ktery by i nefanatici (= ne lidi jako ja) chteli videt znovu. 100% // Po vice nez dvou mesicich tento film videlo pres 8 milionu korejcu, cimz se uz ted dostal mezi nejuspesnejsi korejske filmy vsech dob. ()

Dale

Príjemná pohodová jednohubka so sympatickou ústrednou dvojicou. Trošku nedbalé bolo obsadiť do úlohy dedečka 32-ročného herca, ktorý navyše aj vyzerá na 32. Aspoň ho mohli zamaskovať, aby vyzeral na 40, keď už má mať 22-ročnú dcéru, takto to celý film nefungovalo, nedalo sa ich vnímať ako otca a dcéru. A tie škandály... Bežný rozhlasový moderátor fakt nikoho nezaujíma, aby na neho musel číhať nejaký pokutný novinár. A keby aj, fotky pred výťahom s mladou slečnou, aj odhalenie, že je dedko by sa dali za škandál považovať leda tak u nejakého katolíckeho kňaza, sotva u slobodného moderátora. No možno to berú Kórejci inak a muž po 30ke sa nesmie schádzať s mladou ženou a už vôbec nemôže mať nemanželské dieťa alebo nemanželské vnúča... Ale bolo to fajn, pobavilo. ()

juta

Ze začátku to byla komedie, pak to přešlo do dramatu a nakonec z toho byla opět komedie. Hlavní trojice se mě líbila, hlavně prcek tomu dodal šťávu. Cha Tae-hyeon vypadal dost mladě na to, že byl otcem a zároveň už dědečkem, skoro hned jsem si ale zvyknul. Musím uznat, že moderátoři musí vypadat dobře, i když pracují v rádiu. Klidně by tam mohlo být více komických situací, ale i tak jsem se hodně nasmál. ()