Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

barancek

No taková pomaličky sa rozbiehajuca sa dáždovka:) Looper je celkom fajn scifi to decko ked sa hnevá je to brutal v reále by dostalo 25 na holú... ale z jeho schopnostami by sa mu len málo kto postavil Troška mi to miestami pripomína film KRONIKA ale to je fajn vrelo odporúčam . ()

pepito25

Akonáhle sa pozerám na scénu, kde vidím stáť niekoho v pošahanej časovej slučke zoči voči sebe samému, tento počin generuje v mojom hodnotení automaticky dosť podstatné mínusové body. Tak aj tu. Herecky mi to sadlo. Osvedčené tváre zabrali, toho malého chlapca som sa náležite bál a keď sa nasral a všetko okolo sa zdvihlo ku stropu, nevdojak som pridŕžal ovládač a pohár s vodou, aby nevzlietli a nerozbili sa. Popravy v poli vyzneli mierne trápne a vyplácanie striebornými tehličkami - no čo ja viem... Pohnútky postáv to naopak príjemne dorovnali, boli ušľachtilé a pevné a s tým súvisiace najväčšie plus filmu u mňa je, že tu niet onálepkovaných dobrých a zlých. Keď to spočítam, tak 3 hviezdičky. ()

Dr.Kepler

Bohužel, tenhle film pro mě obrovské zklamání. Čekal jsem něco velkolepého a možná proto jsem k tomuhle filmu tolik kritický. Nic moc mě na tom nenadchlo. Během filmu celkem nuda. Dokoukal jsem to jen proto abych věděl, co se z toho vyklube a jak to skončí. (3/10) ()

Lazy87

Docela příjemné narazit na film s nápadem, i když mi přišlo, že už jsem něco podobného viděl. Možná je to takové od všeho něco. Jen mě na konec napadla otázka. Skončilo to dobře, nebo ne? ()

Randall

Velmi, velmi nadhodnocený film. Neberte mi to za zlé, ale v tom filmu je taková spousta nelogičností, že mi to hlava nebere. Atmosféra je, kamera taky ujde, herecké výkony také v pohodě, ale dohromady to šustí papírem: V budoucnosti je těžké zbavit se mrtvého těla, a tak mafie posílají nežádoucí osoby do minulosti. Živé. Asi proto, aby mohly snáze uprchnout... Občas však někomu i v té budoucnosti zastřelí manželku a zapálí dům; cesta do minulosti je zřejmě vyhrazená pro VIP mrtvoly. Vrahy - ty co pro mafii vraždí v minulosti - posíláte coby staré dědky zpět do minulosti, aby je tam popravili. Pardon, oprava, aby se tam popravili sami, protože každej je celej žhavej se sám oddělat. Uvažujte nad tím: Pošlu vaše starší já do minulosti, aby ho vaše mladší já mohlo zabít. CO BY SE TAK ASI MOHLO PODĚLAT, ŽE????? Zkrátka mafie je v letech 2070-80 zcela retardovaná, zdrogovaná nebo ji vede české ministerstvo vnitra, protože nikdo soudný takhle stupidní metody nemůže ani vymyslet. ()

panter666

Viděl jsem hodně nudných filmů, ale Looper k nim rozhodně nepatří. Bavil jsem se od začátku do konce a když se tam objevil Willis, začalo to být zajímavé. Chvíli jsem měl obavy, že spolu budou přítomné a budoucí já spolupracovat a nebo, že to skončí velkým happy endem, naštěstí konec mě totálně překvapil, což se nestává často. A nápad s mučením přítomného já, který se pak promítne na budoucím byl super, podle mě nejlepší část filmu. ()

IGB

That's the spirit, Motherfuck*r ! Za trest, že som tento film odkladal a nechcel vidieť obmedzím stravu. A to do konca týždňa. Iný spôsob, ako mu to vrátiť, mi nenapadá. ()

Godless

Takéto filmy mám rád,super obsadenie, pekné sci-fi o cestovaní v čase, dobrá akcia a dej. Čo viac by divák mohol chcieť. Často som sa zamýšľal či to do seba zapadá, ale po dopozeraní filmu som nemal vôbec zlý alebo dokonca nechápavý pocit, čo je v sci-fi podstatné. Musí Vás to nadchnúť, ale neprivodiť priveľmi pochýb. Film, ktorý Vás zatiahne do deja a užívate si ho celý od začiatku po koniec. ()

stuj

Prostě umerická akce no. Časový paradoxy se ve filmu neřeší, stačí pár zamyšlení a dojdete ke klasickému: "ale vždyť když tohle, tak je přece nesmysl, aby se stalo tohle". Takže vypnout mozek a šup na popcorn do kina. P.S.: Předělávání Gordon-Levitta na Bruce Willise si mohli odpustit. Stejně tak Bruceho vykosení levou zadní celého hnízda největších drsoňů ve městě. Ach jo. Kvůli tomu jsem měl dát možná jen 2 hvězdičky. ()

Terrific

Tenhle film byl nudnej, bez štávy...dokoukal sem to pouze z nostalgie a kvůli Willisovi..Levitt má úděsnej make-up, a nezachrání to ani štabajzna Blunt..Cestování časem a nějákou pointu si představuji úplně jinak. ()

EL_lofasso

Tak nějak sem nevěděl komu fandit,film hodně čeká s nějákým tím vysvětlenim "o co vlastně jde" a dlouho mi to přišlo dost utahaný,zdlouhavý.až poslední půlhodinka mě solidně pobavila a zařídila looprovi aspoň průměrné 3 hvězdy. ()

jamescosa

Proč se hrabat v kauzální logice u filmu, který má slovo smyčka v názvu? Proč hledat příčinu následku, který je sám příčinou? O tom není tento film a scéna z baru, kde to Bruce naznačí v rozhovoru se sebou samým na téma pravděpodobnost to potvrzuje. Možná budoucnost se tvoří v přítomném okamžiku a k tomuto závěru dojde i on. Ovšem způsob, jakým se s tím vypořádá mi až tak sympatický není. bacha SPOILER! Nepřipadá mi přínosné měnit budoucnost někoho jiného tím, že odstraním sám sebe. ()

mirec2211

Veľkú šancu som tomuto filmu nedával. Nakoniec ma to príjemne prekvapilo. Dej troška chaotický a trocha trvalo, kým som sa v ňom zorientoval. Napokon to vyšlo a myslím si, že film ako celok sa veľmi vydaril. Jediná vec mi na filme vadila a to fakt, že to bolo fakt väčšie sci-fi ako som očakával. Myslím si, že sa to dalo spraviť aj bez tých lietajúcich motoriek, rôznych zbraní a podobných vecí. Za mňa 4 hviezdy. ()

smirec1

celkovo vzate je to zaujimavy napad a aj spracovanie. Styri hviezdy dostal preto, lebo v zaverecnej scene nedomysleli celkom nasledky...ked willis zmizol tak zena nezomrela...ale malemu chlapcovi zostala rana po gulke na tvary....taketo prkotiny vedia pokazit celkovy dojem ()

KubaST

Mě ten film zkrátka neoslovil. Zpracování takovýchto typů příběhů může být různorodé, některé diváky to nadchne, jiné nikoliv. Nicméně, je to solidně natočené, mí oblíbení herci to dobře zahráli, vše jak má být, ale neodnášel jsem si žádný dojem. ()

Moczlej

Troufám si natolik říct že žádný jiný film z roku 2012 '' tyto žánry " mě víc nepotěšil než tento. Režisér si dal opravdu zabrat a k ději bych nemohl popřít ani malou chybičku. Film značně překonal mé očekávání a proto 5* ! ()

romulus777

Svieži vánok zavial do poľa s cukrovou trstinou a kde sa vzal-tu sa vzal,pred nami všemohúci Bruce opäť v plnej zbroji stál :-) Svižná akčná jazda,ktorá síce neohúri prevratným vizuálom (aj keď sa o to snaží),neponúkne divákovi krkolomné scény,no aj napriek tomu poteší slušnou akceleráciou deja.J.G.Levitt ako podarená a mimoriadne vhodne zvolená mladšia verzia Bruce-a W.Myšlienka cestovania v čase,ktorá je v poslednej dobe filmármi tak často využívanou témou je tu celkom slušne zrealizovaná.Takže ak to skrátim : Film,ktorý vás ničím mimoriadnym neoslní,ale ani nesklame.Príjemná akčná oddychovka a jednoznačne nadštandard. ()

Milan-K

Čekal jsem něco ve stylu "Bruce"... Bylo to jako když dostanete naservírovanou nádherně vonící flákotu masa na talíři s grilovanou zeleninkou načančanou okolo. Najíte se už jen očima, než se do toho pustíte. Když ochutnáte, tak zjistíte, že to nemá chuť! Stačilo trošku koření. Závěr = dobrý nápad po stránce příběhu + atmosféry westernu/sci-fi, ale - chybělo asi více režisérských schopností. Musím však ocenit všestrannost zajímavého J. Gordona-Levitta a také jeho maskéra. Co se mi zde líbilo asi nejvíce, byla Emily Blunt a to není zrovna dobrá vizitka filmu... ()

Scorpik87

Pěkný film byl jsem na něj v kině na 3D fakt skvělej avšak někomu drtí myšlení a uvažování. A kdo to ještě neviděl doporučuji. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)