Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Mtytjouda

Nápad, zpracování super ! Žádná přehnaná sci-fi magořina, další plus. Herecký výkony paráda, ačkoliv vůbec nechápu, proč měl Pepík Lewittů celej film kontaktní čočky, který nebyly ani trochu pododbný očím Brůse. Tohle všechno mám rád a kdybych ten film mohl zhodnotit jenom na základě těchhle faktorů, 5* by si to právem zasloužilo. Ale ..... 110 jsem minut čekal na nějaký *BOOOOOM*, který mě usadí na prdel a budu hotovej z toho, jak to všechno skončilo a ještě měsíc bych přemejšlel, co se vlastně stalo. Bohužel, pointa se skryla v mlze titulků a tak vlastně nevíme, co se stane dál. Musíme si to domyslet, což je trošku smutný, ale na druhou stranu nádherný. 70% ()

meda2016

LOOPER je film, o kterém se, asi se závistí, zmiňují teenageři v o dva roky novějším teenagerovsko-slaboučkém filmu Projekt Minulost. Looper je spíš pro hloubání nad záhadou než akcí, přesto jsem dal 80%. Ač se zdá pomalý, podle mne je fakt dobrý. Žádné psychologické jinotaje jen Sci-Fi. Správná délka by byla (cvak-šmik) 90 minut. ()

LencaN

Nápad to byl celkem dobrý, ale jak to zavání cestováním v čase, tak mi tam prostě vadí ty nelogičnosti. Buď to mají dělat pořádně a dotahovat věci do konce nebo se na to mají vykvajznout. Těšila jsem se na Gordon-Levitta, ale ejhle, co to bylo za paskvil, co mu to provedli na obličeji. Kdyby se nesnažili o podobu s Brucem Willisem udělali by tisickrát líp. Docela i uvažuju nad 2*, ale nebudu zase až tak zlá. Je vidět, že se všichni snažili. Jen bohužel není dobrý scénář. Nebavilo mě to. Bylo to takové necitlivé. Jinak řečeno studené jak psí čumák. Jediný, z koho byly cítit nějaké emoce, byla Emily Blunt, ale jinak to byl jeden kamenný obličej vedle druhého. ()

moriero

Tak opět proti proudu. Bruci, tady jsi opravdový zabiják. Tento filmový počin nebyl totiž nic jiného než pomalá smrt nudou. Fakt zírám na tak vysoká čísla. Co ti telepati? Byli úplně zbyteční a nevyužití! A přesun na farmu děj úplně poslal do kopru. Nebýt dvou věcí, okamžitě vypínám. Tou první je Emilka, kterou mám v TOP 10. A tou druhou příjemná transformace toho s dvěma příjmeními na Willise. Za mě 39,17% ()

gpx

To je tak, když začnete psát scénář a v půlce zjistíte, že nemáte mozkovou kapacitu na to, abyste příběh nějak konzistentně zakončili. ()

Easykill

Asi jeden z posledních "normálních" filmů kde se Bruce blejsknul. Taky není třeba, si nějak extra lámat hlavu nad paradoxy a cestování časem. Sere pes, až na pár nedostatků, je to celkem koukatelná záležitost. ()

prengel

Pre mňa osobne druhé najväčšie akčné prekvapenie roku(hneď po The Avengers). Evidentne v nízko-nákladovej produkcii, ale o to poctivejšie spracované dielko, ktoré je hodné zapamätania. Ani paranormálna vsuvka príbehu nijako zvlášť neškodí. A čo sa týka scény vyčistenia agentúry v réžii Bruce-a W., tak tá nemá chybu a dáva tak rýchlo zabudnúť na celú tú jeho trapkáreň v The Expendables 2. Krásne zvodnú Emily a nerozpoznateľného Levitt-a dúfam ani netreba viac ospevovať. ()

Libb

Nemám rád cestování časem, vnáší to jen zmatek. Podle upoutávek jsem doufal v akci, kde je přesun z budoucnosti jen jako vytvoření zápletky. Bohužel mě zklamal jak hlavní hrdina, tak Bruce, děj i zpracování. Většinu filmu jsem se nudil a moc nechybělo a odešel jsem z kina. Akčních scén bylo poskrovnu, sci-fi prvky skoro žádné (létající motorka mě opravdu neuspokojí), klišé v podobě napravených matek starajících se o své děti mě nebere. Ostatně, děti obecně mě neberou, ne takové, jaké byly ve filmu. ()

Zizou_

Do chvíle, než mladý Joe narazil na tu farmu, říkal jsem si, že tomu dám tak jednu hvězdičku. Potom to ale tak nějak začalo všechno dávat smysl a ukázalo se, že ani ta první půlka nebyla zbytečná. Byla teda rozhodně slabší než ten zbytek, ale smysl měla. Sice si Levitt a Willis vůbec nejsou podobní a našli by se i podobnější herci, ale zase Willis v tomhle filmu byl skvělý. No a ten závěr - ten byl dechberoucí. 3,5* - nebýt nemastné/neslané první půlky, bylo by to možná i za víc. Uvidíme na příští zhlédnutí. ()

tixi

Nečakane odvážne a premyslené sci-fi so silnými emociami a originálnym slovníkom napríklad(looper,blunderbussy atd.)Tvorcovia si dali záležať na každom detaile,hodnoverne a realistický stvárnená futuristická verzia sveta,výborný herci,skvelá akcia.Takú brilantnú sci-fi sme tu už veľmi dlho nemali90% ()

Johnny22

Na každý dobrý nápad je tu deset nelogických paradoxů. Hezká kamera a pár nápadů stěží vyvažuje tu utahanou nudu v druhé polovině. Ještě, že v tu chvíly je Emily tak sexy. ()

Monniques

Docela filmový zážitek a sem tam zatemněná mysl a brainfuck. Rozporuplné názory, rozporuplné hodnocení. Stále nevím, jestli mám o bod ubrat. Willis mi tam moc neseděl a hrál tak nějak afektovaně, nic moc. Levitt mi asi nevadil, jen sem toho herce zpočátku nepoznala a ve chvíli jsem váhala, jestli je to opravdu on a byl. Úplně jiný než ve skutečnosti a to se mi docela líbilo. Vážný film, místy přesto vtipný až směšný. Místy i nepochopený, jinak uznávám nápad příběhu a jeho celkové zpracování. Asi tak. ()

rakosabasta

Spíš jen taková rétorická otázka než komentář... Zmizí-li vám budoucnost, která se vám objevila v minulosti (pro vás v přítomnosti) - nezmizí vám, resp. nepřemění se vám i život zpět (?) a dopředu, neb jste se s tou budoucností vlastně nemohli setkat??? jojo, paralelní světy a smyčky v nich jsou zapeklité... každopádně velmi velký dík spisovateli a scénáristovi za skutečné přemýšlení o "rozplzlých" myšlenkách budoucího navrátivšího se zpět... boť vše je přece relativní! Vím, že to zní všechno zmateně pro toho, kdo neviděl, ale až uvidí, pochopí :-) Jedna hvězdička dolů za digitální znetvoření obličeje hlavního hrdiny ve prospěch druhého "slavnějšího" já... ()

SkeeveTulp

Velmi zajímavý námět, ale zpracování je jen lehce nadprůměrné. A penězi se to omluvit nedá. Film místy klopýtá, střídání akčních a pomalých scén je občas až rušivé, stejně jako ozvučení. Gordon-Levitt se tak úporně snaží stvořit mladého Willise, až vypadá jako parodie na DeNira. I Willis jede jaksi na půl plynu. Škoda, škoda, třikrát škoda nevyužitého potenciálu. ()

Epco

Bruce sa vracia k hrátkam s časom, síce len ako postava vedľajšia ale snaží sa to brať pekne od podlahy po Terminátorovsky. A tak je to s celým filmom, berie to pekne od podlahy a skrze ústa hlavného hrdinu nám servíruje nie veľmi lichotivú budúcnosť. V ktorej tak ako už prezradili ukážky hlavný hrdina naháňa svoje staršie ja. Deje sa to často krát veľmi efektne a akčne no aj v neakčných častiach si príbeh drží svoju kvalitu a neskĺzava do podpriemeru. Veľa ľudí sa bude vŕtať v detailoch a budú mať pravdu, pretože tam kde sa pracuje s cestovaním s časom vznikajú nelogičnosti a aj tu je ich dosť. Ja som sa však dokázal cez ne preniesť a film si užívať. Režisér sa snaží o mix a to žánroví ako aj emočný. Nie vždy sa mu to darí no vo výsledku sa dostavuje veľmi príjemný pocit z kvalitného sci-fi. ()

de-andre

Podobně jako In Time má film spoustu skvělých nápadů, které však nedokáže dotáhnout do konce a všechny ty hlouposti a malé zbytečnosti snímek degradují. Film rovněž někdy tápe, co že je vlastně zač a pořádně neví, do jakého žánru se zařadit - sofistikované scény střídají akční řežby, aby přišla psychologická dilemata. A já taky pořádně nevím, někdy jsem byl schopen na hru přistoupit a užívat si to, ale že bych z toho byl až tak odvařenej, to ne. ()

zipS

kopec hluchych sceen, ktore keby zostrihajuu, mohlo sa jednat o rychly film, prijemnu jednohubku... takto som uz takmer pretaacal ocnee bulvy pri tych zbytocnych sceenach, ktore akoby len vyplnali scenaristicku krizu v kreativite. Inak film na jedno pozretie bez nejakych vyhliadok zopakovat si premietanie o par mesiacov/rokov. Priemernee 3* musia stacit ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)