Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

LordMack

Slabších pět, ale pořád dávám plnou palbu. Jde o to, že od podobného filmu byste nečekali, že bude tak "obyčejný". Čekáte scifi akční blockbuster a koukáte na oldschool pohodovou lahůdku. Přitom ta změna je myšlena jen v dobrém slova smyslu! ()

Anarion

Nevím, čím to je, ale v poslední době se mi stává, že si průběh a především pak konec filmového příběhu uvědomím mnohem dříve, než autoři zamýšleli. Přesně toto se mi stalo i u Loopera, u kteréhožto jsem si v cca 40 % stopáže uvědomil, že vlastně dokonale vím, co bude následovat i jak snímek skončí a v tutéž chvíli mne tedy přestalo jeho sledování bavit. Příběh je totiž jako narychlo nazdobený piškotový dort – spousta ozdob, někdy dost odfláknutých (kupříkladu vysvětlení cestování v čase je odbyto velice průhledně až trapně), ale někde uvnitř je to stále jen ten klasický, všem známě chutnající, piškotový dort (= šablonovitý příběh). Po zbytek filmu jsem tudíž pouze čekal na nevyhnutelné, a jelikož žádný z technických aspektů ani z hereckých protagonistů nijak zvláště nevyčníval, nezbývá mi než hodnotit oněmi 40 procenty. ()

Lighter

Film i přes komentáře jiných uživatelů nebyl příliš složitý (v ději se údajně neztrácel ani Sgt.Tracnik!). Pozitiva: propracovaný děj, povedené akční scény, hlavní hrdinové uvěřitelní. Negativa: milostná scéna bez nahé Emily Blunt, nelogičnosti při cestování v čase, odklon od akčního sci-fi k romanci. I přes uvedená negativa dostali tvůrci z mála peněz hodně líbivé muziky, takže pěkných 80%. ()

Fnoobroklic

Trochu přeceňované.. Za tak dobré to opravdu není-málo akce,málo rozvinutý příběh..taková rychlokvaška,na 5* ani náhodou a na kult už vůbec ne. ()

yatan

Viem, ze je alibisticke davat looprovi 4 hviezdicky, ale je to prilis dobre, aby som tomu dal len 3. Je to ale prilis slabe na plne 4. Napad je to zaujimavy, a zo zaciatku sa zda, ze bude mat velky rozptyl. Casom, ale film spada do klasickeho 4 stenoveho dialogu, ktory je inteligentne ucesany do "falosne" chytreho zaveru. Zaujimave, ale staci doma pozret na DVD. 7/10 ()

a0001

Film ako z pred tridsiatich rokov. Film plný nudných kecov a nezmyselných póz. Dej je nudný, nezmyselný, nezaujimavý. Film nemá hlavu ani pätu, má holý úd. ,,Film nepozeraj, uteč z kina, domu, mesta lebo si ťa nájde looser menom looper a stratíš toľko času v prítomnosti, že budeš ľutovať v budúcnosti" ()

Mona_Lisa

Ide vlastne o spojenie akčného filmu s porciou drámy a práve tá uberá Looperovi dôraz na technickú stránku. To je asi dôvod, prečo diskusie o logike filmu nie sú až tak na mieste. Morálne záležitosti riešené vo filme sú postavené na reálnych (nie sentimentálnych) podkladoch a práve to v spojení s občasnou strieľačkou vytvára zaujímavý, dobre fungujúci kontrast. Akčné záležitosti nemám rada, ale Looper predstavuje tak umne namiešaný mix žánrových ingrediencií, že to celé proste funguje. Bez rozoberania detailov, podstatne kvalitný filmový zážitok. Mimochodom, môj obľúbený Levitt ako herec v tomto filme ujde, ale tá maska! Účel svätí prostriedky, ale toto nevyšlo. ()

Idealista

Ze začátku se mi zdálo že s filmy o cestování v čase má společné jen to cestování. Ale jak děj běží tím víc to připomínalo Terminátora, a jíná sci-fi 80 let. Samozřejmě to by tolik nevadilo, a to kdyby tam bylo víc akčních scén. Většinou jen jeden maník s bouchačkou střílí a druzí maníci umírají. V akci moc nápaditosti není. Příběh by chtěl být inteligentní a nápaditý, to mu vychází tak na 60%. Je pravda že to všechno celkem drží po hromadě, a že to má jakýsi smysl a myšlenku. Ale teť když vím jak to dopadne, tak mě moc toho nemotivuje k tomu, abych se díval znovu. Ps. neřekl bych že mladý Wilis vypadal jak Spok. ()

Anjunja

Joseph Gordon-Levitt je pro mě už zárukou kvality! Přestože jsem ani po filmu nepochopila proč byl tak šíleně namaskovanej - údajně pro lepší podobnost s Brucem Willisem jakožto svým budoucím já - je mi líto, ale podobu jsem moc nepozorovala. Film sám o sobě je skvělý už jen proto, že jen tupě nezíráte na platno kde vám přímo naservírují co se zrovna děje, ale je i potřeba přemýšlet nad souvislostmi!! Emily Blunt je tady nádherná jako obvykle. Myslím, že určitě stojí za to! ()

g3rtrud

7/10. Fajn film. Pri čítaní obsahu som sa veľmi obával toho ako to dopadne. Príbeh o mužoch (looperoch) ktorý zabíjajú obete mafie poslané z budúcnosti cez stroj času 30 rokov dozadu, je trochu pritiahnutý za vlasy. Ale až tak zle to nedopadlo, len je to príliš prekombinované. ()

FREEWHEELER

Vizuálne podarený a pestrý film, no deju chýba LOGIKA! Tým pádom ide o jednohubku, ktorej 2 hodiny miestami plynú enormne pomaly. Sváko Jozef by sa so svojou kariérou zahrávať nemal, lebo je obrovský talent, no v Looper mi jeho Willisovský xicht liezol pekne na nervy. ()

Dextwer

Nebylo to špatný, ale něco mi na tom chybělo, nedokážu to s určitostí popsat. Jinak průměrný nízkorozpočtový snímek se sci-fi thriller tématikou.▐ Zajímavosti: * Chyba ve filmu: Joseph Gordon-Levitt (mladý Joe) a Bruce Willis (starý Joe) si pravděpodobně neurčili, zda bude jejich postava levák či pravák, takže Willis střílí ze zbraně levou rukou a Gordon-Levitt naopak pravou rukou * Řádku čísel 07153902935, která se objevuje na plakátech, je možné zapsat do prohlížeče ve formátu www.07153902935.com, čímž je možné dostat se na speciální virální stránku filmu.▐ Moje hodnocení: 60%▐ ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)