Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Robert Carlyle, Louis Ferreira, Brian J. Smith, Elyse Levesque, David Blue, Alaina Huffman, Jamil Walker Smith, Peter Kelamis, Patrick Gilmore (viac)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (4)

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009)

Hluboký vesmír šel úplně jinou cestou, než originální SG nebo potom Atlantida. Kvůli tomu příslibu hutné atmosféry a příběhu pojatému více vážně jsem se opravdu na Universe těšil. Jenže jsem najednou nedostal sci-fi, Hvězdnou bránu, ani skvělý herce, který by to utáhli, když se ten zbytek nedostavil. Po většinu seriálu se řeší jen kde získat zásoby, kdo komu může věřit a kdo s kým kdy spal nebo spí. Potenciál začal seriál naplňovat na svém úplném závěru. Když už bylo jasné, že se končí, seriál se najednou rozjel a díly jsou mnohem lepší, akčnější, epičtější a v úplném závěru i osudovější. Pokud se něco Hlubokému vesmíru povedlo, tak poslední záběry. Bohužel jsem přesně tuhle atmosféru a osudovost čekal od začátku. Takhle to vypadalo, že seriál až příliš dlouho hledá svou tvář, jakoby nevěděl, čím by měl být. A přitom ten potenciál tu byl tak obrovský. Škoda, po posledním záběru bych si nechal ještě jednu řadu líbit. Takhle se loučím nejen s Hlubokým vesmírem, ale i s celou Hvězdnou bránou. Byla to jízda. ()

Série 1 (2009) (S01)

Strašný průšvih.. První série seriálů jsou obvykle tím nejlepším, scénáristé mají vymyšlený hlavní nosníky příběhů a protože ještě nemají vystřílený zásobník, stojí to za to. Hluboký vesmír ale ani nenabil. Šíleně nudná série s několika málo jakžtakž průměrnými díly. Nezajímavé postavy a naprosto chybějící dramatizace scén. Jeden díl řešíme problém s lidmi na cizí planetě, loď odlétá a oni jsou ztraceni. V prvních pěti minutách dílu následujícího se nějakým způsobem dostanou zpět na Destiny. Wtf? Potenciál tu je, ale takhle ne.. Příšerný fail... ()

Série 2 (2010) (S02)

Shodou okolností měl seriál nejlepší formu na jeho konci. Poslední díly druhé řady a celého seriálu jakoby si seriál uvědomil čím chce být a příběh jde kupředu rychleji a zajímavěji. Škoda, nakonec bych Bráně ještě třetí šanci dal. ()

Hozená rukavice (2011) (S02E20)

Parádní zakončení zpackaného seriálu, který ukázal v posledních dílech svůj obrovský, ale nevyužitý potenciál. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace