Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Robert Carlyle, Louis Ferreira, Brian J. Smith, Elyse Levesque, David Blue, Alaina Huffman, Jamil Walker Smith, Peter Kelamis, Patrick Gilmore (viac)

Recenzie používateľa Jan.Cada1 k tomuto seriálu (43)

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009)

Hvězdná brána Hluboký vesmír se velmi liší od původních dvou. Postavy jsou více realistické, se stinnými stránkami (snad jen kromě Elie). Je potřeba si na postavy zvyknout v první polovině první 1. série. Zápletky jsou obecně mnohem méně akčnější než jsme zvyklí, více se řeší niterno a pocity. Myslím, že SGU je dobrý seriál, ale nespojoval bych ho s původními seriály. ()

Série 1 (2009) (S01)

Po druhém zhlédnutí musím přehodnotit. Zpočátku jsem nebyl na tento druh SG zvyklý, ale sedí mi to. Hlavní postavy zde nejsou (na rozdíl od SG1 a SGA) bez chyb a každý má své stinné stránky - asi až na Elie. Také každá epizoda nekončí šťastně, ale dost jich končí špatně a až další vyprávění nám to vysvětlí. Skvělé zakončení série a hurá na další! Nejlepší epizody: Vzduch, část první, Čas, Zrádce a finální dvoj díl. ()

Vzduch, část první (2009) (S01E01)

Díky korona prázdninám si připomenu a přehodnotím celou SG-U. Musím říct, že po druhém a třetím zhlédnutí mám z dílů lepší pocity než dříve. ()

Vzduch, část druhá (2009) (S01E02)

Začínáme se seznamovat s postavami a jejich backroundem. ()

Vzduch, část třetí (2009) (S01E03)

Hrdinství Scotta zachrání všechny na lodi. Zatím asi jediná postava, společně s Eliem, která nemá nějak extra stinné stránky. ()

Temnota (2009) (S01E04)

Na tomto dílu je dobrý akorát poslední záběr... Edit: po třetím zhlédnutí musím přehodnotit. Zvykl jsem si, že seriál prostě není to co bývalo a více se zda zaměřujeme na postavy jako takové. Vidíme povýšenost Rushe a dozvídáme se o rodinném životu plk. Younga. ()

Světlo (2009) (S01E05)

Po poslední tragické epizodě je tahle o to lepší. Skvělé vysvětlení získávání energie lodí a i s mega dramatickou zápletkou, zatím nejlepší SG-U díl. ()

Voda (2009) (S01E06)

Epizoda připomínající jednu epizodu z SG-1 i SGA, nic extra nového se nedělo. ()

Země (2009) (S01E07)

Dvojka Young a Telford spolu hrají skvěle. ()

Čas (2009) (S01E08)

Velmi dobrý díl, který jsem ale moc nepochopil. Cestování v čase v podání SGU mi přišlo nejvíce zamotané a ztratil jsem se. ()

Život (2009) (S01E09)

Skvělý díl, který rozvíjí hlavní postavy příběhu, jejich motivace a minulost. ()

Spravedlnost (2009) (S01E10)

Velmi skvělé chování plukovníka Younga, takto má jednat správný velitel! ()

Vesmír (2010) (S01E11)

Emzáci docela bez nápadu, jsou asi takoví, jaký by si je představilo tříleté dítě. Zápletka ale fajn. ()

Rozděleni (2010) (S01E12)

Nevyhnutelná vzpoura na lodi civilistů, se kterou si vojáci poradí po svém. ()

Víra (2010) (S01E13)

Těžké rozhodování, jestli zůstat na planetě nebo jít zpátky na loď. Já bych osobně upřednostnil planetu. ()

Člověk (2010) (S01E14)

Epizoda ukazující minulost Rushe a jeho posedlost Destiny. ()

Ztracení (2010) (S01E15)

Další díl, co rozpracovává hlavní postavy. ()

Sabotáž (2010) (S01E16)

Výborná epizoda, škoda že doktorka nezůstala v seriálu déle, byla velmi sympatická. ()

Bolest (2010) (S01E17)

Další díl, kde je hlavní nepřítel spíše hlava než cokoliv jiného. ()

Zrádce (2010) (S01E18)

Skvělý úvod k závěrečnému finále první série. Je vidět, že se schyluje k nevyhnutelnému. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace