Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Robert Carlyle, Louis Ferreira, Brian J. Smith, Elyse Levesque, David Blue, Alaina Huffman, Jamil Walker Smith, Peter Kelamis, Patrick Gilmore (viac)

Mr.Nobody

SGU je sice do zajímavá odnož původního SG seriálu. Myšlenka je určitě zajímavá. Nicméně scénář je dost hrozný. Příběh je plytký, a nesměřuje odnikud nikam. Postavy jsou sice poměrně pestré a zajímavě vymyšlené, ale opět naráží na slabý scénář. Co mně ale úplně odzbrojilo, byl účel a mise celé lodi. Tedy bez posádky, která tam byla vlastně náhodou. Hledat smysl, nebo počátek vesmíru, nebo co to má hledat. To bylo tak filozofické, až se to do seriálu nehodí. I přes zajímavou myšlenku byl tento seriál úplně o ničem. A nepomohly tomu moc ani zajímavé ženské postavy. Původně jsem chtěl dát i horší hodnocení, ale nakonec jsem si řekl, že tomu jednu hvězdu dám. ()

blatouchm

Zajímavá odbočka Hvězdné brány. Pokus v uzavřeném prostoru nemohl trvat věčně a epizody je nutné natahovat psychologií postav, láskou apod.. Je to sice na Oskara, ale na úkor akce. Ve vzduchu také stále visí otázka, jestli si ten kluk konečně vrzne nebo ne. Po některých dobrých epizodách už tak není na jedné lodi co dělat a je nutné skončit. A to zrovna v době, kdy mě to začlo bavit. Nicméně 40 epizod není málo a seriál zřejmě oslovil i jinou část lidí než předchozí SG. Určitě to tedy není zmařený čas a tvůrci přišli občas s i s něčím, co mě posadilo na prdel (vstal jsem ze židle a znovu se posadil). ()

soukyd33

Jsou tam emoce, to určitě. Je to úplně jiné než předchozí Hvězdné brány. Chvíli máte pocit, že koukáte na reality show. Nevím co si mám myslet. Až od konce první a začátkem druhé série se začnete teprve jako divák bavit. Konec je velmi zajímavý. 👍 Uvidíme, jestli bude další série. Hvězdiček 3 ()

TURPIA

Za mě jednoznačně serial podle mého gusta. Zprvu jsem byl skeptický a o to více jsem byl překvapen. Ja SG zbožňuji , ale vadila mi měkkost s jakou byl serial natočen. Tady to je už o dost temnější a mezilidské vztahy slušně propracované. Líbilo se mi že každá postava je kladná i záporná zároveň. Mrzí mne, že v USA seriál nevzbudil ohlas tak pokračování zrušili. Ohromná škoda, zvláště když se najdou peníze na cypárny typu Rychle a debilně 20 atd. Kdo ví, třeba se najde někdo kdo to převezma a ja budu vrnět blahem. ()

Updated_Cake

SGU se mi líbila ze všech seriálů nejvíce. Patřím do té skupiny fanoušků, která oceňuje pointu těch seriálů a ten příběh. Vlastně SGU jde zcela jiným směrem, než zbylé 2 hlavní seriály. A je to, alespoň za mě, dobře. Pointou hlavních 2 sérií (SG-1 a Atlantis) bylo podnikat výpravy, hledat technologie, nacházet nové kultury a bojovat s 2-3 hlavními typy nepřátel. Když si vezmeme, že hlavní série má 212 dílů a Atlantis 98 a jedná se tam pořád vesměs o to samé, člověka to po čase začalo v jistých místech nudit a vím, že nejsem sám, kdo přetáčel scény nebo i přeskakoval díly. SGU se tento případ netýká a musím říct, že to je jeden z těch lépe zpracovaných seriálů, které jsem kdy viděl. Je tam všechno od akce, přes vědu (i když prostě některé termíny pořád jsou sci-fi a některé fungování fyziky smysl nedává), vyvíjí se tam vztahy, společnost, je tam jistá dobrodružná stránka. Vlastně celý ten seriál je dost originální oproti jeho starším bratříčkům a nestalo se mi, že bych tu musel přeskakovat scénky nebo díly. Robert Carlyle zde skvěle ztvárnil postavu Nicholase Rushe, který je asi nejdůležitější postavou v celém příběhu. Ambiciózní vědec s vlastními zájmy a zároveň nutkáním pomoci ostatním z něho činí vskutku zajímavou postavu. Naproti tomu je zde herec Justin Louis, kterému se postavu Everetta Younga už tak dobře zahrát nepodařilo. Není to o tom, že ta postava mi připadala vždy extrémně otravná a ke konci už spíš zbytečná, ale spíše je to chodící reklama na podrážděnost, žádnou jinou emoci zahrát snad ani neumí. Spíše postava Davida ztvárněná Lou Diamond Phillips je velice dobrou protistranou k Nicholasovi, škoda, že tam občas nedostala v důležitých situacích tolik prostoru. Seriál byl ukončený z důvodu nedostatečné sledovanosti a vysokých nároků na rozpočet, což je docela škoda. Seriál mohl být alespoň zakončený trochu kultivovaně, jako Atlantis, když věděli, že nemají peníze na to točit dál. Ovšem u SGU je zcela evidentní, že si tento fakt uvědomili až při točení a vydávání posledních dílů a je to tlačené strašně proti srsti. To se ale nedá moc vyčítat, pořád lepší nějaký konec, než žádný. Je hromada seriálů, která byla utnuta v polovině a nikdy nikdo o nich už neslyšel. Tady je sice otevřený konec, každý si může tedy dotvořit konec podle sebe. Uvažoval jsem, jestli dát 4* nebo 5* ale ve finále je to vážně povedený, leč krátký, seriál, který se mi vryl do paměti a rád se na něj podívám znovu. ()

Bohdy67

"Ale notak, nech si startrekovské pindy...!!!" Hláška z kultu, zmiňující jinej kult v souvislosti s něčím co má kult značku, ale samo o sobě jde úplně jiným směrem... Nebýt pár cameo RDA a zbytku SG1 a ještě méně scén s bránou, asi by nikoho ani nenapadlo si seriál spojit s SGC. Spíš fakt připitomělá verze Star Treku :) Zajímavé pojetí i kino minidíly. Ale, to je tak vše...Postavy hrozné a nesympatické, přelínání přes kameny z lodě na zem, je matoucí a často nepřehledné...Osobní vztahy mezi posádkou a tím co mají na zemi....Kliše a brak... Na SG1 a SGA se vždy podívám rád, ale tohle už vidět znovu ani nepotřebuju. 35% ()

Skylord99

Je to jiný než předchozí brány. Je to komornější a osobnější. Ale i tak je to zábavný. Hlavně sledovat interakce mezi postavami. A to především Rushe a Younga, ale i jiných. Jak moc rád bych dostal další série! Záležitost 8/10. ()

lip2

Co na to říct prozatím to hodnotit nebudu jeden díl prostě nestačí hodnotit je nutné hodnotit celý serial.Jinak zlepšení o proti předchozím sg serialům neskonale lepší hudba a pak lépe propracované dialogy postav už to není nesmyslné tlachaní ,konečně lepší směr temnější příběh boj o přežetí psichicky labilní voják to my zatím ve scifi chybělo .Jen tak dál uvidíme jakým směrem sgu se vydá doufám ,že se nevratí zpátky do starých kolejí. ()

Linda8

Po pilotu zatím bez bodového ohodnocení, jak se říká - uvidíme uvidíme. Nicméně první dojmy jsou veskrze pozitivní. Z postav mě osobně kromě protipólového páru Rush/Eli zatím nikdo moc nezaujal, ale snad se v průběhu dalších dílů s novou partičkou zžiju - mrzelo by mě kdyby ne, pro SG mám totiž slabost. Jinak má pilot hezky našlápnuto, děj svižně odsejpal, "povinné" mihnutí tria Anderson/Shanks/Tapping potěšilo (ale nepřekvapilo). A co mě potěšilo ještě víc - i když je nový spin off zabydlený úplně novými postavami, odehrává se jinde (v galaxii far far away), člověk má pocit že je zase "doma" v novém a přesto důvěrně známém světě SG. ()

Mazmen

Hodnotím po prvních 4 dílech. Je to slabé. S herci jsem se ještě nějak nesrovnal, vůbec nikdo mi nepřirostl k srdci. Po dějové stránce se tam nic moc neděděje, o nějaké akci už vůbec nemůže být řeč. No pro mně zatím velké zklamání. Sledovat budu dál jen z principu doufajícího fanouška SG, že se to nějak rozjede. Po dosledování celého seriálu přidávám 1* ale na Atlantidu nebo SG1 to zdaleka nemá. ()

Eres

Není to sice uplně košér,ale jako fanoušek sci-fi k tomu výhrady nemám.Jelikož se jedná o serial,drobné chyby lze odpustit.Sem rád, že tvůrci hned v prvním díle nepředstavili,jako vždy,neporazitené nepřátelé,které by nakonec posádka lodi porazila.A sem rád, že Stargate dostala jiný rozměr,více individualní a zahadnější.Po Stargate:Atlantis,která se ke konci jevila spíše jako "made in doma po večerech" je tohle uplně něco jiného,doufám že se to nepokazí;) ()

Tuvy odpad!

Pilot ještě nějak navnadil, ale od 3. dílu dál (po současný 5.) to jde do kytek. Je to děs a hrůza. Ze 45 minut dílu je 40 věnováno kecům kecům a kecům, řešení vztahů mezi jednotlivými postavami a srdceryvným klavirním sonátám. Napětí, zvraty, děj jako takový - v podstatě nic. EDIT po 10. dílu: Dlabu na to, je to stále horší a horší. Rozhodně odpad!, když mě to jako fanouška SG dokázalo odradit od dalšího sledování... ()

stoča

Výborná atmosféra, perfektní kamera, krásná hudba, velice slibný příběh. Celkově je seriál dělán v daleko uvěřitelnějším duchu než předchozí dva. Výborně napsané charaktery....a hlavně žádní hrdinové, kteří bez mrknutí oka zvládnou naprosto všechno... Zatím je to jednoznačně za pět hvězdiček. ()

Šimon odpad!

Jasné zklamání. Z prvních pěti dílů se nevynořilo nic co by zaujalo. Příběhy jsou předvídatelné a scénáře poměrně klišovité. Postavy jsou ploché a nezajímavé, pouze s výjimkou Dr.Rushe. Dávám tomu sezónu, maximálně dvě... Po prvních deseti dílech měním na absolutní sračku. Je to jakoby se scénárista Melrose Place a BH 90210 ožral se scénaristou Battlestar Gallactica. Pro fanoušky SG světa za trest ()

HankMoody

Další zajímavý seriál, výborná hudba, skvělá atmosféra a dost dobré obsazení. Po dětských SG1 a SGA, přišla konečně Stargate pro dospělé ! ()

Nickkk

Na můj vkus se tam řeší až moc nesmyslů na to že jsou tam každý díl v ohrožení života, ale zatím jsem viděl jen čtyři díly tak snad se to zlepší....Nejlepší postava: Ronald Greer ()

Isfio

Nepodarený klon BSG. Tvorcovia sa pokúšili spojiť svet SG s Galacticou, teda aspoň tú psychologickú čast sci-fi opera, nepodarilo sa. Na vine nie je Galactica:D Začnem castingom, už dávno som nevidel v jednom seriály pokope toľko nesympatických postáv, žiadna postava neprirastie k srdcu, bolo by v podstate jedno či by ich v ďalšej časti niekto zožral. Až na R. Carlyle. Máme tu teenegera, ktorý vylúštil nejaký hlavolam a zrazu je z neho niečo ako vedecký dôstojník, máme tu veliteľa, ktorý ignoruje svojich vedeckých poradcov, máme tu vojakov, ktorí ignorujú veliteľov a robia si čo chcú, máme tu misie, na ktoré chodia zásadne veliteľ lode a jeho zástupca, pre prípad keby sa niečo stalo, tak posádka príde o oboch, načo sú tam radoví vojaci, netuším. Tento seriál má s SG spoločné iba meno. Najväčší prvok sci-fi sú zábery lode letiacej v hyperpriestore a hviezdna brána, zabudnite na sci-fi efekty z dvoch predošlým seriálov.Posádka je na lodi mimozemšťanov, avšak vôbec nikoho netrápi preskúmať ju, miesto toho sa vedú patetické rozhovory. Seriálu chýba to čo robilo SG tým skvelým seriálom, nahľad, humor a typ postáv ako O´Neill, McKay kvôli ktorým sme sa tešili na ďalšiu časť. Najväčším nedostatkom je však úplná absencia hlavnej dejovej línie, absencia nepriateľa, nemá to ani hlavu ani pätu, seriál je zatiaľ nesúrodná zmes jednotlivých častí pozliepaných do jedného celku. Druhá séria: nič sa nezmenilo, zlá časť sa strieda s ešte horšou, nemá to ani hlavu ani pätu. ()

Zelenac

Po 8 epizodach uz moc neverim, ze to muze byt lepsi. Podle meho nazoru dobrem spin-offu Atlantis, ktery jediny zachranil situaci v SG vesmiru ( odchodem z SG1 RD Andersona a vymysleni noveho problemu pro me puvodni SG1 prestala byt atraktivni) a me tak umoznil stale se koukat na "universum" hvezdne brany nastava nyni pro me vakuum. Nevim proc byla docela dobra Atlantis, ktera mela "svuj svet" zrusena. Kazdopadne pokud ma byt nahradou toto, tak alespon pro me je to spatna zprava. Celych 8 dilu trpi serie symtomy , jako kdyby tu pusobila jiz radu let a tvurci jiz nemohli prijit na neco noveho a proto experimentuji. Herecke obsazeni take zaostava a chybi zde vyrazna vedouci postava (SG1 - Anderson , Atlantis - Flanigan). Ackoliv je zde muj oblibeny Robert Carlyle, je zde jenom zatim v pozici "backgroundoveho" herce, ktery nedostava moc prostoru a tim padem nijak nevynika. Ale ani se mu moc nedivim, protoze opravdu zatim neni o cem hrat. Jsem zvedavy jak se cela serie bude vyvijet. A dekuji bohu, ze takto presne nedopadla Atlantis. Krome Carlyleje zde trochu nad standard vynika David Blue, ktery je, jak jsem pochopil asi hlavnim "hrdinou". ()

mskarabeus

Jsem velkým fanouškem Stargate ságy, třetí Universe je úplně jiná než předchozí dvě , méně akčních scén, více psychologie, super hudba, zatím se mi líbí ale musím doufat že ne jenom mě, produkce vkročila na velmi tenký led a bude záležet jen na sledovanosti jestli se proboří nebo zesílí. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace