Detektív Roland Sallinger (Steven Seagal) s kolegom Trevorom Johnsonom (Brian Keith Gamble) vtrhnú do bytu priekupníkov drog. Objavia niekoľko miliónov dolárov a Trevor navrhne, aby sa rozdelili. Keď Roland odmietne, parťák ho postrelí. Roland prežije, a keď sa ho Trevor pokúsi v nemocnici doraziť, ubráni sa, ba dokonca zradného kolegu zabije. Hoci sa časom zotaví, musí odísť do predčasného dôchodku, čo ťažko nesie. Keď sa na neho obráti dávny priateľ Conner Wells (Steph Duvall), aby mu pomohol chrániť dcéru Nikitu (Liezl Carstensová), ktorú sa niekto pokúsil uniesť, bez váhania súhlasí a vydá sa za ním do Texasu. Zoznámi sa tu s odmeraným detektívom Simonom Pachecom (Kevin Wiggins) a s Connorovým vodičom Manuelom (Johnnie Hector), ktorého atraktívnu sesternicu Allegru (Kisha Sierraová) cestou z letiska náhodou zachráni pred dvojicou násilníkov. Ako nový osobný strážca sprevádza Nikitu do baru na schôdzku s priateľom, boxerom Masonom Silverom (Arron Shiver). Všimne si podozrivého muža, ktorého mu Manuela predstaví ako Jasona Crossa (Luce Rains), a označí ho za veľmi nebezpečného. Pri odchode sa Nikita sa Silverom poháda a Roland musí zasiahnuť proti mladíkovi, ktorý dvojicu obťažuje. Neskôr sa od detektíva Pacheca dozvie, že Conner sa kedysi zaplietol s nebezpečným Crossom, ktorého sa márne snaží dostať, pretože o ňom všetci odmietajú hovoriť. Krátko nato Silver vyláka Nikitu do mesta, kde už čakajú Crossovi únoscovia. Roland ju síce sleduje, napriek tomu sa mu ju nepodarí zachrániť. Cross dá vzápätí Connerovi dvadsaťštyri hodín na to, aby na neho prepísal svoje pozemky a päť miliónov dolárov. Roland s Manuelom a jeho bratmi sú však odhodlaní Nikitu nájsť a zachrániť. (TV JOJ)

johnsnow

Tu si už 5* hviezd pišta zaslúži. Síce to má menej akcie ale zase tá čo tu je je krvavá, reálna (ak nerátam prerazenie krku prstami ruky) a Seagal urobí takmer všetko takže tam nemám čo kritizovať. Príbeh sa tiež dal, ostatný herci síce neznámi ale viac než dobrí. Nemám čo vytknúť okrem tej spomínanej blbosti v zátvorke. ()

rolly

toľko dobrých ohlasov na "Seagalovku" posledných rokov? Buď v tom bude nejaký háčik, alebo sa koná Seagalovo x-té znovuzrodenie, som si pomyslel... Lenže na ten háčik som žiaľ nenatrafil a od znovuzrodenia to malo veru hodne ďaleko. Jemné inšpirácie z toho času "nářezu" v podobe Hard to kill sú badateľné, ale to je asi tak všetko a na pozdvihnutie úrovne to vonkoncom nestačí. Príbeh stokrát obohratý, a na samotnom Stevenovi už vidno, že je zrelý akurát tak do dôchodku. Taktiež súhlasím s jojineckom, a musím sa priznať, že tie oči boli chtiac nechtiac párkrát aj zatvorené:) ()

backi

Slabý film, navyše dosť nešikovne zrežírovaný. Po solídnom Driven to kill opäť skok do priepasti. Jedna hviezda za celkom slušný začiatok, ktorý ma navnadil a bojové scény (boli i horšie). ()

kenny79

Po delší době jsem viděl film s tlusťochem a byl jsem mile překvapen. I přes hluchá místa jsem se nenudil a dokonce Steven předvedl i nějakej ten kop, už za to, že se mu povedl nějakej ten rychlý pohyb dostává ode mě 3* ()

SB

Velmi primitivní příběh, pár rubaček, několik klišovitých, filmových přestřelek, sem tam nějaké to moudro... ...takže se ptám: Proč vlastně tento film vznikl??? Zdálo se mi, že oproti Bestii Segál zhubnul - za to dávám hvězdu. ()

till85

V porovnání s Ruslanem ochlup slabší.Ale pořád oproti ostatním o pár tříd výš .Viděl bych to na úrovni Zákona ulice a Smrtící zbraně.A taky se mi zdálo,že Steven předvádí i jiný výraz než je u něj obvyklé.Jediné co mě nejde do hlavy je do oka bijící doubler v statických scénách.(že by mistra bolely nožičky?). ()

kubazzz

Kdyby Seagal před pěti lety přestal točit, byl by pro mě jedna z legend akčních filmů......bohužel tohle je další kravina, kde ze Stevena zbyl jen obtloustlý stín ()

montel

Rolland (Steven Seagal) je policista, který je při jedné z akcí téměř smrtelně zraněn svým zkorumpovaným kolegou. Jakmile se dá dohromady odchází předčasně do penze. Jakmile se Rolland dostane opět do bývalé formy, je najat svým přítelem, aby dělal bodyguarda jeho dceři Nikitě (Liezl Carstens), kterou chtěl někdo unést. Únosci opět zaútočí...Konečně se Seagal trochu probral a natočil svůj nejlepší film za několik let. I když je to průměrná podívaná, Steven opět láme kosti a mlátí se tak, jak jsme na něj zvyklí. Proto se asi jen tak ze zvědavosti brzy podívám jak se mu vede i v jiných filmech. 55% ()

zekon

Je to sice lepší Seagal než za posledních 10 let bylo k vidění, nicméně je to až příliš amatérský snímek s hroznou kamerou a kvalitou. Z nejnormálnější akční hvězdy se stala figurka až C produkce kdy ročně dokáže probouzet dávicí efekt diváka i 3x ročně. Škoda škoda, Nico, Out for Justice, Marked for Death už prostě nepřijde. ()

Bohdy67 odpad!

Zase jedna monstrozni sracka s totalne debilnim dejem ( jeden osobni strazce stacil), herci-neherci, nudnou akci a hlavne a opet naprosto katastrofalnimi dialogy. Jestli na Chucka Norrise vymysleji neznicitelne vtipy fanousci, Seagal si je ve svych filmech tvori sam :) Katastrofa. 8% ()

Pythonator

2009 byl pro Seagala silný rok. V rámci jeho novodobé sračkotvorby zvládl uplácat hned několik velmi silných filmů (chápat jako ne až takový odpad). Tady ten překopaný Osobní strážce je pak jeden z jeho nejlepších sraček. Docela to zpříjemňuje tvářička té roštěnky, co hlídal a zapomněl ji pořádně přefiknout. Ruslan ale zůstavá nejlepší z nových sraček a jako jediný u mě dosáhl alespoň na ty nostalgické tři hvězdičky. ()

medveed

Několik dobrých scén se Stevenem, které dávají vzpomenout na staré časy. Jinak škoda chaotického střihu a rozvleklého děje. Celkově podprůměr. 50% ()

soukyd33

Vše se rozjede, jakmile na scénu vstoupí hlídání jedné ženy. 👍 Akce, napětí, střílení, bojové scény. 👍 Hvězdiček 3 ()

Ankroth

Mno vida, Steven zraje jako víno - on se tu opravdu snaží hrát a drtivou většinu bitek dělá sám! Jinak je to klasická seagalovka, která rozhodně neurazí a na jedno shlédnutí určitě zabaví. Znovu bych si to ale už nepustil. ()