Příběh muže, který žil s hlavou v oblacích.  Hrdina komedie Lítám v tom, Ryan Bingham (George Clooney), je šťastný člověk. S hlavou v oblacích neochvějně míří za splněním životního snu, jenže život bývá pěkná mrcha. A ta dokáže i v cílové rovince říct: „Hochu, běžíš po špatné trati.“ Režisér Jason Reitman má slabost pro anithrdiny, ať už je to lobbista hájící zájmy tabákových firem (Děkujeme, že kouříte) nebo těhotná teenagerka (Juno). Tentokrát se zahleděl do stoprocentního sobce a to tak neodolatelně, že stvořil jeden z nejlepších filmů uplynulého roku... Životní cíl Ryana Binghama asi většině z vás bude připadat směšný. Chtěl by nalétat 10 miliónů leteckých mil a díky tomu vstoupit do elitní společnosti několika málo vyvolených. Pravděpodobnost splnění téhle „mission impossible“ je velmi vysoká, protože Ryan prakticky žije v letadle. Jako zaměstnanec společnosti, která se zabývá podnikovou optimalizací (v překladu to znamená, že jde o profesionální vyhazovače z práce), nepřetržitě létá po Spojených státech a snižuje stavy ve firmách, jejichž šéfové nemají dost odvahy na to, aby své lidi propustili sami. Nomádský život Ryanovi naprosto vyhovuje. Jeho vlastní byt je méně útulný než libovolný hotelový pokoj, rodina s ním už dávno přestala počítat a všechno, co má, se vejde do jediného kufru, který ovšem musí splňovat kritéria pro příruční zavazadlo. Na letištích se navíc dají potkat dost zajímaví lidé jako například příležitostná spolucestující podobného ražení (Vera Farmiga), ochotná mít vztah „když to letové řády dovolí“. Žádný strom ale neroste až do nebe a Ryanovo ohrožení má podobu mladé ambiciózní kolegyně (Anna Kendrick), která v rámci úspor vymyslela propouštění lidí online. To by znamenalo, že se Ryan snese z nebes zpátky na zem a ztratí tak všechno, na čem mu záleželo. Tváří v tvář téhle nejpříjemné pravdě začne trochu přemýšlet o tom, jestli by se smysl života nedal nakonec najít i na zemi. (oficiálny text distribútora)

TOMASINI

Možná trochu nereálný, ačkoliv je postavený na realitě... Film celkem příjemně ubíhá, v atraktivním prostředí, se zajímavým nápadem a scénářem. Ale trhák asi nikdo nečeká. I když 6 nominací na Oscary mě překvapily (Houdini). ()

Triskáč

Príjemná rozprava o "starom mládencovi" lietajúcom celý svoj život z jedného mesta do druhého, aby tak osobne vyhodil zamestnancov firmy, ktorá si ho najme. Vlastne je to celé o tom, čo je v živote dôležité a v celom filme je myšlienka, že mať niekoho a prežiť s ním svoj život je hlavná hodnota. Tento námet je použitý samozrejme v nejednej snímke, ale celé je to zabalené do cool obalu. Clooney a Farmiga sa k sebe hodia fantasticky a chvíľami som mal pocit, že sú v reálnom živote dokonalý pár. Štvrtá hviezdička hlavne za vydarený koniec filmu, kde sa nekoná žiadny happy end a osobne som očakával úplne iný koniec. ()

Adam1989

Nevím, nevím. Asi jsem na tento film zatím příliš mladý. A nebo mě tento film nějak nechytl, těžko říct sestra si ho nemůže vynachválit. Ale ona je přesně ve věku slečny vyhazovačky takže to značně mění situaci, rozhodně jsem se párkrát zasmál to určitě, ale to se většinou stává u nějaké komedie, pokud není úplně tragická.Děj se dal celkem snadno předvídat až na pár situací které jsem vážně nečekal. Ale na druhou stranu hlavní hrdina to trošku vytahuje a předvádí svůj vysoký standard. Takže 65 %. ()

BenNat

Jen náhoda mě dovedla k filmu, který pro mě skýtá obrovské překvapení. Na první pohled obyčejný snímek objevuje všechny taje moderního světa tak, jak ho známe my a otázek, které si každý klademe a problémů, které také řešíme. Neinvazivní snaha o nalezení stálých hodnot je dojemná, zvláště v podobě stále ještě sympatického, ale také znatelně stárnoucího Clooneyho. Dál už nemám slov, jednoduše jedinečné. ()

Andolino

Krásný klidný film, s trochou vtipu, lásky, smutku, ale zevšeho nejvíce plný samoty a prázdnoty hlavního hrdiny. Vynikající George Clooney a kamera. ()

matkoslav1

Z toho filmu sálá tak neuvěřitelná pohoda, klid a touha po rodině, že by se oženil i absolutní poustevník. Lítám v tom člověku nic nevnucuje, akorát nahlodá, jestli ten život, který člověk žije vlastně jenom nepřežívá. George Clooney, ač nejsem fanoušek uhlazených elegánů, je člověk, od kterého bych chtěl dostat výpověď, kterému bych chtěl pogratulovat za desetimiliontou míli či od kterého bych chtěl slyšet, proč se oženit. A co je na tom filmu krásného? Že to není stupidní romanťárna s pohádkovým koncem. Ale chytrá romanťárna se skvělou pintou =) ()

vikiii

Co je na tomto filmu tak výjimečného? Určitě ta atmosféra - pár herců, pár životních osudů a nějaký takový nízkonákladový zjev filmu... asi v tom je to kouzlo... Žádné pozlátko, žádné efekty, prostě jednoduchý životní osud a je to na světě. ()

chevronman

A tak nevím, jestli jsem nějaký buran či co, ale tenhle film ve mně zkrátka nic nezanechal. Byl dlouhý, nudný, ukecaný. Pointa krásná, trochu předvídatelná, ale to na její hodnotě nic nemění. Bohužel mám rád filmy, na které do příštího dne nezapomenu.... ()

bron

Třetí celovečerní film Jasona Reitmana. A pro mě třetí nezapomenutelný filmový zážitek od Jasona Reitmana. Laťku si nastavuje tento tvůrce poměrně vysoko, jen doufám, že si ji udrží a neopustí svůj jedinečný styl. Pro nás diváky to bude moc dobře. Jako vždy, ani v Up in the Air nechyběly skvěle napsané postavy vedené skvělou režií. 80% ()

susilson

Pro George Clooneyho mám slabost. Lítám v tom je příjemně se sledující film o životě v podstatě osamělého muže. Najdeme v něm humor, smutek, i něco málo k zamyšlení... Dávám 75% ()

Bilanc

„Rodina je základ státu.“ Člověk má pocit, jako by autor chtěl, abyste si podobné moudro z filmu odnesli. Nicméně i přesto mě Up in the air okouzlilo. Podařená kamera a letecké záběry americké krajiny, dotváří obraz pohledu hlavní postavy na život, tedy poněkud z výšky. I když se hlavní postava (George Clooney) myslí, že netouží po nějakých pozemských poutech, po čase se má přesvědčit, že i pro něj platí zákony přírody. Když už si tedy po zhlédnutí filmu neodnesete nějaké to moudro pro život, alespoň vás čeká příjemný zážitek. ()

marco.uk

Dejovo plytky film o citovo plytkom cloveku v moralne plytkej praci. Vsetci tu chvalite, aka uzasna romanticka komedia...Tak mi napiste jednu naozaj vtipnu hlasku z tohto fimu a napiste mi najromantickejsi moment filmu...Okrem ineho, Clooney nie je herec, iba usmievajuci sa manekyn, ktory v sukromnom zivote uprednostnuje zdielanie postele so svinou pred clovekom akehokolvek pohlavia. Dve hviezdicky su za jedine dve pozitiva filmu, a to je Vera Farmiga a pekna posledna veta filmu, ktora urcite poslala do kolien vacsinu z vas stvor a pathviezdickovych. ()

Bednobuch

Zajímavý film o zajímavé skupině lidí. Clooney hraje člověka bez běžných závazků, jako jsou manželka, dítě, kamarádi, byt, auto a vůbec všeho. Clooney je dobrý herec a svoji roli hraje velice přesvědčivě. Film jsem i přes nudnou pointu shlédl celý. Konec by byl pro někoho překvapivý, ale profíci vytuší, jak by to mohlo skončit už v půlce filmu. Jinak stojí za shlédnutí. Je to příklad toho, jak bych já konkrétně nechtěl dopadnout. ()

TeresskaK

Každému z nás by se hodilo spálit batoh, do kterého jsme dali všechny věci, které denně používáme a začít znovu. Přesně tento nápad mě z celého filmu zaujal natolik, že jsem začala uvažovat o tom, zda by to nestálo za to zkusit. Kvalitní herecké obsazení doplňovalo již tak zajímavý děj. Po dlouhé době film, u kterého se člověk může zamyslet nad tím, jak vede svůj život a zda není někdy lepší sundat to břímě ze zad a udělat něco sám pro sebe. ()

MrAldridge

Když pominu, že je to důmlsně promyšlený reklamní tah AA a sítě Hilton, kterým vzhledem ke krizi v tu dobu musely brutálně klesat tržby, tak si zaplatili 105 minut dlouhou reklamu s Clooneym, tak je to i celkem slušná podívaná. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (viac)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (viac)