Příběh muže, který žil s hlavou v oblacích.  Hrdina komedie Lítám v tom, Ryan Bingham (George Clooney), je šťastný člověk. S hlavou v oblacích neochvějně míří za splněním životního snu, jenže život bývá pěkná mrcha. A ta dokáže i v cílové rovince říct: „Hochu, běžíš po špatné trati.“ Režisér Jason Reitman má slabost pro anithrdiny, ať už je to lobbista hájící zájmy tabákových firem (Děkujeme, že kouříte) nebo těhotná teenagerka (Juno). Tentokrát se zahleděl do stoprocentního sobce a to tak neodolatelně, že stvořil jeden z nejlepších filmů uplynulého roku... Životní cíl Ryana Binghama asi většině z vás bude připadat směšný. Chtěl by nalétat 10 miliónů leteckých mil a díky tomu vstoupit do elitní společnosti několika málo vyvolených. Pravděpodobnost splnění téhle „mission impossible“ je velmi vysoká, protože Ryan prakticky žije v letadle. Jako zaměstnanec společnosti, která se zabývá podnikovou optimalizací (v překladu to znamená, že jde o profesionální vyhazovače z práce), nepřetržitě létá po Spojených státech a snižuje stavy ve firmách, jejichž šéfové nemají dost odvahy na to, aby své lidi propustili sami. Nomádský život Ryanovi naprosto vyhovuje. Jeho vlastní byt je méně útulný než libovolný hotelový pokoj, rodina s ním už dávno přestala počítat a všechno, co má, se vejde do jediného kufru, který ovšem musí splňovat kritéria pro příruční zavazadlo. Na letištích se navíc dají potkat dost zajímaví lidé jako například příležitostná spolucestující podobného ražení (Vera Farmiga), ochotná mít vztah „když to letové řády dovolí“. Žádný strom ale neroste až do nebe a Ryanovo ohrožení má podobu mladé ambiciózní kolegyně (Anna Kendrick), která v rámci úspor vymyslela propouštění lidí online. To by znamenalo, že se Ryan snese z nebes zpátky na zem a ztratí tak všechno, na čem mu záleželo. Tváří v tvář téhle nejpříjemné pravdě začne trochu přemýšlet o tom, jestli by se smysl života nedal nakonec najít i na zemi. (oficiálny text distribútora)

matthew.d

Milé, upřímné a pokud člověk není totální emocionální prvok, objeví v tom i něco té životní pravdy a možná dojde i na slzy. Je fajn že má Hollywood zase jednou tvůrce, který točí civilní a zdánlivě nenápadné snímky, do kterých promítá svůj osobitý režijní styl. Mlask. ()

Eraserhead

Chytře napsané, skvěle zahrané a zrežírované. Jakmile se schyluje k nějaké klišovitosti, tvůrci nepodlehnou a několikrát nečekaně překvapí. Vera Farmiga je oficiálně můj filmový talisman. Toto je čtvrtý film, který jsem s ní viděl a zároveň čtvrtým, který hodnotím plným počtem. Btw, zatím nejlepší film Reitmana juniora. ()

Hanys_

Podvědomě to ve mně zraje jako víno. Citlivá sonda do lidského cítění vedená zručnou rukou Jasona Reitmana a Clooneym v roli šité na míru. Nepotřeboval jsem na to 10 miliónu mil, ale 3 dny, abych si uvědomil, že tohle je jeden z nejlepších filmů uplynulého roku. 9/10 ()

Orthank

Tohtoročná "oscariáda" konečne začala. Nedá sa povedať, že by vyzerala horšie oproti minuloročnej nádielke, ale zatiaľ ma zarmucuje, ako sa nekoná nič výnimočné. Lietam v tom má všetky oscarové ambície - o tom niet pochýb - a jednu pochvalu, za prirodzenosť s akou k nim pristupuje. Reitman umelo netlačí na pílu, aby sa zapáčil porote, a predkladá celkom spontánny príbeh človeka - biznismena hľadajúceho seba samého, svoj domov, svoju identitu. Jeho hľadanie je k tomu okrášlené perfektným Clooneyho výkonom a režisérskymi či scenáristickými vychytávkami. Scenár je adaptovaný, čiže za skvelé dialógy by som mal skôr poďakovať autorovi knižnej predlohy, ale za ten podstatný nádych odľachčenia, ba priam až humoru odvádzajú najmä Clooney, či réžia samotná. Reitman viditeľne vie, čo od svojich filmov chce, a čo zamýšľa s nimi povedať. V podobe hrdinovej "podarenej" partnerky Alex, ktorá mňa, ako aj hlavného hrdinu Ryana tesne pred koncom len tak mimochodom (akoby sa nič nestalo) pekne dostala, režisér bravúrne otvára divákovi širší obzor svojho diela. Snímka rieši toľko komplexných problémov dnešnej doby (od nevery cez samotu, strach o prácu až po lásku a jej hľadanie v najprostejšej forme), že ešte teraz netuším, ako to vlastne všetko v tak pozerateľnej a pomerne rýchlej forme tvorcovia dokázali. Podstatou tohto kúzla sú určite tie nenápadné divákom potrebne domýšľané dejové odbočky, a skvelé konverzačky, pri ktorých treba často čítať medzi riadkami. Má to však aj jedno ALE. Presne tak...Prvé pozretie bude pravdepodobné aj to posledné, a to aj napriek tomu, že nám ponúka toľko životných právd, že by sme s ním zaplnili celý jeden ľudský život...jednoducho uznanlivo pokrčím ramenami a pôjdem ďalej. ()

TerezaVanCZ

No tak Clooney zapadl do své role jako do svého přesně padnoucího obleku. Pokud by šlo dát víc hvězd, tak jsem si jistá, že tak kolem čtyřicítky bych ráda nějaký přidala. Ale hodnoty, které jsou zde obsaženy, jsou univerzální. Protože jsem čekala spíše zklamání, že to nebude tak skvělý, jak se píše, tak jsem byla více než překvapena. Všechno do sebe zapadalo jak má. No a až se nemůžu dočkat dalšího Reitmanova filmu tentokrát s Jimem Carreym. Prozatím se musíme spokojit (v pozitivním smyslu) s Up in the air. ()

Dr.Horror

Celou dobu jsem chtěl dát 4, ale konec filmu byl naprosto dokonalý. Nemám rád Clooneyho, ale zahrál skvěle. Reitman se pomalu ale jistě propracovává do mé Top Ten režisérů. 90% ()

Very_kuul

Nechápem to vysoké hodnotenie..obyčajný priemer s hercami na kt. sa dobre pozerá ale oceňujem tie nenútene predkladané životné hodnoty a nie tak celkom happy-endovský koniec. ()

Pretender

''The stars will wheel forth from their daytime hiding places; and one of those lights, slightly brighter than the rest, will be my wingtip passing over.'' ()

showxman

Reitman točí filmy, které se mi líbí, a které mě vždycky dostanou. Ne jinak tomu je i v tom to případě, kdy si bere na paškál smysl života. Lidmi obklopený, ale přesto izolovaný a osamělý profesionální ukončovatel pracovních poměrů trávící většinu svého času na palubě letadla musí čelit nepříjemné pracovní změně, která ho posílá zpátky na zem. Jak ustojí toto přistání? Jaký dopad to bude mít na jeho životní hodnoty? To vypráví tento film, v němž charisma čišící George Clooney zakusuje radosti i strasti běžného života. ()

Lewisek

Hrozně hezký film, vážně. Anna Kendrick, George Clooney aj ta Vera tady moc pěkně všichni zahráli. Vážně se mi to odst líbilo, zajimavý námět. Ale nemužu dát 5* :) Na to mi tam něco chybělo .) ()

bila.tecka

Mezi Georgem Clooneym a Verou Farmigou to náramně jiskří, jejich břitké dialogy vyvolávají v divákovi pobavený úsměv. Ryan Bingham je vlastně takový vyzrálý Patrick Bateman (z Amerického psycha), stále okouzlený fešnými kreditkami a ženami, nikterak se na nikoho neváže. Kdyby nenastalo to pověstné AŽ, mohlo se jednat o "soft" variaci seriálu Californication. AŽ ale způsobilo i omšelé procitnutí a uvědomění si těch pravých hodnot, bohužel... Postava Anny Kendrick je navíc stejně protivná jako zbytečná. ()

I.AM.NOT

Další příjemný film Jasona Reitmana, který se nevtírá, ale na druhou stranu jen tak nevyšumí do prázdna. Herecký koncert George Clooneyho, z něhož stříká charizma na všechny strany a přitom, s podivem, to není otravné. Trošku mi vadí, že Reitman mírně vykrádá své Děkujeme, že kouříte, které by se zde jakoby snažil dotáhnout k dokonalosti. Něco však stále chybí, nebo možná přebývá. Osobně mi trošku vadilo, že nevěděl kdy skončit, ačkoli výborně zakončil všechny dějové linky. ()

dopita

Ryan Bingham (George Clooney) lítá po státech a dává lidem výpovědi. Práce ho baví a je v ní po čertech dobrej. Je pořád na cestách, doma tráví minimum času a maximálně mu to tak vyhovuje. Rodinu nemá a ani žádnou nechce. Pak ale ve firmě jedna mladá, sebevědomá (a nezkušená) manažerka navrhne změny, které nejsou Ryanovi ani za mák po chuti. Navíc to vypadá, že se asi zamiloval. Z toho nic moc dobrýho nekouká... Nejedná se o komedii, nejedná se ale ani o ňáké drama. Je to film ze života, kde si Ryan „užívá“ radostí, problémů i zklamání. Jason Reitman dokáže poutavě vyprávět příběh zdánlivě o ničem a nachází napětí a zajímavosti v běžných, každodenních maličkostech života. George Clooney hraje opět skvěle. ()

eagle-eye

Mám pocit jakože to byl romantický film (nikoli komedie) tak nějak o ničem? Nebo mi něco uniklo? Nebýt svižného začátku a Klůnyho "výpovědních" pohovorů, tak to bylo s prominutím hrozný a další důkaz toho, jaká blbost se může objevit v nominacích na Oskara... ()

Giggs

V živote nie je dôležite čo robite, ale s kym ho stravite. A nezaleži na tom kde ste či kam idete, ale na tom, že sa vždy mate kam vratiť. Otrepane? To rozhodne. Ale je to absolutna pravda. ()

1860

"Každý, kdo někdy vybudoval impérium nebo změnil svět, seděl tam, kde teď sedíte vy. A dokázali to právě proto, že tam seděli". Film poukazuje na osudovou volbu každého z nás, mezi kariérou a rodinou.. Tato volba je zahalena do atraktivního kabátu, kdy se hlavní hrdina z kinetic class živí vyhazováním lidí.. Nejedná se o žádnou romantickou sračku a režisér Reitman u vás vyvolá hodně emocí, mně nezbývá, než "Up in the air" vřele doporučit.. ()

divak84

zajímavý film. hodně jsem od toho čekal. vybočil jsem z mého oblíbeného žanru kde se pořád něco děje a zkoukl clooneyho podle mě v roli šitou pouze a jenom na něj. líbil se mi, ač nejsem jeho nějaký spešl fanda. jeho výkon byl naprosto čistej, v pohodě, což se nedá podle mě říct o anně kendrick která hnusně přehrávala (hlavně při vyhazovech a s tou svou trapnou chuzí a robotími gesty). ale hezká to holka, moc hezká. No a k samotnému filmu ? libil se mi zajímavej nápad člověka snad nejsvobodnějšího na světě, který si myslí že má vše a zaroven o tom neví že má hovno. užíva si luxusu v podoě žádných pout, žádné zodpovědnosti ,protože s ženskýma to umí a svou práci miluje. až pak pozná že život není bezkontaktní sport. prozře podle mě neklišovitým způsobem, hodně dobrý je "twist" s verou famigou (pak že chlapi jsou svině, lol). ten film má svuj šmrnc, parádní tempo, pro mě parádní střih, hudbu a hlavně v první půlce brilantní dialogy. nemůžu říct že jsem z toho filmu unešenej a budu si jej pravidelně pouštět. to ne. je to pro mě ten film, který mi na dobro zůstane v paměti jak byl dobrej a právě proto je ten film skvělý a jedinečný v tom, že stačí jej shlédnout iba jedinkrát a to stačí k maximalnímu požitku. 79% ()

Bohemák

Takový trochu až uvěřitelný civilní příběh, který se nezvrtnul v typickou romantickou komedii slepičího řádu (netvrdím, že některé z těchto filmů nemám rád), i když k tomu měl celou řadu příležitostí. Ale odbočka z poměrně reálně pojatého scénáře o samotáři, který není téměř ani chvíli sám, se naštěstí nekonala. Chvílem chytrý humor, spousta vynikajících záběrů pro milovníky létání. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (viac)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (viac)