Ja a moja rodina

• Česko Já a moje rodina (viac)
Česko / Veľká Británia / Francúzsko, 2008, 26x14 min

Nový 26dílný dokumentární televizní seriál pro děti, který vznikl ve spolupráci BBCMG, České televize, KM Records a 24Snails. Seriál jednoduchou a zábavnou formou představuje radosti a strasti rodinného života zvířat žijících v různých částech světa a odlišných prostředích naší planety.
Při sledování jednotlivých příběhů malých zvířecích hrdinů se děti seznámí se základními a přirozenými pravidly života zvířat. Poznají, jak je důležité přátelství, odvaha, respekt a učenlivost.
V seriálu se děti setkají s malými žirafami, lvíčaty, ledními medvídky, slůňaty, tygříky, orangutany a mnoha dalšími zvířaty.
Pečlivě vybrané jedinečné záběry z nejlepšího světového archivu BBCMG společně se zábavně vzdělávacím scénářem paní Ivony Březinové vypráví Kristýnka Novotná, Martin Schrainer a Zdeněk Rumpík. (oficiálny text distribútora)

Matematicka

Dokumentární seriál pro děti o zvířatech. Krásné záběry zvířat doprovází komentář o jejich životě z pohledu mláděte. Některé komentáře byly na mě až moc "cool", ale je už asi znát, že jsem jiná generace :-) Jinak velice svěží a pro diváky všeho věku nenásilně poučné... (i já jsem se dozvěděla některé další zajímavosti :-)). Díky České televizi za tento seriál a také bych si přála více takových... Zajímavé komentáře: sportovec, petaspur, Paity. ()

sportovec

Myslím, že jako pořad pro děti kolem 8-11 let je podobné pojednání víc než zajímavé. Člověku vytanou na mysli postavy jako Ferda Mravenec, čmelák Aninka, brouk Pytlík, liška Bystrouška. I takhle může vypadat ekologická osvěta. ()

Tsuki

Osobně mě to samozřejmě moc nebavilo, ale za svou mladší sestru, kterou to naopak očividně zaujalo, dávám vyšší hodnocení. Pěkné záběry se světa zvířat a jejich mláďat, plus jednoduché komentáře z pohledu mláděte. ~(3,5)~ ()