Netvor

(TV film)
  • Česko Wyvern (viac)

Televizní film natočený pro kanál SCI-FI. Jake Suttner bydlí v malém městečku na Aljašce, které, jak tvrdí, bylo napadeno velkou nestvůrou, připomínající draka. Tento drak byl známý v mytologii jako Wyvern, který se probudil kvůli globálnímu oteplování z rozpouštějících ledovců Aljašky. Nyní se budou muset všichni obyvatelé městečka postavit této krvelačné bestii. (LIVINGDEAD)

curunir

,,POKIAĽ JE JEHO AUTO TAM, TAK ČO ROBÍ JEHO RUKA TU?" __ Severskú mytológiu mám rád, no o Wyvernovi som pred pozretím filmu počul prvý krát. Čakalo ma celkom milé prekvapenie. Predovšetkým nato, že by sa vlastne malo jednať o TV céčko, film má až neuveriteľne vydarené triky, ktoré by neostali v zahanbení pri hociktorej ,,slabšej" hollywoodskej produkcii. Škoda však, že ako dobre sú na tom efekty, horšie je to s napätím a akčnými scénami. A Hammond z Texasu (ponášal sa na môjho deda; a ja zase naňho :-)) je tu fajnovo akčný. Bohužiaľ jeho posledný film... (21. hodnotenie, 7. komentár k filmu) ()

verbal

Co taky čekat od "filmu", když už jeho název připomíná citoslovce dávení? Takže: Za humny nějaké aljašské prdele je drak! A každý je pro něj princezna. Žere výhradně mezi desíti metry čtverečními papundeklových kulis a na padesáti metrech okresky z Wykuřmingu do Wylišpepsee. Je vidět, že všechno ostatní je na draka! Ten místy vypadá, že tak tak přežil Putování s dinosaury, místy Cestu do pravěku. Jeden místní vidlák, jehož otec byl v Oslu, tedy chci říct z Osla, no zkrátka Nor, má vynikající historku, že ho tam poslal Odin! Na Aljašku!!! Asi, aby mu nesral do fjordu... Nebo aby to mohlo být v Americe! Tak jako tak, místním nesežraným dojde trpělivost a utvoří úderné komando ve složení: drsný trucker s traumatem + vymaštěná servírka = VLPP, vysloužilá guma na důchodě, vesnický idiot (pateticky sežrán v 82. minutě) a nějaká bruneta vyloženě pro ozdobu. Ti chytnou draka za vejce a když jej to vytočí, nesmírně dramaticky ho přejedou autem, které posléze vybuchne v nádherném oblaku ručně malovaného kouře! Paráda! ()

Campbell

Další slabota od MenEater series(potažmo Syfy). Já se na film těšil po tom co jsem viděl poměrně slušný Sand serpents, ale zase je to od Monroe kterej zas takovou prakci nemá. Co na tenhle film říct? Snad jen že má solidní monstrum který vypadá poměrně dobře, až mě to překvapilo, strašně slabý herce kteří se tváří jako kdyby se musely jít vysrat. Jinak je to podprůměrné béčko pro televizi, viděl jsem daleko lepší. ()

Luukec

Na to jak malý rozpočet tvůrci měli, tak i přes hrozný scénář se dá na film dívat. Plný drobných klišé, kdy lidi místo aby před příšerou utíkali, popř se schovali za strom(prostě základní instinkty na přežití) zůstanou stát na volném prostranství a čumí.. Jinak se jim ten wyvern celkem povdl a větčinou ani nevypadá moc "počítačově" takže když to shrnu tak slušné béčko co vás neurazí ani neohromí.. ()

wosho

S přihlédnutím na to, že se jedná o lacinou tv produkci, je výsledek velice podařený. Zvláště podařené jsou triky. Co je zde však blbé jak pumpa na saně, tak rozhodně scénář. Logika je pro scénáristu cizokrajné slovo neznámého významu. Naštěstí celý film je velice schopně natočen, vyváženě, že jsem se skoro vůbec nenudil a čas u něj plynul jako voda ve Vltavě v létě 2002. ()