Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nemecký národ sa utápa v sledovaní reality show každého druhu. Rainer pracuje ako producent niekoľkých z nich. Jeho život je šialený a jemu sa to páči. Ale to iba do chvíle, kým sa ho pokúsi zabiť mladé dievča. Keď pochopí prečo, otvoria sa mu oči a odchádza z tohto šialeného sveta vymývania mozgov. Spolu s Pegah vymyslia skvelý plán, ako zachrániť nemeckú spoločnosť pred totálnym kultúrnym a spoločenským sebazničením... (wata)

(viac)

Recenzie (19)

decay 

všetky recenzie používateľa

Partička `stroskotancov` sa rozhodne, že zmení skazené stádo televíznych divákov. Naivné že až, ale krásne. Po formálnej stránke to nie je najlepšie, ale idea a nadhľad, s akým autor k filmu pristúpil, je to, čo ho robí skvelým. Po Die fetten Jahre sind vorbei a Free Rainer si Weingartnera určite postrážim. Mimochodom, bol tam aj odkaz k zmieňovanému filmu. Rozhodne ho nanútim rodičom namiesto Ordinácie v katastrofálnej záhrade :) A ešte niečo, ak by niekto náhodou chcel páchať podobnú `podvratnú` činnosť, nech dá vedieť :) ()

Terva 

všetky recenzie používateľa

Titanik jako reality show. Představte si tu sledovanost v sobotu večer. Závod spermií a vítězka vyhrává chlapa. Atd. Reality show. CITÁT - Pozor! Připravit! Start!......... Chcete se nechat utopit, Chcete supr dítě? Chcete, chcete,....tak pan Rainer by to mohl zařídit. Jenže pan Rainer je v raiši. V Německém filmu se šňupe víc než v americkém černošském harlemu. A taky to má své následky. CITÁT - To musí být omyl.... Mě se to moc nelíbilo a ani nebylo komu fandit. ()

Reklama

Brasi 

všetky recenzie používateľa

O boji proti blábolu, filmem plným blábolu? Co to má za smysl? Snad ukázat (například) na zdejším vysokém hodnocení, že lidi jsou tristní úrovní televizní produkce opravdu tak navyklí na nesmysly, že se dají snadno uspokojit i filmem s (v drtivý většině) obehranými vtipy, napálenou stopáží a očividnýma kravinama Spoiler! (vévodí například "solidární WTF scéna", kdy nenapravitelnej alkáč sedne za volant se dvěma promilema v krvi, zboří zastávku a namísto, aby následovalo všeobecný odsouzení takovýho hňupa a oddych, že svojí nezodpovědností nikoho nezmrzačil, všichni se naserou na Rainera, kterej za tuhle bezohlednost nechce vysolit 50k euro? A pak mám jako tleskat a nahodit šťastnej úsměv, když je zaplatí a hňup může zase kalit s kámošema?) Konec spoileru plus bych neměl zapomenout na stejně tak nesmyslný rozhovory. Tohle nebrat. ()

Galahad 

všetky recenzie používateľa

Tak tuhle vtipně podanou satiru na téma vymývání mozků komerčními televizními kanály by si neměl nechat nikdo ujít. Čert to vem, že po počátečním strhujícím tempu se film tak trochu promění v selanku, čert vem to, že celá akce povedené party by byla v praxi po technické stránce neproveditelná, čert vem předvídatelný happyend i naivitu celého filmu, jako celek to funguje naprosto dokonale. K tomu všemu skvělý výkon specialisty na samorostlé postavy Moritze Bleibtreue, který si po Elementarteilchen střihnul další bizardní postavičku. Je jen škoda, že se Free Rainer stejně jako Elementarteilchen nedostal do českých kin... ()

Dubro 

všetky recenzie používateľa

Nenáročné kino o hŕstke sociálne neprispôsobivých jedincov, ktorí sa snažia ostatnému národu natrepať do hláv kus kultúry manipuláciou výsledkov sledovanosti TV staníc. Mne a ostatným sociálne a spoločensky neprispôsobivým divákom tento snímok s vynikajúcim hereckým obsadením urobil ohromnú radosť, napriek tomu, že je poriadne pritiahnutý za vlasy a mal by sa ešte pristrihnúť na kratšiu stopáž. Doporučujem, už len pre ten naspeedovaný úvod a scénku s kolobežkou. 4,5* ()

Galéria (31)

Zaujímavosti (4)

  • Film měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Torontu v září 2007. Teprve až v listopadu 2007 měl premiéru v Rakousku a dokonce až v únoru 2008 v Německu. (Terva)
  • Malé cameo si ve filmu zahrála i německá moderátorka Sarah Kuttner. (Terva)

Reklama

Reklama