Ren she da zhan

• Taiwan 人蛇大戰 (viac)
Taiwan / Hongkong, 1982, 82 min

Katastrofický horor vypráví o obchodníkovi Changovi, který staví v Hongkongu novou 17patrovou budovu. Při výkopových pracích pro základy dělníci narazí na tisíce hadů. Chang, kterého tlačí termíny, se rozhodne pro drastické jednání. Nechá všechny hady, dokud jsou v jámě, na místě pozabíjet. Chang sice termín stavby stihne, ale lidé, kteří se do nových prostorů brzy nastěhují, jsou napadeni další tisícovkou pomstychtivých a jedovatých hadů! (Epistemolog)

J*A*S*M

Měřítko teroru je v Calamity of Snakes v rámci porovnání takřka se všemi konkurenčními animal attack horory úplně mimo tabulky. To jsem fakt asi nikdy v životě neviděl, kdo má fóbii z hadů, tak to buď velmi brzo vypne, nebo umře. Na druhou stranu, dnešníma očima to bohužel není zrovna dobrý film. Srandovní herecké výkony, nemístný humor, mizerný střih, při útocích na oběti ty hady evidentně někdo zpoza kamery hází ... samostatnou kapitolou pak je zabíjení reálných zvířat při natáčení, na to nechci koukat dnes a nechtěl bych na to koukat ani v roce 1982. Morálně odpad, filmovou kvalitou ledva za dva, hororovej dojem klidně na čtyřku, tak si vyberte. Seriózně pojetý remake bych bral všema deseti. ()

stereolab

Jeden z mnoha "kung fu" asijské produkce,ale jeden z mála nezapomenutelných.Spíše než kung-fu bych to ale nazval "snake-fu".V hlavních rolích totiž nevystupují herci,ale hadi všeho druhu.A všichni jsou velmi rychlí a nebezpeční.Film se odehrává v nově postaveném hotelu,kde již při jeho stavbě dělníci narazí na jámu plnou hadů,načež všechny tyto tvory bez milosti zmasakrují.Hotel je postaven a nikdo z prvních hostů hotelu netuší,co je čeká...Nutno říct,že herci ve filmu jsou vesměs špatní,najde se sice i pár humorných scén,opravdu dobrá je scéna souboje hadího muže s obrovským hroznýšem,ale převážně jde o brutalitu všeho druhu páchanou na plazících se tvorech-hadi jsou zde zaživa čtvrceni,kucháni a spalováni.Snuff dostával tehdy v Hong Kongu zelenou.Ochránci a milovníci zvířat,převážně plazů...tomuto filmu se zdaleka vyhněte. ()

LION-MR.T

Podle mě jeden z nejbrutálnějších zvířecích hororů co jsem kdy viděl. Tedy nejsem pro, když ve filmu zabíjí zvířata, ale když tu zabili tolik hadů, že to je tak šokující, že právě kvůli tomu je to tak skvělé. O asijských hororech si můžete myslet co chcete, ale asi jako jediní pochopili co je to šokovat. Lidé se tu plazí mezi skutečnýmy hady. Kung Fu mistr vs. obrovský hroznýš, tohle vznikne jen v HK dílně. Skutečné krvavé souboje Mangust s hady. Ultra síla tohle. Seru jaký HK používá rychlý střih a jejich křečovitý humor, i díky tomhle tohle dělá větší bizarní bordel. Tohle řadí mezi filmy co mě fakt šokovaly. ()

SOLOM.

Takto kontroverzní film jsem od Hong Kongu vážně nečekal. Ovšem nutno podotknout, že jakožto milovník zvířecích hororů jsem si jej docela užil. Režisér Chi Chang si však svým dílem zřejmě udělal dost nepřátel a to hlavně v Ochráncích zvířat. V asijských zemích je sice had považován za jednu s velkých pochoutek a nabízí se jak na tržištích, tak i v luxusních hotelech, ale tady se do jejich zabíjení pustili filmaři s opravdu velkou vervou a určitě to nebylo proto, aby si je později dali k večeři. Během natáčení skutečně zemřelo několik stovek těchto plazů a většina z nich opravdu nevybíravým způsobem. Souboje kobry s Mongoose byli asi těmi nejhumánnějšími. Nejúdernějším prvkem je však kromě zabíjení i celkově bizarní pojetí snímku. Nějakých okouzlujících hereckých výkonů se tu nedočkáme, ale za to musíme herce pochválit za jejich statečnost. Válet se v tom množství hadů, nechat je na sebe házet a vytrpět i množství skutečných uštknutí (i když jedových váčků asi byli hadi zbaveni) – to chtělo vážně pořádný kus odvahy. Horší už to byl v tom, že se z ponuré atmosféry dost často snažili přeskočit do akční kung-fu show. Souboj starého muže s hroznýšem ve stodole ještě ušel (v rámci možností), ale když ke konci začal kung-fu předvádět i sám had, tak to už bylo moc i na mou maličkost. Asi budu vypadat jako blázen, ale já si ten film až na několik momentů užil. Možná to bylo tím, že jsem potřeboval zrovna v daný okamžik vidět něco tak ujetého, aby se mi zvedla nálada a to tento snímek do puntíku splnil.70% ()

panjosef

Brrrrrr, tohle byl teda velice nepříjemnej zážitek. Tenhle HK horor, někdy nazývanej snakesploitation rozhodně není nic pro slabé povahy. Děj je velice jednoduchej, šéf velké developerské firmy během výstavby obrovského bytového komplexu rozhodne v zájmu rychlého dostavění stavby o likvidaci hnízda hadů, na které se při výkopových pracích narazilo. A hadi se začnou mstít. Máme tady pár komických scén a postaviček jako v každém správném HK filmu a neuvěřitelnou spoustu útočících hadů. Všechno se stupňuje až do finále a zážitek je to teda fakt hustej. Proč? Protože je to všechno natočený skoro jako reál. Bez přehánění, v tom filmu byly pro natáčení použitý stovky, mám fakt obavu říct že aji tisíce hadů. Včetně jejich likvidace všelijakými možnými způsoby. Milovníci hadů tenhle film budou zatracovat a nenávidět, stejně jako ochránci zvířat. Tady jsou hadi zabíjení lopatama, lžící bagru, mečem, plamenometem a nevím čím ještě, auto protočí kolama a rozjede hady lezoucí po zemi atd. atd. Herci pobíhají po pokojích mezi stovkama opravdovejch hadů, strhávají je ze sebe, padají do nich, válí se v nich a hadi na ně lezou. Nahé mařce do vany nalezou hadi, brrr. Hadů se nebojím, mám je docela rád, do ZOO jsem se do terárka vždycky těšil, ale tady natáčení filmu bych se teda nechtěl účastnit ani za prase, ježišmarja, úplně jsem se otřepal. Kapitola sama o sobě je šaman, kterej se prvně objeví v krabici naplněné hady až do krk a pak ještě svádí kung-fu souboj s obrovským hroznýšem, kterej normálně v pohodě lítá vzduchem. Kdo jednou uvidí, bude si celej film hodně dlouho pamatovat. Mazec film, docela silnej zážitek, stojí to za podívání rozhodně, pokud se teda člověk odváží. Otázka je jak se postavit k těm stovkám zabitejch hadů, moc se mi to nezamlouvá a hlavně nechápu jak se tohle mohlo normálně natočit. Jako kdyby se v HK přemnožili hadi a orgán ochrany přírody povolil jejich dočasnou regulovanou likvidaci, kterou tvůrci filmu náležitě využili. No raději si to přeberte sami. Dalo mi to docela zabrat toto, musím přiznat, hlavně ke konci. Hodně obskurní dílo je to. ()