Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

Kybela

Přišlo mi to trochu nedodělané...Pan Jan umí filmy vyšperkovat lépe, proto mi trochu vadil ten surový zvuk. Jinak však příběh pěkný, obrazová složka pefektní. ()

tamadas

Pochváleno jest vinikající zpracování, kamera, dabing. Ale i když se film snažil zavděčit všem věkovým kategoriím já se ve svých 15 letech ke konci už nudil. Ale pro menší děti myslím dobrý. 80 %. ()

jirka.maso

Tohle byl tedy ten Kuky, co na mě půl roku civěl z každého billboardu a limonády? Divně mumlající přiteplený medvídek a jakýsi boss lesní „faunoflory“, který sice nemumlá, ale monotónní přednes Zdeněka Svěráka uspí diváka za 10 minut. Navíc hrané scény jsou tady překvapivě úděsné. Nepřesvědčivá Kristýna Nováková jako máma a houmlesák Oldřich Kaiser se na své role vůbec nehodí. O nejmaldším Svěrákovi , vzhledem k jeho věku, se raději ani nezmiňuji. Je to škoda, protože zbytek filmu má nepochybně vysokou uměleckou hodnotu a je na něm vidět práce spousty lidí. Ve výsledku si lámu hlavu nad tím, pro koho ten film vlastně vzniknul? Pro děti, či pro dospělé? Nebo jenom pro Svěráky? ()

gpx

Když se na film podívám výhradně dětskýma očima, tak si uznání určitě zaslouží. Navíc je třeba ocenit hlavně originalitu zpracování. Na druhou stranu, kdybych to měl nějak objektivně hodnotit, nemůžu pominout tragickej dabing dvojice Ondřej a Zdeněk Svěrák. Ondřejovi neni rozumět a Zdeněk texty předčítá jako nákupní seznam. Pana Z.Svěráka si jinak moc vážím, ale v téhle roli mi jeho "přínos" pro film KSV přijde jako ztělesněná ztráta soudnosti. Pravým opakem je výkon Jirky Macháčka, který je naprosto geniální. ()

othoson

Na české poměry velice originální a vtipný film, který může zaujmout malé i velké diváky...více takových počinů v našich vodách ;) ()

Fenri

Tak nějak rozpačitě jsem shlédl tento filmeček. Tak nějak na půli cesty mezi pohádkou pro děti a filmem pro dospělé. Rozhodně krásné zpracování, dobrý dabing (ač na Ondřeje Svěráka, z jeho herectví jsem měl husí kůži - a myslím, že být tam méně dřevěný chlapec, užiji si film mnohem víc - i když chápu, že je pěkné, když si v rodinném filmu zahraje dědeček s vnukem a režíruje je ten prostřední...). Scénář naprosto pro děti, takový klasický příběh o tom, že dětská fantazie nezná mezí. Přesto je ve filmu spousta rozeznatelných aluzí na různá témata, ovšem na to, aby toto přinutilo vyspělého diváka přemýšlet, je film moc jedoduchý (protože je také pro děti). A nepřipadá mi moc výchovné, když ti, kdo se snaží očistit les od odpadků, jsou vlastně ti padouši. Nebo mi unikla nějaká obrácená psychologie postav? Asi už nemám dost tvárnou představivost. Nebo že by pan Svěrák chtěl děti upozornit na to, že nic není černobílé? Možná... V tom případě to mohl vyjádřit víc jasně, protože těm méně chápavým (jako mně) to dojít nemuselo. Lituji, že mi není o pár let míň, třeba bych to viděl dětskýma očima o mnoho jinak. Ale nakonec to je příjemný film - lepší 3*. ()

Muf911

Mě se na filmu nejvíc líbil ten dabing. Přišlo mi zajímavé jednak zjišťovat, tohle je Liška, tohle bude Macháček, tohle vypadá na Čtvrtníčka, atd. Ten dabing je takový civilní a k těm pohádkovým postavičkám tak jako by skoro nepatřil, a přitom o to je to skutečnější. Samozřejmě různé vtipné hlášky jsou pak o to výživnější. Jinak každopádně velice originální snímek, který nemá obdobu. Myslím, že se bude líbit jak dětem, tak i spoustě dospělých. ()

Movie Maniak

Tento film byl pro mě velmi zvláštní, hodně se mi líbilo zpracování. Krásné loutky, modely autíček a prostředí lesa. Trochu zklamaný jsem byl z výkonu Ondřeje Svěráka, připadal mi hodně toporný. Od dabingu Zdeňka Svěráka jsem taky očekával něco jiného, ne že by byl vyloženě špatný, ale zní tak nějak nesvěrákovsky, prostě jinak než jsem zvyklí. Přes to všechno je to povedený film, rád se na něj mrknu znova. ()

Pateyl odpad!

Debilita. Nechápu to halo, kolem týhle zhovadilosti. Svěráci si asi před stvořením tohoto WTF divnýho výtvoru dali tripa a pak napsali scénář. Nelogický kraviny bez jakýkoliv závěrečný pointy. Palce dolů a doufám, že se jeden z našich nejlepších režisérů vzpamatuje a příště natočený něco pořádnýho! ()

Infalín

Scénář nedotažený, zpracování hezké, originální a zajímavé. Velmi nerad to přiznávám, ale z filmu ve mně zůstalo zvláštní prázdno. A ten konec? Proč bezdomáče nehrál Zdeněk Svěrák?:-) ()

RomanT

Naprosto nudný, nezajímavý příběh, pokud se to příběhem dá vůbec nazvat. Příšerný dabing Zdeňka Svěráka. Jeho hlas byl jakoby odtržen od postavičky a celou dobu jsem ho viděl ve studiu, před mikrofonem, s listem papíru v ruce, aniž by tušil, co se na scéně odehrává. Tři hvězdy jen za vizuální stránku. ()

tomino28

Musím se přiznat, že jsem od tohoto filmu čekal víc...po jeho skončení jsem se neubránil pocitu, že celý ten nápad na natočení loutkového filmu je sice u nás velmi originální, ale zato nevyužívá svůj potenciál naplno. Pořád to stačí na nadprůměr, ale prostě mě ten film o svých kvalitách úplně nepřesvědčil. ()