Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

toomm

Poctivá česká filmařina a několika vtipnými (pro dospělé spíše úsměvnými) momenty. Nejsem cílová skupina, takže dokážu těžko posoudit, ale dívá se na to celkem příjemně. 65% ()

irri

Tak nějak mi uniká význam tohoto filmu, přestože okolnosti chtěly, abych to viděla dvakrát a ještě byla na výstavě (která byla mimochodem ještě slabší než předloha) a jako jediné z Kukyho mi v paměti utkvěl fakt, že rodinka nakupuje v Albertu a pije Dobrou vodu. ()

Blazis34

Pro mě to byl film, který se krásněji poslouchá než se na něj dívá. Kontrast hlasu Zdeňka a malého Ondřeje Svěráka je kouzelný a příjemný pro uši. Podle mého, v této dalo by se říct pohádce bylo až moc "zachmuřených a ošklivých" postav (loutek). Nápad s plyšovým medvídkem byl určitě originální, ale určitě nijak převratý a zajímavý. Líbilo se mi ale jak se tvůrci poprali s tímto nápadem natočit filmové divadlo s loutkami a určitě jsem se nenudil. Z filmu jde příjemná atmosféra. Všem zúčastněným Svěrákům gratuluji k pěknému dílu a uděluji jim lepší tři hvězdičky - 65%. ()

DePompon

Nálepka Svěrák je pre mňa ešte stále značkou vyššej kvality. Trefný humor je rodinný rukopis, no a Zdeňkov monotónny hlasový prejav má tiež svoje čaro. Čím by boli tie kultové hlášky inak, že. :)) Úchvatné bábkové predstavenie, či už po vizuálnej alebo hudobnej stránke. ()

Regiee

Vizuálně se mi tenhle snímek líbí, je to osobité a Kuky je roztomilá postava. Ale to je tak jediné, dějově mě to neoslovilo vůbec. ()

x_ander

Když člověk prostě přijme fakt, že cílovka jsou děti, a proto je Kuky občas na dospělého diváka až zbytečně infantilní, tak v podstatě není moc co vytknout. Skvělá forma - ten vizuál je prostě na čeké poměry nevídaný a jsem rád, že i takový film u nás mohl vzniknout. ()

Cibulka_C

Film jsem poprvé viděla asi v deseti letech, byla jsem unesena všemi loutkami z odpadků, které mluvily jako Zdeněk Svěrák, dnes jsem spíš unesena z toho, že tam hraje Oldřich Kaiser, sice asi jen třicet sekund dohromady, ovšem vyskytuje se tam a to mi stačí. 🙊😻 Ten film obdivuju už jen z důvodu, že s těma loutkama muselo být strašný sra... ovšem samotný příběh je takový nemastný neslaný, idk asi to na mě nemá dostatek šťávy nebo nevím. 😪 Za ale mě ideální film ke chvíli, kdy ležím doma s chřipkou. Kdo po tomhle filmu taky chtěl toho plyšáka? Protože já ano. 🙋🏼‍♀️ ()

Trinculo

Kuky v žádném případě není špatný počin. Ale jelikož nejsem televizní divák, tak mi unikla spousta věcí a to je mohutný produkt placement a odkazy na televizní produkci, které jsou ve filmu různě poschovávané. Ke cti tvůrců musím uznat, že všechny reklamy jsou skryté ve filmu tak aby nerušili děj a mají tam své místo. Na druhou stranu to, co jde vidět v televizi tak mění Kukyho na růžovou hnusnou obludu, která leze všude. Kuky se vrací pak dostává trochu jiný význam. Stává se to trochu testem, zda i divák má tedy v hlavě piliny a ztratí se v lese umístěných produktů ... ()

xxxMaryxxx

Můj dík patří Svěrákovi, za to, že se mezi všemi těmi komerčními americkými 3D blbostmi vrátil k loutkám. To co vzniklo, je kouzelné a...kouzelné :) Díky, díky, díky! ()

Verve

Po dlouhé době se objevil snímek, který zastupuje dobrou českou filmařskou školu a navíc je populární a u diváků zřejmě oblíbený!!...Svěrákova interpretace Kapitána je skvělá. Berte to tak, že přírodní tvor kouká na umělého medvídka skrz prsty, tak proč by se měl Svěrák se svým hlasem zbytečně pitvořit?...jeho podání je geniální a dobře dotváří atmosféru lesa, světa naprosto odlišného od toho městského ;-) ()

DavidPrague

Není příliš v módě kritizovat pány Svěráky, ale tohle se prostě nepovedlo. Tísnivá, depresivní atmosféra podpořená divnou hudbou se mísí s účelovými vtípky, které jsme už od Svěráků slyšeli v pozměněné podobě mnohokrát. Nevím, co na to říkají rodiče dětských diváků, ale já se ptám - skutečně je vhodné ukazovat jim, jak někoho nad ohněm zatavují do pet lahve? Takovou brutálnost jsem v českém filmu už dlouho neviděl. Pak nevím - když na procházce seberu pár pohozených odpadků, fakt okrádám nebohé lesní bytosti o jejich živobytí? A to všechno je navíc tak rozvleklé... Co mě bavilo, byl krásně nesolidní hlas Petra Črvrtníčka a sem tam animace. Jinak mám pocit, že tenhle rodinný podnik ztratil na cestě mezi zajímavou myšlenkou a výsledkem v kině nadhled. Dvě hvězdy za nekončící slabost pro jména Zdeněk Svěrák, Jiří Lábus, Olda Kaiser a figurku Kukyho, která je ovšem už pár měsíců (možná i let) namalovaná na bývalé továrně u nádraží v Čakovicích Praha 9. ()

AdamK.

Hezký dětský příběh někdy ne až tak úplně pro děti. Vizuál naprosto geniální, některé postavičky úžasné a dabing jakbysmet. ()