Britt Reid (Seth Rogen) je synom jedného z najprominentnejších mediálnych magnátov v Los Angeles. Vedie bezstarostný život plný večierkov a zábavy. Všetko sa zmení v momente, keď jeho otec (Tom Wilkinson) záhadne umrie. Synovi zanechá svoje obrovské impérium. Britt uzavrie podivné priateľstvo s jedným z otcových najpodnikavejších zamestnancov, ktorý sa volá Kato (Jay Chou). Prvýkrát v živote vidí šancu urobiť niečo zmysluplné - bojovať proti zločinu. Ako Zelený sršeň spolu so svojím sluhom ignorujú právny systém a sami sa púšťajú do boja s nebezpečnými zločincami. Kato vytvorí vďaka svojim schopnostiam nezničiteľné auto. Zelený sršeň a Kato si veľmi rýchlo urobia meno a pomocou Brittovej krásnej sekretárky Lenore Case (Cameron Diaz) začnú pátrať po mužovi, ktorý kontroluje podsvetie v Los Angeles. Tento prípad však nebude taký jednoduchý, ako si pôvodne mysleli. (TV Markíza)

SaNcHeZ_cz

Težké zabřednutí do průměru. Nevyužitý potenciál a over the top finále nezachrání ani zábavné momenty. Zelený sršeň je šedá myš s ambicemi výš. Problém je, že i přes veškerou snahu to prostě nefunguje. ()

Wysch

Asi je určitě škoda, že jsem na tom nebyl v kině, protože jsem asi o dost přišel. Věděl jsem, že nemůžu čekat nějakou inovativní věc a že uvidím jednoduchej příběh. V tom problém není. Problém je v tom, že scénář do něj namontoval úplně zbytečné faktory, které jako by měly být důležité, ale ve skutečnosti nemají žádnou funkci. To je například vztah mezi Cameron a Sethem. Zbytečně rozpatlaná věc. Obecně mám pocit, že film je příliš rozpatlanej, zvládnul by stopáž jedné epizody nějakého seriálu, ale dvě hodiny jsou moc. Je to fajn oddychovka, vypneš mozek a koukáš, ale nefunguje tak snadno jako třeba Tron: Legacy. Prostě příběh je sice jednoduchý a postavy třeba i něčím zajímavé, ale funkčnost toho celého celku je jaksi... nepříliš fungující. [blu-ray] = škoda peněz :/ ()

MartinezZ

16.1.2011 ~ Komiksovým hrdinou už může být vážně kdokoliv. Stačí mít peníze, směs hlouposti s kuráží a Katoa. A na světě je Zelený sršeň, dvojice složená z arogantního blba a asijského Terminátora. ~ Britt byl odjakživa milovníkem komiksu a také opovrhované dítě. Otec byl více podnikatel a mediální magnát řídicí své noviny než milující starostlivý otec, vychovávající svého syna namísto mrtvé matky a manželky. Britt tak vyrostl ve výrostka vychovaného penězi a užívající si každou párty, kterou zaplatil, a že jich nebylo málo. Ne všechno ale trvá věčně a tak se jednou při návratu Britt dozvídá, je je posledním žijícím členem rodiny. Padá mu tak do klína vedení otcových novin a to Britt, který nikdy nepřečetl ani perex, neumí a ani nechce. Nemá v plánu chopit se svého dědictví nebo nebo dokonce být pánem svého osudu, chce žít jako flink dál, peněz je dost, tak proč se s něčím namáhat. ~ Osud tomu ale chce (prd osud, scénárista), aby se Britt setkal s Katoem, mladým asijským chlapcem, který Brittovi a jeho otci vařil cappuccino a vládl vozovému parku. Slovo dá slovo, Kato se rozmluví a po chvíli, kdy z něj vypadne, jak výtečný je vynálezce a automechanik, vzniká nápad - uběhne pár minut, žádný dlouhý děj, žádný vývoj postav nebo srdceryvné odvyprávění proč to zrovna takhle musí být, prostě tomu tak je a tečka. Dvojice začíná pracovat na vývoji hrdinského dua, které bude potírat zločin, rovnou ho trestat a hlavně si při tom užít dobrodrůžo a to nejlépe takové, aby to bylo co nejvíc vozdvazový, hustý a megacool. A v takovémhle na hlavu postaveném a ulítlém duchu se pak odvíjí celý děj. ~ Kromě Katoa, který je mistr bojových umění, génius a kdo ví co ještě, Britta, který nic neumí, nic neví a je to jen zbohatlický buran, se v ději ocitá ještě sličná sekretářka a studentka kriminologie Cameron Diaz (která zde nelogicky hraje osobu, do které se oba hrdinové zamilují navzdory tomu, že by mohla být matkou obou z nich a její diblíkování je film od filmu trapnější a trapnější) také hlavní ruský nezbeda a vládce podsvětí celého LA. Jak L, tak hlavně i A! ~ Film je prošpikován vtipem, není to úplný ostrovtip, ale celý film je tak dokonale úplně mimo, že jsem se na ČSFD předpremiéře spolu s celým sálem výborně bavil, na což bych ještě před započetím promítání nevsadil ani pětník, nehledě na to, že jsem o Zeleném sršni nevěděl ani ťuk, kromě plakátů vyvěšených právě jen v kině. I přesto jsem si ale prostě nemohl nevšimnout několika vřídků na filmu, které mi nedovolovali si užít film tak, jak bych mohl. ~ Prvně šlo právě o Cameron, která by si měla uvědomit, že její herecký um skončil někde u Andílků a od té doby je všude stejná a už doopravdy nemůže hrát dvacítku i kdyby se nechala celá přetransplantovat. Ano, je to bolestná pravda, ale kurnik je to tak. Druhá věc, co mi poměrně vadila, byl nelogický přerod zlouna v komiksového zlouna jen proto, že mu dva blbové ničí podnik. Ačkoliv měl tak být Bloodnovski vtipnější, působilo to dost pitomě. ~ Zbytek jsem ochoten přehlédnout a jednoduše se bavit a k tomu je tenhle film dělaný a dělá to odpovídajícím způsobem a tudíž dobře. Jen bych chtěl touto cestou tvůrce poprosit, aby nenatáčeli žádná pokračování, ono to zas až tolik nosné téma nebylo a komiksáků už běhá po plátnech příliš. ~ PS: Pokud se vám zdá, že jméno Kato už jste někde slyšeli, tak ano. Kato byl věrný přítel komisaře Clouseaua v příbězích o Růžovém panterovi. Ale Zelený sršeň nevykrádá Růžového pantera, naopak. Kato v Růžovém panterovi byl inspirován právě Katoem ze Zeleného sršně. Green Hornet totiž byla v roce 1939 rozhlasovou hrou, teprve poté komiksem a až dnes i filmem. První film o Růžovém panterovi prozářil plátna kin až v roce 1963 ;) () (menej) (viac)

Praxis

Nejzábavnější čtyři hvězdy v mém hodnocení. Není to úplně dokonalé, ale svěžest to rozhodně neztrácí - hlavně díky květnatým dialogům obou hlavních hrdinů, ale také díky hlavnímu záporákovi Waltz, jehož úvodní scéna je prostě - fucking awesome. Cameron Diaz je zase skvělá a její role usedlé sexetářky jí padla dokonale. Možná krapet zbytečné 3D (některé scény vypadaly jak divadelní kulisy, ale akce alá "vezmitrochuodBatmanaapřidejktomuSupermanaazakápniKickAssem" to zachraňuje na solidní čtyři hvězdy (i když jsem místy uvažoval o pěti, ale na druhou stranu - hluchá místa tam najdete také.) Takže 80% Shlédnuto na ČSFD projekci 10.1.2011 ()

Davson

Schizofrenie mezi akční peckovačkou (reprezentovanou Katem) a parodií (Chudnofsky a jeho směšná posedlost nahánět hrůzu). Oslím můstek je občas hláškující, ale jinak nesympatický mamlas Reid. Každá z postav ústředního tria přišla z jiného filmového světa a Diaz je tu jen do počtu. Jednou vidět a zapomenout, od Gondryho by člověk čekal víc. Kick-Ass kicks Green Hornet's ass! ()

UncleG

Místy vtipná, místy řízná, místy bezduše otravná vykrádačka všeho možného, na co si vzpomenete. Od Watchmenů, KickAssu přes Růžového Pantera, Pulp Fiction až k IT Crowd. Inu spatlanec jak se patří, nikoli nezábavný, ale zároveň hloupoučky naivní, nepromyšlený a (hlavně!) svým obsahem ostentativně neškodný. Z plátna zkrátka vypadla celkem skousnutelná porce zábavy pro děti i babičky, která od poloviny nabrala takový nějaký nedomrdlý směr a do konce filmu už jsme se z mrákotného potácení odnikud nikam nevybabrali. Alespoň, že počáteční nadsázka nevyšuměla. Za nejzábavnější prvek filmu rozhodně považuju netradičně mlhavé pojetí archetypů "hrdina - poskok" ... a hlavního "un-cool" záporáka, který příliš pozdě pochopil, že pokud chcete vládnout LosAngelskému podsvětí, pak se rozhodně nemůžete jmenovat Chudkovsky, Chajkovsky ... nebo tak nějak. :-D ()

Riddick77

Prapodivně to funguje i s looserem Sethem Rogenem v hlavní roli. Vtípků spousty, akce taky dosti, přičemž pouze scénář je malinko slabší (ano, to je zřejmě to nejpodstatnější - je mi to jasné). Na druhou stranu jsem čekal totální hovadinu, takže spíš spokojenost! 7/10! ()

GodComplex

Totalni rezisersky a vypravecsky fail Michela Gondryho, priserny hovado Seth Rogen v hlavni roli, vtipy, ktere nejsou vubec vtipne a brutalne nevyuzity potencial s vyplejtvanym rozpoctem. To neni moc dobra bilance. 3/10 ()

nirvanafan

Přistupovala jsem k tomu zpočátku mírně skepticky, ale nakonec jsem se dočkala velmi povedené a sympatické záležitosti. Chvíli sice trvá, než se Zelený sršeň rozjede, ale pak už hláška střídá hlášku, Christoph Waltz opět boduje a už vím, kde se uctívaný Méďa inspiroval svou buddy fight scénou, (která je jen tak mimochodem tady mnohem lepší). Dokonce i všemi vytýkaná "zbytečná" postava Cameron Diaz tu dle mého názoru měla svoje opodstatnění. Přitažlivá blonďatá sekretářka až nápadně připomíná Gwyneth Paltrow z Iron mana a tvůrci si vtipně pohráli s ideou, jak by její působení ve filmu vypadalo, kdybychom se zbavili romantické linie. Ostatně není to jen Pepper, ale i ostatní přítelkyně superhrdinů, ať už si vezmeme Natálku z Thora, Liv Tyler z Hulka nebo Kim Basinger z Batmana. Všechny tyto ženské postavy do jedné existují v superhrdinských filmech proto, aby zajistily romantickou linii. (Čestná výjimka se uděluje Hayley Atwell z Captain America). Jakmile je této funkce zbavíme, zjistíme, že ve filmu nemají vůbec co dělat a jsou jen otravným přívěškem. ()

rarak

Ale jo, dávám za pět. Takhle dobře už jsem se dlouho nepobavil. Spousta inteligentního humoru a téměř žádné trapárny, to se dnes jen tak nevidí. ()

zipper111

Je to prča, odlehčená Gondryho režie, výborní Chou s Rogenem a hlavně nejluxusnější Ch. Waltz, jehož konečná smrt mi nepřišla zas tak promakaná... a Diaz je stará hnusná fuchtle, tak jako vždycky byla :) ()

Compote

Tři. Ani více, ani méně. Prostě není důvod. 3D je zde opět jen pro zvýšení zisku, ačkoliv v tomto filmu zbytečný a neužitý prvek, zůstal jen nepříjemný pocit z brýlí.. Také kvality Ch. Waltze nevyužity, což je velká škoda, pro mě byl na tomto filmu největším lákadlem. Zatímco první polovinka slibovala slušnou zábavu.. vlastně, jakoby se protáhla do oněch dvou hodin celého filmu a já stále čekala.. Teď to přijde? Teď se objeví to něco, důvod proč na to vůbec koukat? Ne. Slušné pojetí bojových scén Sršňova asistenta, jinak fádní story jak se naprostý idiot (Iron man je možná taky arogantní, ale vážně.. tohle byl debil, ve smyslu mentálně) snaží zabavit hraním si na hrdinu, což mu nejde a má to být asi vtípný a dobře, celkem to vtipné i je, ale zkrátka, ve finále je to jen další film, kterému dávám cca dva dny a zmizí mi z mysli. (Vlastně už mizí, hodinu po projekci..) 60% ()

Alementina

Bez ohledu na ten novy, moderni ohoz, tak je to pořád je "jen" éčková komedie jak vyšitá. Nejvtipnější je dle mého přijímací pohovor Cameron Diaz a hodně se mi líbila scéna, kdy se obraz rozsekal na par ctverecku a obdelnicku, ve kterých bezel soubezně děj, bylo vtipny sledovat, jak kazdy sledoval jiny obrazek a dle sveho smichu a smichu souseda jste poznali, ze sleduje stejny ctverecek. Vim, ze to neni nic noveho, ale hrozne se mi to libilo. Film žádný zázrak není, ale pobaví a neurazí :) ()

blackrain

Stylová akční podívaná s výborným Christophem Waltzem. Opět tu hraje chladnokrevného psychopata, i když v Panchartech byl mnohem lepší. Rogen a Chou taky neměli chybu. Prostě ústřední dvojice jak se sluší a patří. Kde by Zelený sršeň byl, kdyby neměl Kata. Film by mohl být klidně o půl hoďky kratší. Vůbec by mu to neuškodilo. ()

gogos

Hodně vydařený popcorňák! Vynikající akce, spousta vydařených vtípků, perfektní záporák Waltz a sidekick Kato. Rogen s Diaz průměrní, povětšinou nudně uřvaní, avšak občas taky zaperlí. Hodně zdařilé efekty, choreo akčních scén i hudba potěší. Srovnání s Kick-Ass si to snad ani nezaslouží, Zelený sršeň nedostane diváka do kolen, ale pobaví a v kině zcela uspokojí... ()

SarumanKo

Príjemnou komiksovou adaptáciou nikdy nepohrdnem, ale Green Hornet pre mňa nebol správnou voľbou. Tých superhrdinov je už asi fakt priveľa, lebo mám pocit, že studnička vysychá a žáner pomaly neprináša nič nového. Sršeň rozhodne nie. Režíruje ho síce Michel Gondry, no o to väčšie je moje sklamanie. Filmový mág nám totiž prináša tuctový snímok. Nie že by bol zle natočený, práve naopak, filmom prebleskne aj pár výnimočných režijných nápadov, ale 1) veľa ich nie je a 2) v celkovej šedi a nulovej atmosfére sa ľahko strácajú. Zakladným problémom Zeleného sršňa je scenár, ktorý je, aby som bol celkom úprimný, fakt príšerný. Zaujímavý námet pochováva tak hrubým spôsobom, až to bolí. Hlavný hrdina je nesympatické a otravné, zbohatlícke hovädo, ktoré by si Tony Stark zoškabal ako špinu z topánky, jeho parťák ešte menej sympatické stelesnenie deux ex machina. O parťáckej chémii ťažko hovoriť, tí chlapci sa nenávidia. Postavy buď úplne stagnujú, alebo je ich vývoj neuveriteľnou fraškou. Film je vraj zábavný, dokonca vtipný, no to som si žiaľ nevšimol. Žiadne extra hlášky, akcia rutinná, vlastne úplne nezaujímavá. Jedine výborný záporák charizmatického Christopha Waltza je znovu utopený v priemernom filme (podobne ako v Parchantoch), ktorý nedávaja jeho talentu vyniknúť v pravom svetle. Škoda, že Green Hornet je vo výsledku výplach, pri ktorom som si od nudy odrátaval minúty do konca. (50%) ()

ABLABLABLA

4-5*, Za poslední dobu, hned vedle Kick-ass, jeden z nejpovedenějších akčních filmů podle komiksu, nebo k nim odkazující. A že se takových filmů vyrojilo hodně tento rok. ()

kaylin

Musím říct, že od tohohle filmu jsem rozhodně čekal trochu víc, než co jsem nakonec dostal, ale v konečném důsledku to není až tak hrozné. Jen to není ani až tak výjimečné. Christoph Waltz naprosto výborný a je skvělé, že si ze sebe dokáže trochu utahovat. Seth Rogen v tomhle moc nevyniká a je spíš otravný, celkem mě pak překvapil, že režie Michela Gondryho je až moc poplatná žánru. Vzniklo tak celkem nevýrazné dílo, které nejspíš zapadne. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)