Manhattan Melodrama je především příběhem velkého přátelství. "Blackie" (Clark Gable - JIH PROTI SEVERU, STALO SE JEDNÉ NOCI) a "Jim" ( William Powell - THIN MAN, MY MAN GODFREY) jsou od dětství nerozluční přátelé, jejichž rodiče zemřeli předčasně. Blackie je znám svou vášní k hazardu a v období prohibice úspěšně provozuje nelegální kasino. Oproti tomu Jim se věnuje raději knihám a stává se státním zástupcem, aby mohl v praxi prosazovat své čestné ideály. Přestože se Blackieho přítelkyně Eleanor nakonec ožení s Jimem, a přestože oba dva stojí na opačné straně barikády, zůstávají nejlepšími přáteli. To dokonce i ve chvíli, kdy Jim šetří vraždy, ve kterých má Blackie prsty. (worm14)

Blofeld

Poměrně silné drama o dvou přátelích, kteří v dětství vyrůstali spolu, ale potom se rozdělili - Clark Gable je dnes gangster a William Powell prokurátor. Přes lehkou protikladnost těchto oborů zůstali přáteli a nic na tom nezmění ani to, že Powell si vzal bývalou Gableovu přítelkyni, krásnou Myrnu Loy. Problémy ovšem nastanou, když Gable v sebeobraně zastřelí člověka a Powell to má vyšetřit... Na konci Powell řeší morální dilema, které je platné i dnes po více než sedmdesáti letech. Vřele doporučuji! ()

Hollohlaway

Výborná trojice hlavních hvězd, z toho dva jediní herci té doby, kterým slušel ten směšný knírek. Dramatická zápletka o zásadách a přátelství se rozvine až později, začátek se sirotky vysloveně klame tělem. Poté už ale okouzlující gangster Clark Gable rozjede svůj šarm, Myrna Loy svůj krásný úsměv a William Powell hází svoje prupovídky přesně jako jen o pár měsíců později detektiv Nick. Ale víte co? Nikdo nešel nikdy v dějinách filmu na elektrické křeslo s tak nonšalantním úsměvem a šibalským pomrkáváním na bachaře jako Clark Gable. ()

liquido26

Velmi silný příběh o přátelství dvou mužů na opačných stranách zákona. Blackie i Jim jsou oba neuvěřitelní sympaťáci a rozhodně se nedá vybrat si v tomto snímku oblíbence (podobně jako třeba v případě snímku Heat s Pacinem a DeNirem). Powell hraje pro něj nezvyklou vážnou roli, i když některé scény s Myrnou Loy svým komediálním naladěním nechávají vzpomenout na Thin Many. ()

Flego

V roku 1934 sa odštartovala úspešná séria filmov Thin Ten s dvojicou Powell - Loy a v tom istom roku si strihli aj túto krimi drámu. Pridal sa k nim aj Clark Gable a spoločne vytvorili údernú trojicu, na ktorej výkonoch stojí celý snímok. Príbeh rozpráva o morálnych aspektoch celoživotného priateľstva dvoch mužov, ktorí sa ocitli na opačných stranách zákona. ()

Martin741

Pozeram, ze toto tocil nielen W. S. Van dyke, ale aj Dzordz Struhanka. Vyborny film z 30. rokov o  velkom kamaratstve, pricom tu hra moj oblubeny Clark Gable /Gone with the Wind 1939/. Maloco filmov s Gablom som videl, kde hral gangstera. Ako pise Cheyenne, zaver bol uplny masaker, oplati sa film preto pozriet  . 77 % ()

• První ze čtrnácti filmových spoluprací Williama Powella (Jim Wade) a Myrny Loy (Eleanor). Jenom v roce 1934 si společně zahráli ještě v dalších dvou snímcích. (Griffith)
  • Scéna požáru na výletní lodi na začátku filmu je založena na skutečné události, která se stala 15. června 1904 na East River v New Yorku. Při neštěstí na lodi General Slocum zemřelo přes tisíc lidí, převážně dětí a žen. Až do 11. září 2001 se tak jednalo o největší tragédii v New Yorku. (Griffith)
  • Jedná se o poslední film, který před svou smrtí viděl slavný gangster John Herbert Dillinger. Když po skončení vyšel z kina, byl zastřelen FBI. (Mol)