Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

Stuffa

Kombinace Guy Ritchie a Sherloc Holmes mi prostě nešla dohromady. Zpracování super, Guy Ritchie nezklamal. Film je přesně v jeho režii..a to se mi líbilo, ale je to pro mě jiná akční postavička. Jiný detektiv, člověk má Sherloca zakódovaného jako seríozního postaršího pána, a já prostě nezkousla, jak se Robert Downey v roli Holmese rve o život. ()

Stromek

Tony Stark zpět v nepříliš zajímavé zápletce pod taktovkou Zimmerových smyčců a Ritchieho zpomalovaček, které jsou sice fajn, ale ve zbytku akce jsem se ztrácel (krom obra s kladivem, toho nepřehlédne nikdo):) Pochmurné vyobrazení Londýna se mi líbilo a dost mi připomínalo kulisy ze Sweeneyho Todda což je jen dobře......sice celé to stojí jen na škádlení hlavních hrdinů a pár vtipných momentů, tak je to docela slušný popcorn a pokračování se určitě dočkáme, jak naznačil konec....za mě 65% ()

Danthare

Někdo tady psal, že by se Sir Arthur Ignatius Conan Doyle obracel v hrobě, kdyby viděl tento film. Dotyčný pravděpodobně nikdy nečetl ani jeden z detektivních příběhů Sherlocka Holmese, protože tak jak je S.Holmes vyobrazen v tomto filmu mnohem více odpovídá knižní předloze, nežli kterýkoli z dřívějších filmových vyobrazení. Ano, také v tomto snímku není povaha Holmese vyobrazena zcela knižně, místy to v akčních scénách jde mimo knižní realitu, ale proboha, je to film a nejen divák si právě toto žádá! Ritchiemu nešlo o Holmesovu biografii, ale o dobrej detektivní biják z dob staré Anglie. A to se mu náramně povedlo. Pro mě 80%. P.S. Dokonalá hudba. ()

mayinka

čekala jsem klidnou intelektuální detektivku a hned v úvodu mi došlo, jak moc jsem se spletla :) i když jsem měla o proslulém detektivovi poněkud jinou představu, nakonec jsem se moc dobře bavila, nechybělo napětí ani inteligentní humor ()

jirijo

Byl opravdu dobrý nápad svěřit režii tohoto filmu někomu, jako je Guy Ritchie? Přitom měl k dispozici skvělé herce a slušný rozpočet, ovšem už ne dobrý scénář. S kapkou jedu řečeno - rozjezd je velmi slušný, finále ucházející, ale ta hodinka a půl mezi tím...Robert Downey Jr. je velmi dobrý, Jude Law taktéž, ale chemie a vzájemné slovní přestřelky fungují tak napůl, z toho se dalo vytěžit víc. Mark Strong je trestuhodně nevyužitý, Rachel McAdams je na tom podobně. Naopak velmi dobré jsou dovysvětlovačky pomocí flashbacků, výprava je pečlivá, atmosféra Londýna slušná a Hans Zimmer je velmi netradiční a jako tradičně velmi dobrý. Ovšem Ritchieho režijní styl působí podobně, jako kdyby se Michael Bay pokusil svým režijním stylem natočit jemně odstíněné psychlogické drama. Pro fanoušky sira Arthura je tu občasné pomrkávání (Baker Street, inspektor Lestrade, prof. Moriarty...), ale filmu chybí precizněji vysoustružený scénář, propracovanější příběh a větší "tah na bránu". Takže výsledkem je bohužel jen průměrné dobrodružství, které neurazí, ale ze židle nezvedne. Čekal jsem naivně o trochu hodně víc :-) A k odpovědi na první větu - nebyl to dobrý nápad. :-) ()

bosquete

Prvních "deset minut" filmu vynikajících, ale zbytek byl bohužel nudný. Stále se opakující struktura vtipů a osudová dáma Sherlocka Holmese mi dost vadily, celkově příliš zdlouhavé (stále se opakující motiv ona něco provede a Sherlock to spravuje). Na druhou stranu musím filmu přiznat jistou originalitu, pěknou hudbu a slušné efekty. Chvilku jsem přemýšlela o čtyřech hvězdičkách, ale vzhledem k tomu, že film už znovu vidět nechci, dávám takové tři plus a raději se mrknu na starší filmová zpracování. ()

Erichy

Byl jsem mile překvapen. Nečekal jsem, že mě to bude až tak bavit. Nestyděl bych se dát plných 5*, jen kdyby nebyl ten závěr tak suchý. ()

Humprt Pum

Vůbec jsem tomu filmu nevěřil a netěšil se na něj ani trochu. O to víc jsem valil bulvy. Bravurně natočený, perfektní střih, parádní režie i herci. Čistokrevná zábava. ()

migsee

Skvělá svěží řekněme komedie s prvky detektivky:) Úžasná hudba a herecký koncert pánů Downeyho a Lawa. Do pěti hvězdiček chybí pouze skutečnost, kterou o několik příspěvků níže zmínil už můj kolega - záporné postavy nemají skoro žádný prostor. ()

Zodiak

Skoda, potencional velky, vysledek je vsak pouze lepsi prumer. Trestuhodne nevyuziti Stronga jako charismatickeho evila. Downey standartne zajimavy, Law perfektni. Dialogy obcas pokulhavajici, rezie R.G. celkem napadita. Co si vsak zaslouzi absolutni hodnoceni je hudba, ta se opravdu povedla. Ostatne ctvrta hvezda je pouze za music. Kazdopadne vzhledem k ocekavani //pro me// mirne zklamani. 76% ()

ShotgunED

Jako jednohubka zajímavé. Slušné vymyšlené, super vedené scény a atmosféra starého Londýna. Downey a Law jsou fajn dvojice a výborně se doplňují. Nicméně, právě jsem to dokoukal a nemůžu si vybavit nějakou věc co by mě zaujala a chytla za koule, takže počítám, že za dvě hodiny si ani nevzpomenu, že jsem to viděl, což je podle mě u "A" filmu dost na závada. ()

sendisis

Pomatený bláznivý génius v podání Roberta Downeyho Jr. se mi zamlouvá, Jude Law se mu dokáže skvěle vyrovnat, i když hraje jen sparingpartnera. Baví mě ty efekty, jen mi to přišlo moc dlouhé. Dvě hodiny je dost, a tu britskou směšnost si člověk užije dosytosti. Chtělo by to pokračování, jsme nějak na půl cestě. ()

Fracek Rotoped

Novodobý Sherlock Holmes, tak jak nám ho představil Guy Ritchie není až tak zlý. Herecký výkon Roberta Downeye je nepopíratelně brilantní, ostatní postavy včetně hlavního dark side chlapíka šli kamsi do ústraní. Opět jsem si vychvaloval Ritchieův typický humor, lehký a nenásilný. Vizualita celého snímku je jako pohledět na nejmalebnější obrázek a já si vcelku liboval. Akční scény se spomalenými záběry, kterých jsem ze zprve zhrozil byli nakonec velmi dobrým netradičním přínosem. Zda-li však obrazové orgie měly být tím hlavním co měl Holmes přinést, pak je to smutné. Příběh je dosti krkolomný, místy trošku nudný - přišlo mi, že se vlastně stále koukám na to samé a hlavně neříkal bych to proto, že jsem rejpal ale, že jsem skutečně u filmu na dva krát usnul. A koneckonců jak to bylo asi u všech Holmesů, naprosto nereálné - (nepovažuji za spoiler) finále s kusem železa zachyceným na noze bohužel směšné. Mám rád, když filmy dokážou člověku zamotat hlavu svojí mysteriózní stránkou. Zde jsem však byl naopak rád, že celá zápletka byla hezky polopatě vysvětlena, jinak bych musel jít hlavou proti zdi. ()

patsandor

Já se u tohoto filmu bavil, a to je to co jsem od tohoto filmu očekával. Podle mně to nuda rozhodně nebyla. Velice se povedla výprava a kostými, starý Londýn byl úžasný. Jediným rušimým elementem pro mně byly zpomalovačky ala Matrix, které dle mně rušily staromódní atmosféru. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)