Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

aannemer

Děs a hrůza. Amíci udělali z nejslavnějšího detektiva staré dobré Anglie hybrida mezi Rambem a prof. Langdonem. Že tohle spojení za mořem funguje, tomu se nedivím, ale od diváků v Evropě bych čekal mnohem větší inteligenci. Vysoké hodnocení na csfd nechápu, ale když může v ČR ve večerním vysílání bodovat turecká telenovela, tak proč se vlastně divím? Zajímavé komentáře Cival a Galadriel; k nim už jen dodám, že já osobně si život v Londýně 2. poloviny 19. století představuji úplně jinak, než bylo ve filmu vylíčeno. Upraveno s dvouletým odstupem po prvním shlédnutí: Kdyby to nebylo o S. Holmsovi, kdyby se to odehrávalo jinde, než ve staré dobré Anglii, kdyby... ... tak snad by to byl výborný akčňák, ale takhle opravdu ne, vážení přátelé! A druhou hvězdu tomu nepřidám, kdybyste se tu rozkrájeli na nidličky!!! ()

vilusinska

Tak filmů o Sherlocku Holmesovi jsem už viděla spousty ale tenhle se mi líbil asi nejvíce,už jenom tím že tam hrál Robert Downey Jr.,dokonce bych mu i věřila že je Shelock Holmes :-D ()

Dekovnik

Jednoduše skvělý remake. Kostra původního Holmese zustala zachována stejně jako detaily - dýmka, housle, Watsonova záliba v sázení. Takže to hlavní z klasiky tam zůstalo, což mne jako fanouška A.C. Doyla velmi potěšilo, ale uvítal jsem i modernizace - slowmotiony a nějaký ty bojové scény, což je jasný tah studia oslovit širší publikum. S hudbou Hanse Zimmera a původním zněním 80%. ()

Carlos.Meo

Zábavný, osvěžující a snad i nápaditý je tento film, kterému jsem odpustil drobné nedokonalosti a příjemně jsem s ním strávil odpoledne. Robert Downey Jr. ve skvělé formě, i když za zmínku stojí i další obsazení, především Mark Strong je pro mě záporák jedna báseň. ()

sidovina

Sherlock konečně zobrazen jinak než páprda, který na vše přichází pouze rozumem. Spojení skvělých výkonů Downeyho a Lawa s Ritchiovským humorem je prostě výborné. ()

paddy35

Co má tohle, do háje, společného s klasickým Sherlockem Holmesem ? Nic, absolutně nic. Promiňte, pane režisére, ale takhle znetvořit slavného detektiva, to je na Oscara. Bez diskuze ODPAD ! ()

Wladimir78

nečekaně skvělé - především díky vzájemné chemii Lawa a Downeyho - dialogy potěší svou uměřeností a přitom zábavností. Strong si odehrál svoji klasiku, McAdams otravovala jen zlehka, a nádhernej vizuál industriálního viktoriánskýho Londýna v kombinaci s vynikajícím soundratrackem plně podřízeným filmu přebil jakýkoli potenciální výtky. Byl jsem sám zvědav, nakolik na mě film bude fungovat po druhém, třetím shlédnutí, kdy přeci jen už objektivita začíná nabývati vrchu - a opět překvapivě - funguje skvěle. Na HBO sem si ho vychutnal už několikrát, se stále stejným potěšením. Potěší navíc takové maličkosti jako staroanglický boj holí (ano, opravdu to není úlitba trendu asijských bojových umění) stejně jako poctivej anglickej box (byť ten pushkick .. no ale třeba se používal :)) Samozřejně, nelze pominout v příběhu určité samoúčelnosti až nelogičnosti podřízené tempu a efektu - ale upřímně - pokud má takhle vypadat letní blockbuster - tak jen houšť a větší kapky. ()

maniak.sused

Guy Ritchie to vzal po svojom a dodal Sherlockovi (za veľkej pomoci Downeyho jr.) štýl a svojský šmrnc. Na druhej strane uznám, že každému to sadnúť nemuselo. Mňa však Ritchie opäť potešil. Jude Lawa vnímam (až na Closer) ako nutné zlo, tu mi však nevadil. Nemyslím si, že dvojhodinová stopáž bola nutnosťou, pri skrátení o 10-15 min by azda film získal na údernosti a tempo by sa zdalo konzistentnejšie. Ale inak nemám výraznejšie výhrady. ()

burton-ka

Je to voňavé po dobrodružstvím, je to sladké po Robertu Downey jr., je to silné pro spád a jízdu, je to křupavé po neuvěřitelném nášupu všemožných triků a hudby....a je to něco co mě strašně baví jako vždy z kuchyně Guy Ritchieho! ()

Muf911

Velmi akčně zpracovaný Sherlock. To, co na tomto filmu považuji za nejzajímavější, jsou hlavně dialogy a poněkud odlišně pojatý osobní vztah Holmese a Watsona. Novátorské pojetí boří zažitou stylizaci všech ostatních zpracování, ale naštěstí je velmi atraktivní a i když se posunuje trochu směrem James Bond, přesto si myslím, že ho většina diváků ocení. Krom toho je vizuálně přitažlivě zobrazen Londýn přelomu století, i když z některých scén kouká počítačové zpracování. Už se těším na další pokračování. ()

Harri

Pro mne, jako velkou fanynku knižního Sherlocka Holmese, to byl opravdu strašný zážitek. Když se ale odprostím od faktu, že R. Downey měl ztvárnit příběh nejslavnějšího detektiva všech dob, dokážu filmu dát dvě hvězdičky. Jako akční detektivní příběh to nebylo úplně zlé a Roberta já prostě vidět můžu. ()

zodiak217

Lepšie spracovanie som si už ani nemohol želať. Predčilo to všetky moje očakávania a zaujalo ma to na v plnej miere. Od hereckých výkonov, cez humor, hudbu až po samotné dobové spracovanie som bol prekvapený a ohúrený. Len ťažko môžem nájsť nejaký nedostatok, no napriek tomu to cítim len na 4 hviezdičky, no za to tie najväčšie. Jednoznačne film, ktorý sa oplatí vidieť! ()

dthwinter

Po druhé projekci a zejména po zhlédnutí dvou řad Sherlocka od BBC musím jít s hodnocením dolů. To, co se mi prve zdálo jako inovativní a nonkonformní přístup k nejslavnějšímu detektivovi, se mi napodruhé promítlo jako lepší průměr takřka ve všech ohledech. Nuda to rozhodně není, ale všeho je tam málo, Nicméně Robert Downey Jr. zachrání takřka každý film. 75 % ()

Marty_cihi

Když sem slyšel o Sherlocku tak mě to vůbec neoslovilo, a myslel jsem si jak to bude stupidní detektivka. Ale nakonec sem sem se jednu neděli po kalbě přemohl a pustil si to. A teď toho vůbec nelituju. Výborně udělané prostředí Londýna, výbornej námět, a skvělé herecké obsazení. Bojové scény víc než zajímavé, ale příběh jako takový se závěrečným rozuzlením byl požitkem pro každého diváka. Už se těším na pokračování. ()

Shelby14

Nemůžu si pomoct, pěkná atmosféra a slušný dialogy jsou jen pozlátko, co se snaží zakrýt trochu nudný scénář a dobře zvládnutou, ale rutinou smrdící akci. ()

honzzaq

Není to taková bomba, abych to musel vidět znova, ale bavil jsem se dost dobře na to, abych byl ochoten jít na dvojku do kina. Jsou tam samozřejmě nesmysly typu, že podzemní honička najednou střihem pokračuje na vrcholu rozestavěného Tower Bridge, ale je potřeba uvědomit si, že film se odehrává v lehce fantaskním světě se steampunkovou patinou, a podle toho k němu přistupovat. Leckdo tady vyčítá, že film je chytrý jen zdánlivě a ve skutečnosti každé sousto divákovi otrocky předžvýkává, což je sice pravda, ale zároveň si z toho dělá prdel, takže je to docela zábavné, a o to tady jde v první řadě. Lawův Watson je sice perfektní, ale Sherlock Homes v podání Downeyho Jr. je přímo famózně zahraná postava přesně podle mého gusta. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)