Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

jane1106

Vůbec z toho nemám špatný pocit, nicméně jsem se v kině poměrně nudila. Špína Londýna předminulého století je ztvárněna opravdu věrohodně, triky se též povedly. Hlavní herecké dvojce nelze nic vyčíst (pro mě nejlepším Sherlockem odpovídajícím idee vytvořené knižní předlohou zůstává hallmarkovský Matt Frewer, Downey Jr. je ale uspokojivý a jeho detektiv mi tak trochu připomíná kombinaci Jacka O´Neilla a Jacka Sparrowa). Mark Strong byl uhrančivý a jeho Blackwood se klidně na plátně mohl zdržet déle. Zápletka mě v podstatě zklamala nejvíce. Divákovi je jasné, že vše musí stát na reálném základu a nějaká magie ve skutečnosti nebude hrát roli. Takže z finálního rozuzlení mi bohužel brada nespadla. Celkově mě v podstatě odrazoval ten soudobý hollywoodský koncept - padouch chce ovládnout svět, zdánlivě ovládá nadpozemské síly, dva hlavní hrdinové se špičkují a pošťuchují, k tomu se přimíchá nějaká ta hezká ženská, nakonec přichází racionální vysvětlení a přichystá se živná půda pro další díl. Nic nového pod Sluncem. Předvídatelné. Guy Ritchie však celek alespoň oživil zábavnými zpomalenými etudami představující Holmesovy geniální dedukce, svižnými akčními scénami, a co je velmi důležité: nadhledem. Skvělou práci odvedl Hans Zimmer na soundtracku a velmi příhodně byl do filmu zakomponován irský tradicionál Rocky Road to Dublin, který jsem si zamilovala. Závěrečné titulky opravdu povedené. Velmi hezkých 70%. ()

Money_too

Svižná,akční mysteriozní avšak logická podívaná pro celou rodinu..:) Výborné prostředí,výborní herci a výborný režisér, který drobet odběhl od jeho standartních námětů, což ale neznamená, že šlápl vedle. I když je to hollywood, pořád z toho cejtim tu konzervativní anglánskou surovost, což mě vrací k Richieho filmům. Já se mistrovsky bavil. ()

tenced

Takhle vypada zabava. Mix vybuchu, akce, vypiplanych dedukci a hereckych predstaveni chutnal zatracene skvele. Moderni pojeti pro moderni publikum odhazujici zkostnatele knizni deskripce a servirujici atmosfericky londyn a v nem tradicne Ritchieho sofistikovanejsi zapletku nez by se puvodne mohlo zdat, pres vsechnu tu popcornovou akci to ale zustava detektivní a az na par momentu neztraci dech. Duo Downey plus Law dostava body plus a Hans s podkresem potvrzuje, ze je tam kde ma byt a kam patri. Ctyri palce nahoru.. Druhe shlednuti .. jednoznacnych ***** ()

sNeDy

Největší problém nového Holmese je právě to, že jde o Holmese. Být to úplně nová postava, bez své historie, bylo by hodnocení vyšší a každý by pochrochtával nad spojením atmosferického Londýna, výborných herců, nepříliš hloupého scénáře a výborné zábavy. Takhle se jen přímýchává pachuť toho, že výsledek mohl být i lepší. Ale co? Já se bavil. Ale Holmes to tedy opravdu nebyl. ()

jorgus

ze zacatku to vubec neslapalo, dej byl prinejmensim zmateny a novy Sherlock me taky nesedel..od pulky filmu uz slovni souboje mezi ustredni dvojici byli vtipnejsi a dej konecne zacal mit nejake obrysy..digitalni panorama Londyna docela sedelo a zaverecne vysvetlovacky prijemne prekvapily...skoda zmatenosti v uvodni pulce a slo by to vyse..lepsi prumer:) ()

P-puma-

Znalci knižní předlohy moc nadšeni nebudou. K těm já naštěstí nepatřím a tudíš jsem si mohla vychutnat příjemné dvě hodinky v příjemné společnosti. ()

El-Barto

Robert Downey Jr. může hrát cokoliv a pokaždé mu to uvěřím, ať už to je miliardář v železnym obleku nebo geniální detektiv. Jude Law je jako Watson celkem fajn. Mrzí mě, že Rachel McAdams (jejíž obsazení mi udělalo velkou radost) a Mark Strong dostávají jen minimum prostoru. Guy Ritchie mě rozhodně nezklamal, natočil svižnou zábavnou oddechovku, která neni úplně blbá a já se celý dvě hodiny jsem bavil. ()

rgrohol

Sherlock Holmes, jak nám ho ukazuje Guy Ritchie je jiný, než Sherlock, jak si ho asi představujete vy. Stárnoucího detektiva ve směšném klobouku, který věčně hraje na housle, poučuje svého přitroublého kolegu Watsona a občas jen tak mimochodem vyřeší nějaký zapeklitý případ, vystřídal podivínský samotář, který nemá problém skolit pěstmi dvoumetrového hromotluka a ještě si celý průběh souboje předem přehraje v hlavě s tím, kolik protivníkovi zlomí žeber. Správně, Sherlock Holmes se už neomezuje na pouhé pohupování v křesle a pronášení mouder, když zrovna netahá ze své slavné lulky. Neznamená to ovšem, že by vás Sherlock v tomto filmu spíše než intelektem ohromoval vypracovanými bicepsy. Stále má neuvěřitelný pozorovací talent a z nejmenších detailů dokáže vyvodit nečekané závěry. Jen už nemá problém přerazit někomu nos, když je to nutné. Ze začátku jsem se toho celkem obával, hlavně když hned v první scéně si Holmes s Watsonem probili cestu přesilou ve stylu, za který by se nemuseli stydět ani Batman a Robin, časem jsem si ale tak nějak zvykl. K dopadení padoucha jako je lord Blackwood prostě člověk sem tam nějakou tu ránu rozdat musí. A že Robert Downey Jr. s rozdáváním ran nemá vůbec žádný problém, ukázal už ve vynikajícím Iron Manovi. Pro nového Sherlocka je Downey ideálním představitelem. Je silný, vtipný, trochu roztěkaný a hlavně velmi charismatický. Na jeho místě si nedokážu představit snad nikoho jiného. Ritchie ostatně ukazuje, že na obsazování rolí ve svých filmech má šťastnou ruku už dlouhou dobu. Kdo si vzpomíná na Brada Pitta ve Snatch, ví o čem mluvím. I v Sherlockovi se výběr vydařil, a to nejen v případě Downeyho. Role Watsona je sice celkem nevýrazná, ale Jude Law se jí zhostil se ctí, Rachel McAdams svou postavu Irene zvládla také velmi dobře a Mark Strong jako záporňák Blackwood exceluje. Takto démonický výraz nemá snad ani ďábel sám. Guy Ritchie zkrátka ukázal, že pořád patří mezi nejlepší režiséry dneška. Dal Holmesovi novou tvář, která mu zatraceně sedne, a vyslal ho do ulic pošmourného Londýna řešit případ plný tajemna. A diváci z kina odcházejí nadšení, ačkoliv to, co viděli na plátně se s největší pravděpodobností neshodovalo s jejich očekáváním. Sherlock Holmes je zkrátka vynikajícím koktejlem akce a humoru. A to já rád. ()

blazenka

Tak, tak. Nové zpracování geniálního Sherlocka je pojaté akčně, komediálně a misteriozně. Akční scény se mi do filmu nějak nehodily, postavy byly tak nějak rozplizlé v éteru. Okouzlující byla Rachel a to je tak vše. Robert - dobrý, ale v Iron manovi byl lepší, Jude - vůbec mi jeho postava neseděla, Mark Strong - jého démoničnosti jsem se bála asi jako roztomilé kočičky. Pro mě 60% a basta. ()

ivonca

Ja nechápem ako veľa hodnotení je pod 4 ****. Ľudia, vy sa neradi bavíte!?!! Ja som sa teda nasmiala kvalitne a "vzrušená" som bola už po úvodných tónoch. Guy Ritchie opäť potvrdil, že je jeden z naj režisérov a ja si určite dávam tento víkend repete, aj keď len v menšom kine. A navyše duo Downey a Law sú spolu jednoducho neskutoční. ()

Kvítek

Bond. Sherlock Bond. Naspeedovaná verze nehynoucí legendy zaujme především vizuálem a suchým anglickým humorem. Ústřední trojice Downey-Law-Adams funguje na jedničku a na to že, v režisérském křesle sedí Guy Ritchie, se dá v ději kupodivu orientovat. V podstatě není moc co vytknout, těšilo mě, ale víc z toho asi nebude. ()

Gastovski

Já měl vždycky Sherlocka Holmese za detektiva v kostkovaném kabátu s věčnou dýmkou, vzhledem a chováním připomínajícího anglického aristokrata. Zde je však vypadá jako zpustlej houmlesák, který si půjčuje oblečení od svého kolegy. A já říkám: jen tak dál! Vynikající duo Downey / Law, které se skvěle doplňuje, velmi slušná výprava, dynamická režie a taky Hans Zimmer odvedl kus dobré práce. Scénář sice žádná velká věda není, ale jak to jednou pustíte, nemůžete odejít. ()

Jabro

No nic moc extra to teda nebylo. Spíš pěkná blbost.. Na filmy Guye Ritchieho už se asi nebudu dívat, jeho díla mě nějak neberou.. ()

Kiedes

Hravý styl Ritchieho mám opravdu rád, zpomalené záběry, otáčení obrazu, zpětné vysvětlivky. Po traileru jsem se trochu bál, aby to nebyla jen obyčejná holywoodská patlanina postavená na obrovském rozpočtu, ale obavy se naštěstí nenaplnily. Komediální Downey Jr se mi líbil trochu míň než Law. Dobrý film s dobrými herci v krásných kulisách. ()

ashtangi

Film, na který jsem se hodně těšil a očekával jsem tedy docela dost. Jak to dopadlo? Dostalo se mi mnohem víc. Ritchie je zpět na vrcholu. Skvělá akce, perfektní kamera a střih. Herecké výkony vyrovnané a nikdo přehnaně nevykukuje. Navíc skvělá hudba od Hanse Zimmera, která se mi momentálně líbí ještě víc než soundtrack k Up. Aspoň za hudbu by to chtělo Oscara. ()

Luqi

Nemám rád filmy, ktoré sú zabalené do slávneho mena, ak s pôvodnou verziu, či postavou to nemá nič spoločného (viď ukážkový prípad J. Chanova Cesta okolo sveta....). Sčasti je aj toto ten prípad. Holmes už síce nie je ten uhladený anglický gentleman, ktorý trávi voľné chvíle vysedávaním v klube. V tomto smere je to úplne nová postava. Ale v hlave to má zrovnané ako starý dobrý Holmes. A je radosť počúvať tie dialógy medzi ním a Watsonom, ktoré sú naviac v podaní Downeyho a Lawa fakt skvele zahrané............... A teda i keď s pôvodným Holmsom to nemá veľa spoločného, v tomto prípade mi to nevadí. Ja som sa dobre bavil......... Čo my vadilo je, že akcie nemuseli až tak siliť. Výbuchy tento film rozhodne nepotrebuje. K tomu, aby bol Holmes viac akčný bohato postačí aby sa pár krát pobil............ ()

Wawer

Příjemný, svižný, vtipný, takový je nový Sherlock Holmes. Guy Ritchie natočil výborný film na aktivní odreagování, při kterém musíte zatěžovat mozkové závity abyste s Holmsem udželi krok, zároveň je pln vtipných momentů podepřených skvělými výkony ustředního dua ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)