Film Mateřské galeje přináší příběh Elizy Welch (Uma Thurman) - bývalé spisovatelky, která nyní veškerou energii věnuje výchově svých dvou dětí a internetovému blogu o rodičovství. Eliza má dobrosrdečného, ale duší nepřítomného manžela (Anthony Edwards), který se příliš nestará ani o její trápení, ani o rodinu jako takovou, zatímco její nejlepší kamarádka Sheila (Minnie Driver) jí ve všem rozumí až příliš dobře. Nadcházející den Elize nachystal další těžké zkoušky z rodičovství. Aby v nich obstála, musí si uvědomit, co je ve jejím životě skutečně důležité. Navíc se rozhodla napsat příspěvek do soutěže časopisu pro rodiče na zdánlivě jednoduché téma: “Co pro mne znamená mateřství?” (oficiálny text distribútora)

oveckaoa odpad!

Neskutečná píčovina ženská uspořádává oslavu pro svou dceru a má přitom problémy. Do toho dialogy typu mám ty řasy pěkné nebo škaredé a další takové píčoviny. Cílené publikem jsou zde ženské okolo 40 let s děckem(možná i zamindrákované), kterým to třeba příjde i vtipné ostatní radši ruce pryč. Fascinuje mě že to není v černých barvách jelikož i těchto 37 procent je moc. ()

demented odpad!

Čúza Uma Thurman pachtiaca sa v každodenných problémoch a nástrahách materstva (čo by si tá krava asi počala, keby mala mať popri tom ešte aj normálne zamestnanie?). Poruke má vždy notebook a píše si do neho rádoby vtipné postrehy a životné múdra na svoj blog. Popri tom sa snaží zapojiť do súťaže a napísať stĺpček o 500 slovách "Čo pre mňa znamená materstvo." To všetko popretkávané "britkými","inteligentnými","vtipnými" dialógmi. Skrátka film "zo života". ZASTREĽTE JU NIEKTO, PROSÍM! ()

greetchen

Komedie? Tu jsem v téhle nijak zvlášť zajímavé podívané o strhané mamině fakt nerozpoznala. Uma Thurman je pro mě v tomhle filmu obrovským zklamáním a doufám, že její příští volby rolí budou šťastnější. ()

Pavlík

15. 06. 2011 (210.) těhotná Sheila je stále sexy (tohoto jména vlastní naše rodina i pejska), Eliza opravdu dříve byla herecky na tom lépe a děti Averyho (alias Dr. Mark Greene) podle příjmení asi nejsou jeho ()

barteca

Po tom premiérovém propadáku v Londýně jsem to musela vidět :) . A nebylo to vůbec špatné ! Realisticky zachycený den na "dovolené" , prožívání, myšlenky - jak se neztratit v mateřství sama sobě, o manželském odcizení. Asi to víc osloví někoho , kdo už zkušenost s rodičovstvím má . Skvostný dialog v autě. Doporučuji. ()

Juliane

Velmi realistický film o tom, co se z vás stane, pokud se během svého "mateření" nehlídáte a zapomínáte být především člověkem, ne jen automatem na hračky, svačinky a čisté ponožtičky. Fuj. ()

Axident

Chtě nechtě musím dát jen dvě, protože tak zářný příklad doprasení poměrně výživného tématu se často nevidí. Pokud by se to natočilo s citem, jako seriózní komedie, zaplesal bych, ovšem způsob, jakým Thurman přehrává a celé to karikaturizuje fraškovitou ztřeštěností, k tomu ty přetažené reálie (hadry, byt, kolo, auto) - veliká škoda... Navíc je to celé i přes nikterak dlouhou stopáž pořádná nuda, z níž vyčuhuje jen několik málo scén, nad nimiž se rodič, notabene servaná matka, dobře znající přesně tyhle situace, musí pousmát a mít radost, že v tom není sama. Ovšem suma sumárum - hodně výbuchová záležitost... ()

mala_kea

TAk jsem si zase jednou nasral do holinek a pěkně smradlavě. Nechápu, kde má Katherine tu odvahu, uvést blivajz pod žánrem komedie. Údajná komedie vychází z naprosté nicoty a levoty pokusit se o něco výstižného a vtipného. Tady jen usínáte, klejete a plivete do sáčku od brambůrek, který jste snědli už při úvodních titulkách. Nebýt Umy, která mě trochu nabudila kdysi dávno v Kill Billovi, poslal bych jí do toho sáčku taky. ()

BOURQUE

V tomto filme bolo viac, už len vďaka U. Thurman, A. Edwards a M. Driver. Ako sa snaží mamička vysporiadať každodennými ťažkosťami, hlavne vtedy, keď „viac-menej“ je na všetko sama. Filmový výsledok zachytenie tohto scenára je takmer „katastrofálny“. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

Edit13

Ubíjející film o čím dál víc zoufalejší matce na mateřské. Po hodině sledování jsem chytla hroznou depresi a uvědomila si, že se dosud ve filmu neudála jediná pozitivní věc, jen samé nadávání, marnost, zoufalost, beznaděj a rezignovanost jedné matky.... Jsem na mateřské už přes rok a takové to opravdu není a reálný život není jen o těch špatných mikropříbězích. Uma Thurman je vynikající herečka a mám ji moc ráda, ale radši se na ní podívám v jiném filmu. ()

Falstad

Já vám nevím, mě to zase tak špatné nepřišlo. Není jednoduché přejít ze svobodného života na ten rodinný. Každopádně to je relaxační záležitost, u které se nemusí přemýšlet a u které se možná jednou za půl hodiny i zasmějete. Osobně mi to přišlo jako sex ve městě po dvou dětech. Na druhou stranu bylo osvěžující vidět Umu Thurman i v jiné roli než v té v žlutém oblečku se samurajským mečem. ()