Všechno nejlepší k mým narozeninám

• Kanada Happy Birthday to Me (viac)
všetky plagáty

Oblíbená studentka vysoké školy Virginia Wainwright (Melissa Sue Anderson) přežije podivnou nehodu, ale od té doby trpí ztrátou a traumatickými výpadky paměti. Pokouší se začít normálně žít a znovu se stane něco strašného - její přátelé jsou jeden po druhém krutě připravováni o život. Bude sama další obětí nebo je dokonce vražedkyní? Děsivá pravda vyjde najevo v den Virginiiných 18 narozenin... jste srdečně zváni. (Bontonfilm)

Teardown

Budu souhlasit, že ač zajímavý osmdesátkový slasher obsahující spoustu solidních okamžiků a hlavně překvapivých zvratů, doplatil na skutečně přehnanou stopáž. Bezmála dvouhodinovou vyvraždovačku tak provázely naprosto hluché minutky, bez kterých mohla být tahle oslava narozenin přinejmenším výbornou podívanou. No ale ten závěr je opravdu parádní. ()

Aurus

7/10. Film byl do poloviny dobrý a zajímavý ale potom byl takový nezáživný ale na konci to bylo zase jako v první polovině takže ten konec to zachránil a kdo neviděl tak doporučuji. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()

kkarx

V rámci žánru nadprůměrně vystavěný a inteligentní slasher s několika hodně nepříjemnými hororovými scénami z reálného života. ()

JimiH

Velmi příjemný slasher, škoda té zkratkovitosti násilných scén a závěru. Jinak nadprůměrní herci i scénář ženou snímek skvěle kupředu. ()

luccash

Tak jsem dal včera konečně tuhle pecku. Fakt doporučuju. Asi 5x za celej film jsem si byl jistej, že ten či onen člověk je už vážně ten vrah. A nakonec to byl někdo, koho bych vážně nečekal. K tomu parádní 80ková atmoška, která vynikla o to víc, díky nočnímu promítání. Za poslední dobu to nejlepší co jsem viděl. ()

Kolyas

Škoda, že tvůrci filmu neponechali jeho původní a logický závěr, o kterém píší na IMDb, takhle je to šroubované zakončení přitažené za až příliš dlouhé vlasy. ()

S.U.E.S.

Slasher se zápletkou, který svou pointou snad téměř předčí i některé rádoby thrillery s nečekaným závěrečným twistem. Ale teď vážně. Na rok 1981 je to snad v tomhle žánru taková malá raritka a zásluhu na tom má právě děj s konečnou pointou, díky které není až do úplně samotného závěru jasné, kdo je vlastně onen vrah. Herci a způsoby vražd jsou obstojné (asi se všichni shodneme, že s ta s benchem je patrně nejoriginálnější). Co ale může být pro někoho smrtící, je ona stopáž 110 minut, která může leckoho v tomhle subžánru odradit. Osobně mi to ale nepřišlo tak dlouhé. Zvláště, jakmile se to v druhé půli trochu víc rozhýbe a film se konečně začne soustředit na ony důležité dějové sekvence. PS. Taky bych chtěl v životě umět tak rychle a dokonale uklízet, jako vrah v tomto filmu. ()

Alexandre

Velmi zajímavý, ale nesmírně utahaný slasher. Kdyby se to o nějakou půlhodinku zkrátilo, vůbec by to nebylo na škodu. Příběh je zvolený výborně, divák nemá šanci přijít na vraha, a když už si myslí, že na něj přišel, tak přijde konec, který ho nečekaně překvapí. V tomto směru výborné, vraždy byly na úrovni (i když by mohly být lepší), na druhou stranu chování některých postav a délka filmu kvalitu této vyvražďovačky snižují. Celkově jsem ale docela spokojený. Jeden z těch lepších slasherů... 6/10 ()

Knor

Vynikající horor s peckovým závěrem, film se sice trochu pomaleji rozjíždí, ale atmosféra, vraždy a závěrečná pointa to plnohodnotně vynahradí. Tohle je opravdu jeden z těch lepších hororů, který mezi tou záplavou slasherů z 80' let nevypadá nějak hloupě. Takže z toho nakonec vypadnul zábavný a kvalitní slasher. ()

Pitryx

Vyvražďovačka jako spousty jiných, jen to překvapení v závěru je trošku šokující. Už jsem si myslel, že vím všechno a poslední pětiminutovka mne vyvedla z omylu. Nu, jak hodnotit? Vzhledem k roku výroby, asi tehdy trhák, dnes jen klasika. Prostě na dnešní splatter dobu málo mrtvol a skoro vůbec ne gore. Přesto snímek zaujal, ale mohl být kratší. Nudné pasáže tam bohužel jsou. Takže dávám tak nějak kolem asi zhruba to, co dávám. ()

Paulka

Kvalitní teenage slasher s divokou zápletkou, posledních 10 minut nelze strávit jinak než s hlavou v dlaních a alespoň desetkrát vyřčeným “coooooo se děje????”. Doporučuji! ()

DonBraso

Dlouhá stopáž,která je naprosto nesmyslná.Na nudu jsem nemusel dlouho čekat a přišla doopravdy velmi brzy.Na slasher to vlastně má všechno,ale vůbec mě to nebavilo.Jediný co člověka táhne do zdárného konce je,aby zjistil,kdo je tím tajemným vrahem.Zde bylo doopravdy vcelku zajímavé rošambó,které jsem nečekal.Jinak nic extra,dvě vraždy super,pro někoho zajímavý konec a tečka. ()

Vital

Neřekl bych,že z takového béčkového hororu,který nevipadá nijak extra,se vyklube poměrně slušně i napínavej film ()

baronGrga

Se slashery je to trochu jako s výběrem letní dovolené. V tomhle žánru je Carpenterova klasika nejen nepřekonatelná, ale v zásadě takřka bezkonkurenční. Ke každému dalšímu slasheru je tak třeba přistupovat s vědomím, že si už člověk nemůže znovu zajet ke sluncem zalitým horizontům, ale že bude dobré, dostane-li se alespoň na Mácháč. Kanadské Happy Birthday to Me je takovým pěkným výletem na Milešovku; cesta trochu zdlouhavá, s pocitem, že bez spousty turistů, které míjíte, byste si výlet užili o mnoho víc, ale na vrcholu víte, že to vlastně docela stálo za to. 65% ()

laurinq

Nemám slov. Pri pozeraní tohto filmu vás bude neuveriteľne baviť všetko preskúmavať, hľadať, zisťovať. Nespočetnekrát vás zavedie na zlú stopu a ani nebudete vedieť ako ale pôjdete smerom aký vám samotný film udáva. A záver filmu? Impozantný! Sama som neveriacky krútila hlavou, čakala som celkom iné zakončenie deja. Ale priam som lapala po stopách ktoré mi film predkladal. Odporúčam, ja proste tie straré horory zbožňujem. ()

Kaylar

Na začátku se film nezdál nijak moc zajímavý a trochu se vlekl, ale jelikož studentské vyvražďovačky já opravdu můžu, tak jsem potom už napjatě očekávala, jakým způsobem další oběť přijde o život. Konec byl pro mě totálním překvapením, takové rozuzlení jsem nečekala. Na to, že film byl natočený počátkem 80. let, se na něj dá bez problémů dívat i dnes, ačkoli v 21. století už jsme v tomto žánru zvyklí na větší grády. ()