Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

teutates

Keď tak nad tým premýšľam Tony Stark je úžasna komiksová postava... genius, ktorý má štýl + Sex, Drugs and Rock 'n' Roll... + drahé autá, krásne ženy, moc, sláva v neposlednom rade "power". Sen každého chlapca, muža... myslím, že Downey je ako Tony úplne famózny, nemám slov ako je R.D.J good acter, aspoň dúfam, že to hraje. Som rád, že som vydržal na kino až do tit. verzie. Určite sa oplati na Irona II do kina, aj keď je o "niečo" slabší ako prológ, ale ako celok veľmi kvalitný snímok. Aj napriek 124 min. som sa v podstate nenudil, nehľadel na čas... držal palce Ironovi... doobreee to bolo, aj Favreau si strihol dobrú roličku... Scarlett trochu vadila, pretože sa nevie tváriť... stále ten smotanový jednorázovy look s plnými perami a zadkom, no a úplny záver a pohľad na to kladivo mi dnes nedá spať! 8/10 ()

swamp

Funguje podobně jako jednička.. visí především na dialozích. A to je asi vše. :) Pobavilo mě cameo Stana Leeho, líbivým prvkem pak byla Scarlett Johansson a rozradostnil mě parádní záporák Mickey Rourke.. přesto mohl mít film - na své dvě hodiny - více akce. ()

Ant

S tímhle Iron Manem je to těžké. Více prostoru dostala Starkova osoba, akční scény a zápletka byly odsnuty na vedlejší kolej. Což by mi normálně nevadilo, právě Downeyho Tony je od začátku nejzajímavější součástkou. Jenže tak jak byl první díl vyvážený, tak je druhý díl jeho pravý opak. Nevýrazný záporák, nudný Rockwell, zbytečná Scarlett, megalomansky neakční scény. Ale Downey je v té roli natolik charismatický, že celý film dokáže utáhnout prakticky sám. Proto 7/10, i když je to krapet zklamání. ()

mil@n.fanatik

Ne tak tohle mi absolutně nesedlo... S vypětím sil jsem se dokoukal do konce.. Nic ve filmu nebylo co by mě chytlo a z čeho by mi zabilo srdce.. Ne ne ne, tohle už podruhé určitě ne. Říkal jsem si, že to zachrání alespoň akční scénky, ale těch bylo málo a moc mě nechytaly... Jednička byla určitě lepší... ()

AGAMENON

Sice to pořád není to co bych chtěl, ale musím říct, že se mi Iron Man 2 líbil stejně jako jednička. Ale stejnak bych, jako správný Čech, měl pár připomínek. Tak za prvé, hodně mi vadilo upozadění mojí nejmilejší postavy, ne, plecháč to není. Ano, hádáte správně, trubky (na videu moula), neohrožená robotická ručka, která je tak kouzelně nebezpečná s hasičákem. Proč dostala jenom štěk, proč?? Za druhé, nepřeložení do češtiny slov Shield a Avengers, pro někoho prkotina, pro někoho samozřejmost, ale já to mám rád česky jako Štít a Mstitelé. Za třetí, hudba, sice vykopli toho neschopného břídila Djawadiho a nahradili mnohem lepším Debneym, ale i on nedokázal dodat pořádnou, betelnou muziku, na druhou stranu, hodně prostoru mu zabrali písničky a výbuchy, přesto sem čekal špicovější záležitost. Jinak se mi už všechno líbilo, Paltrowka už vypadá opravdu hodně vyžile, Johanssonku za nějakou krasavici nepovažuju, takže slinty nemám, triky suprový, možná bych chtěl víc akce (opět) i dabing se povedl, byť Vaculíka pořád považuji za zvláštní volbu a Hlavica mohl víc mluvit pa rusky prizvuk. Navalte trojku a fofrem. ()

predators

Hned ze začátku shrnu své hodnocení a zdělím všem, že celkový dojem z prvního dílu zůstal nepřekonán a "dvojka" je tedy pro mě krapet horší. Ikdyž horší asi nebude to správné slovo, protože co do technické stránky jsou si oba díly rovny. Avšak provedení akce se mi zde zdálo lehce amatérské, částečně na tom nese vinu divoká kamera a pocit, že sleduji jen míhající se světelnou kouli. Originál je originál, Iron Man 2 jej v mnohém kopíruje, ale některé věci přidává spíše ke škodě. 68% ()

Slartibarkfast

Poněkud slabší druhý díl, který dává velkou měrou důraz na vlastenectví a militaristické kecy, které mi dost znechutily prakticky celý film. Celé dvě hodiny blábolení o povinnostech a odpovědnosti naštěstí sem tam protne nějaký solidní souboj či vtipná hláška, ale jinak je to celkem odvar. Režie staví celý filmový potenciál na jednom herci, takže předpokládám, že Downey se dost zapotil. Ostatní kolem byli totiž jen statisti. Průměrná podívaná pro nenáročné diváky, kteří od filmu neočekávají téměř vůbec, hlavně když je tam dostatek výbuchů, hi-tech serepetiček a hodně barevných světýlek. 60% ()

Zodd

Nejslabší Iron Man z Marvel Studios, hands down. A pravděpodobně i nejslabší film z tohoto studia, aspoň z těch, kde se účastnil Robert Downey Jr. (včetně Hulka). Ano, věřil jsem tu krizi a situaci s otcem, užil si přítomnost Samuela a Scarlett (té obzvlášť), ale právě tento element se mi zdál jako příliš velká sázka na jistotu. U vtipů jsem neměl problém se zasmát, ale při skutečné komiksovo-filmařské akci chybí napětí a přijde jen tak náhle, že je vám to víceméně jedno, protože scénář se nemá čeho opravdu chytit. Jako řadový blockbuster impozantní, jako počin Marvel Studios efektivně pozlacené mdlo. ()

nash.

Možná ne až tak třeskutě akční (i když mám pocit, že akčnější než třeba Thor), ale přesto nečekaně zábavné pokračování. Ubránilo se dodávce nějakého toho nadlidského ultrapadoucha, mnohem víc totiž bavil Vanko, jehož elektrobiče sice možná zůstanou nejbizarnější hračkou comicsových adaptací, ale způsob jakým převezl Hammera neměl chybu. No a zbytek filmu už táhne hlavně humor a Downey spíš jako Stark než jako Železňák. Několik fajn akčních momentů, několik skvělých slovních přestřelek a nechybí ani sem tam nějaká tak hláška. V rámci přípravy na Avengers nakonec i přes počáteční pochyby spokojenost. ()

Ratemus

Průměrná dvojka nedopadla zrovna nejhůře, byla to však větší nuda než díl první. Film představuje nové postavy a Fury již není součást camea ale celého filmu, Marvel každým svým filmem verbuje hvězdná herecká jména, každej chce hrát ve filmu Marvelu :-D. Padouch je zajímavej asi jako ranní stolice po kávě, po filmu ani nevíte, jak se vlastně jmenoval, výběr padoucha byl opravdu zcestný. Jon to tentokrát vůbec nezvládl, akce tu není skoro žádná, jediný plus tohoto filmu je představení Black Widow a konečně War machine, ale to je asi tak všechno. Závěr připravuje diváka na Thora, což je skvělá zpráva. Jon jednoznačně šlápnul vedle a přitom první díl je tak dobrý. ()

silentname

Podobne ako prvý film je "Iron Man 2" ďalším výborným filmom zo série Marvel plný skvelej akcie, výborných postáv, dobrého humoru a dobre vyzerajúcich efektov, ktoré z toho robia skutočne parádnu podívanú. Je tu podľa mňa dosť momentov, ktoré sú trošku zbytočné a trošku zaberajú miesto, no na druhú stranu ma film nenudil. Neustále som si ho užíval, chcel som vedieť kam to pôjde, ako to celé dopadne a plus sledovanie Tonyho Starka skutočne stojí za to. Možno by som chcel, aby mal Mickey Rourke trošku viac miesta a ukázal viac zo svojich možností, no celkovo musím povedať, že som si sledovanie pokračovanie Iron Mana skutočne užil. Osobne by som asi povedal, že prvý film mám radšej, no i tak hodnotím film pozitívne. Ak ste ho ešte nevideli, čeknite si ho. Hodnotenie: B- ()

eLeR

Veľkolepejšie, akčnejšie a Tonyho ego ešte väčšie ... a stále to baví. A ako super bonus, Sam s rolou šitou priamo na telo. ()

Claw

Pro mě neuvěřitelné zklamání... To jsem fakt nečekal. Přehlídka několika "macho-ego" týpků, zejména Roberta už byla příšerně přehnaná, podobně jako detailní záběry na rok nemytého Mickeho... Samotný Iron Man jako pojem i obsah filmu šel v podstatě stranou, akce málo, pořád jen nějaké srandičky. Výborný byl souboj na konci s Rourkem, ovšem zase mě na něm naštvalo, že byl příliš krátký. Polibek s Gwyneth potěšil snad nejvíc... Iron Man šel tímto dílem pro mě do kopru a raději bych na něj poslal depresí zalitého Nortona Hulka, aby mu "rozmrdal" ten jeho železný obleček... /20%/ ()

Rocky62

Tohle mám považovat za úspěšný blockbuster? To pravdu nemohu. Druhé pokračování po solidním prvním dílu na mě působilo jaksi přetechnizovaně a neslaně. Nezaznamenal jsem žádnou řádnou pointu, která by mě oslnila a Mickey Rourke také nijak zvlášť nezářil. Nemluvě o těch tunách klišé a finále, při kterém jsem zíval, to těžko napraví. Pro mě kandidát loňského roku na 'nejlepší' popcornovou zábavu. 55% ()

Bachy

Vítejte u komentáře k filmu Iron Man 2. Doufám, že máte zhlédnutí tohoto mainstreamového brutal-blockbusteru již za sebou, protože pokud ne...tento komentář vám vykecá všechny zvraty. První a zásadní zvrat...je to zatraceně nudná vata plná bahna. Všimli jste si, jak je v traileru úžasně démonická postava Mickeyho Rourka? No, vidíte a je to. On je to jediné zajímavé na brutálně dlouhých dvou hodinách Iron Mana. Rourke je naprosto skvělý a celou dobu jsem doufal, že těm ostatním idiotům rozkope hlavy....ale ve finále i z něj scénáristé udělali kokota kokotského. Opravdu se mi líbí, či spíše líbila ta šance spojit superhrdiny, ale když mě zatím žádný z těch nalákávacích intro filmů nebavil.... Iron Man 2 útočí na titul Srágora roku. Jednička byla natuplou zábavovkou, dvojka je natuplou.. ()

Happens

Já dávám tři hvězdy za toho Roberta, to jeho charisma si mě obmotává okolo prstů, srkám žíznivě každý jeho arogantní fór jako sklenku vína... Nicméně ta prostoduchá linie se zákeřným zbrojařem mi rve filmařské srdce.. ()

Chrustyn

Po úspěchu prvního "Iron Mana" bylo jasné, že nás brzy čeká -minimálně jedno- pokračování a po dvou letech jsme se dočkali. Vrátila se stejná tvůrčí a herecká parta (vyjma Terrence Howarda, kterého nahradil Don Cheadle) plus několik nových kousků ale jako většina -převážně- novodobých pokračování ani tento nepřekonává původní film. První díl neoslnil ani tak trikovou atrakcí jak je u podobných filmů zvykem ale hlavním tahounem byl charismatický cynik Tony Stark v neodolatelném podání Roberta Downey Jr. I tentokrát je to stále ta samá postava ale bohužel už nedokáže celý děj pozdvihnout na vyšší kvalitativní úroveň. Problém je v tom, že si tvůrci nepřipravili zajímavější příběh (pomsta za použití technologie vyrobené hlavním hrdinou) a většinu nových postav trestuhodně nevyužili. Jediný, kdo zaujme je Sam Rockwell, který jako jediný zdatně sekunduje i hlavní hvězdě ale takový Mickey Rourke se moc nepředvede, Scarlett tu je jen na okrasu (ačkoliv jí kombinéza opravdu sluší) a to, že se zde obevil i Sam Jackson jsem zapoměl už při závěrečných titulcích. Co zamrzí (i přes fakt, že se jedná o pokračování a nic se už nemusí vysvětlovat) je i malé množství akčních scén, (i přes znatelně větší počet nepřátel se nedá říct, že by film byl akčnější než jeho předchůdce) které jsou i přes vizuální atraktivitu hodně fádní, (bitka s hlavním záporákem) zbytečné (nepochopitelná bojová pasáž jedné z hrdinek, která působí jak z jiného filmu) a rychlé (dvouminutová příprava na velký souboj, který je vyřešen za minutu). Druhý díl, tak nepřekonal ten první a pokud si tvůrci do dalšího pokračování nevymyslí něco lepšího než eskapády rozmarného milionáře na pozadí výroby futuristických zbraní, nebude to už nikoho zajímat. ()

klerik

Tentoraz scenárom tak trochu báchorka, ale Downey je super. Iron Man je v podstate jediny ozajstny chlapsky komiksový film, odkedy skončil BLADE (sorry Temný rytier). Dvojka moc neprekvapi, ale ani nič vážne nekazí. Je to trochu podobne ako pri HELLBOYOVI 2 - uvedomujete si, že to nemá príbeh, ale nadšenie tvorcov pre plechvých bojovníkov je dostatočne veľká, aby to neznižovalo zábavnosť... Scarlett Johansson má skvelo natočenú akciu, ale trochu mi tam jej postava nesedela.... ()

MiiRA

Čekal jsem to horší, takže mile překvapen. Tony Stark opět skvěle a k tomu sexy Scarlett Johansson, takže spokojenost. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)