Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

lapatata

Výborný a neskutečně autentický film se skvělým hereckým výkonem Seana Penna. To, že se v této diskuzi rozebírá spíše homosexualita samotná namísto filmu jako takového, svědčí o naprostém splnění jeho smyslu. Trochu mě překvapuje, že se tady dočítám, že spousta diváků nemá nervy na pohled na dva líbající se muže, zatímco se dívat na všelijaké vraždy či ohavnosti v nejrůžnějších hororech či psychopatických filmech jim se žaludkem nic nedělá. Není na tom něco špatně? ()

ewerell

Tyhle filmy o sexuálních menšinách mají jednu výhodu a zároveň úskalí. Ukazují život i "jiných" lidí než těch většinových a pánbůhzaplať za to. To potom maloměšťáci kulí oči jak někdo může žít i jinak než oni. A tyto filmy pak mají pověst něčeho vyjímečného a bývají zhusta oceňovány na různých festivalech. Proč ale bývají oceňovány? Pro sám námět nebo pro zpracování? V případě tohoto filmu je to naštěstí pro ten film samotný. Je to uděláno citlivě, na holywoodské poměry civilně. Boj jednotlivce proti předsudkům, nepřibarvená sonda do života gay komunity (no snad, žádného 4% neznám...) ()

Radlajzzz

je dobře, že se točí filmy této problematiky, ale mělo by jich být ještě mnohem víc - je to důležité nejen pro gaye ale i pro heterosexuály. :-) jinak jsem očekával od filmu trochu víc, chtěl jsem dát 3 hvězdičky, ale za mimořádný obdivuhodný herecký výkon hlavní postavy, dávám 4 hvězdy :-) ()

GabaUGH

Tento film byl natočen v roce 2008 a natočil ho Gus Van Sant. Jeho dalšími filmy jsou Paříži, miluji Tě nebo Osudové setkání. Je to dramatický film, který je natočený podle skutečné události. Vypráví příběh Harveye Milka, který stál v čele hnutí gayů a lesbiček v celé Americe. Film ukazuje, jak to v Americe bylo, když lidé chtěli ukázat světu, že jsou také gayové a lesbičky. Chtěli právo, aby se nemuseli schovávat a mohli své city ukázat na veřejnosti. Hlavní roli zde ztvárnil Sean Penn, který hrál například ve filmu 21 gramů. Tento muž byl ženatý s Madonou a je zajímavé, jak dokázal zahrát homosexuála v tomto filmu, takovým způsobem, že by i mě přesvědčil, že je gay. Myslím si, že film je velice dobře natočen. Člověk, který nikdy nevěděl o situaci v Americe před legalizací homosexuality, se díky tomuto filmu může dozvědět vše. Pro mě to byl úžasný zážitek. Udělala jsem si obrázek na Ameriku, myslím si, že jsou to konzervativci a lidé co odsuzují ostatní, jakmile nejsou stejní jako všichni ostatní. Amerika jako taková netoleruje odlišnost ostatních a to si říkají nejvyspělejší světadíl světa, tímto mi spíše připadají jako nejzaostalejší část světa. ()

landavid

Sean Penna,mám rád (jako herce :) ),proto 3hvězdy,ale nějak mi vadí dívat se na homosexuály.Toto jsem dokoukal do konce,ale určitě si to znovu nepustím.Buzíci jsou prima ,ale nevěřím jim ani slovo a vlatně je ani moc nemusíma nemám s nimi dobré zkušenosti a na základě toho jsem jim ve filmu ani nepřál.Kladný hrdina byl pro mě záporák jako prase :-).Seane fajn,ale příště .............. ti budu muset natrhnout p...l. ()

Suchoš

Opravdu zajímavý film s docela nevšedním tématem, který rozhodně nenudí. Výkon Seana Penna je opravdu výborný a Oscara si za tuto roli plně zasloužil. Pravděpodobně musel lidem ještě dlouho vysvětlovat, že ve skutečnosti není homosexuál. ()

tata22

Myslím, že ten film by měli povinně promítat všem lidem. Možná to není až tak dobrej film ale každopádně výrazně posunul můj úhel pohledu na homosexualitu. Nikdy jsem homosexuály neměl rád a najednou mám pocit, že to opravdu nemají v životě úplně lehký, a že jsem si to teprve teď uvědomil. Možná je to právě tohle sdělení, které mi nutí tenhle film ohodnotit tou nejvyšší známkou. Jestliže tohle film dokáže udělat 50 letýmu chlápkovi, kterej má dost vyhraněný názory a je dost konzervativní, pak to opravdu stojí za velký potlesk. ()

Chegí

Veliké zklamání. Očekávání, které jsem vkládal do tohoto filmu, opadlo jak hrušky ze stromu. Film místy ztrácí na intenzitě, avšak herecký výkon Seana Penna je strhující. Ikdyž jsem měl hodně výhrad, dávám 4 hvězdičky, protože i tak mne film zaujal. ()

shalash

Je dobré si připomenou čím si museli gejové a lesbičky projít. Není sporu, že si Sean Penn oscara za tutu roli skutečně zasloužil. Pěkně natočený životopis s prvky humoru, který musí ocenit téměř každý- "Nemůžete se rozmnožovat- Bůj ale ví, že se snažíme jako jen jde" mě v daném kontextu rozsekala... I retrospektivní příběh filmu neškodí, jenom nás na konci nic nepřekvapí, asi proto tomu nedám pět hvězd. ()

pogoman77

Tři a půl hvězdy. Tohle je přesně ten film, který automaticky všichni označují za dobrý, je tam trochu politiky, homosexuál a je to životopis. Půl hvězdy nahoru za Seana Penna (nečekaně). ()

IgorkoIgorko

Film bol nudný, plný prikrášlení a poloprávd. Nie som žiadny homofób, ale filmy s takýmto príbehom ma viac tlačia do úzkosti ako napĺňajú pocitom radosti. Geniálny výkon Seana Penna by si zaslúžil 5 hviezdičiek, ale žiaľ nehodnotím jeho ale film :P ()

Chapocka

Proč to dělat složitě, když v jednoduchosti je někdy taková krása, Sean Penn je geniální hráč a téma rozhodně nepozbylo na důležitosti, jak vidno na každém druhém kroku... Paráda! ()

vade_mecum

Osobně se mě téma tohoto filmu, čili homosexuál v politice, dotýká a proto jsem tento film s nadšením shlédnutl. Určitě jsou tam dobré momenty, ale je to natočeno tím americkým idealistickým způsobem, zastřelení hlavního hrdiny tomu opět dává jistou váhu reality (koneckonců se jedná o dílo, zakládající se na pravdě). Dávám 3 a 1/2 hvězdičky (70%). Jinak hlavní filmová odpůrkyně homosexuálů mi připomíná českou Janu Jochovou Trlicovou... ()

Tomulka

Na úvod je třeba vyzdvihnout Seana Penna a Jamese Franca tito dav byli prostě neuvěřitelně excelentní. U obou je vidět špičková úroveň pojetí. Franco sice nedostal tolik prostoru (což je pochopitelné vzhledem k námětu) , ale přesto byl opravdu skvělý. Přiznám se, že od Penna jsem nic jiného než perfektní pojetí nečekal. Co se týče děje samotného tak je to opět nádherný obraz tak zvaného amerického snu. Není všechno zlato co se třpytí a nic není zadarmo. Opět je ukázáno jak je americké myšlení zpátečnické a někdy až zkoprnělé. Příběh je sice z dřívějších dob, ale i přes to si myslím, že se dnes situace moc nezměnila. Každopádně perfektní film mohu jen doporučit. ()

Pattrick

Nic mi to extra neřeklo. Pěkný příběh (podle pravdy, takže zase takovou váhu bych tomu nedával) .. Naštvalo mě, že na začátku řekli, jak to vlastně skončí a bylo jasné, kdo to udělá. Takže napětí bylo celé pryč. Takže jsem koukal na obyčejnej film o tom, jak homosexuálové prahnout po svých právech (dá se říct, že by to klidně mohli dávat na discovery). Milk má zajímavé zpracování .. Sean Penn se předvedl na výbornou, což mě překvapuje, dalo se mu včechno věřit. Film prahne po oscarech (gay téma, zajímavé zpracování silný příběh - pro mě teda ne) .. Takže bych se nedivil, kdyby něco ulovil, ale byl bych docela naštvám, myslím, že bylo více lepších filmů. (ještě je předzvěst zlatých glóbů, tak uvidíme jak tam) .. Solidní průměrný film, nic víc. ()

Enid

No je to tak na ty 4 hvězdičky, není to ani průměr, ale ani nic zásadního, co byste potřebovali vidět víc než jednou. Prvních třicet minut je spíš dokument (obrázky s komentářem) a Sean Penn se občas trošku blíží karikatuře (ale těžko říct, skutečného Milka jsem nikdy neviděla a je možné, že při chůzi opravdu vrtěl zadkem). Jinak mimořádně zajímavé téma, o kterém u nás asi nikdo neví a pro mě šokující zjištění, kde byla Amerika 30 let před Queer as a Folk a L Wordem :-) Hlavní negativum: postava, kterou hraje Diego Luna - celý film jsem nepřišla na to, jestli je debilně napsaná nebo debilně zahraná. Nejdřív jsem si myslela, že Diego Luna dost trapně hraje opilého gaye, pak že to je nějaká variace na mexickou kurvičku, která se na Milka pověsila, pak že to má být hysterka no a SPOILER!!! pak když se oběsil, jsem si řekla, aha, tak on opravdu měl nějaký problém. ()

rav4ge

Ze začátku jsem měl strach z tohohle filmu, ale docela dost mě překvapil, hlavně neuvěřitelný herecký výkon Seana Penna, který si určitě za tento výkon zaslouží oskara. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (viac)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (viac)