Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

H4ku11

Nerozumiem tomuto vysokánskemu hodnoteniu. Ako dôležitá udalosť v histórii áno, ale film bol natočený úplne hrozne a len som sa modlil, aby už bol koniec. ()

bobstock

Buzerant, co má moc...z toho jde strach co?! Lidé se bojí toho, co je jiné. A i když přesvědčíte tisíce lidí o své dobré vůli pomoct nejen menšinám nebo jak říkal Harvey, outsiderům, přijde jedinej, který vše přetrhne a schová se za boha, který opakuji s tímto nemá nic společného. Navíc, kdyby bůh nedovolil, aby se rodili bytosti s jinou sexuální orientací, nestalo by se to. Z toho vyplívá, že boha můžeme vklidu vynechat. Vše je přirozený řád, ať se to líbí nebo nelíbí. Kolik už těchto mučedníků za práva byla milá Ameriko? Parádní herecké role. PS: neuvěřitelná podoba skutečného Milka a Seana Penna. 80% ()

Phillo

Ako pomník jednému (určite výnimočnému) človeku funguje Milk bezchybne no ako film, ktorý by mal upútať aj radového diváka trpí množstvom nedostatkov. Neupúta, nijak k sebe "nepriviaže" je podávaný neskutočne chladno a odmerane. Istý nadhľad síce poteší, no ani zďaleka nestačí. Herecky je síce Milk dobrý, miestami excelentný (Hirsch si naplno užíva svoju kariéru), no nemyslím, že nejako prevratný. Penn podľa mňa nemá na Oscaroch šancu. 60% Pooscarové P.S.: Opäť raz som zle odhadol vkus akadémie... ()

masiko

Dobře vybraní herci, kteří podávají solidní výkony, sem tam nějaká hezká pronesená věta... To je ale bohužel všehno. Nicméně na tento film jsem stejně koukal kvůli jeho účasti na oskarovém klání. Sean Penn mě nesklamal, nominace je zasloužená, ale neodvažuji se říci, jestli zaslouženější než Mickeyho (PS: tak nakonec byla). Naproti tomu nad nominací Joshe Brolina a jeho označování kritikou za velkého konkurenta Heatha Ledgera mi zůstává rozum stát. Nestrhává na sebe pozornost a vůbec bych neřekl že podává nějaký zvlášť hodnotný výkon (loni mě rozhodně zaujal mnohem více jak v American Gangster, tak v No Country for Old Men). Nemá tedy snad vůbec smysl podotýkat, že Ledgerovi nesahá po kotníky. (ale buďme schovívavý, kdo ano? :D) ()

Gore

Je až děsivé, jak Sean Penn věrohodně zahrál homosexuála ve všech maličkostech. Kromě tohoto one man show (Penn téměř nesleze z plátna), pouze sledujeme politické pozadí kolem voleb Milka a jeho vztahy. Nejsem Američan ani homosexuál, proto mě ten film místy ubíjel nudou. ()

jerenymo

Snímek mě až tak neoslovil tak jak sem čekal. Bylo to příjemné podívání,ale pro mě malinko zdlouhavé a místy nepřehledné a nudné. Ale co se zde opravdu musí vyzvednout je herecký výkon Seana Penna, to je prostě Pan herec. ()

WinstonS

Sean Penn je neskutečný. Dokáže zahrát úplně cokoliv, což ukazuje i v případě homosexuálního aktivisty a posléze supervizora Harveyho Milka. Penn hraje tak, že bych mu málem uvěřil, že je vážně na kluky. Jeho lišácký úsměv, když pronese lascivní poznámku nebo poškádlí svého milence či gesta, jimiž na pódiu hypnotizuje bouřící dav, jsou podmanivá a přistihnete se, že tenhle chlapík se vám minutu po minutě stále sympatičtější. Penn si pro sebe ukradl celý film, který je podařený i svou retroatmosférou konce 70. let a zdařilým polodokumentaristickým prolínáním skutečných historických a filmových záběrů. ()

Deywid

"My name is Harvey Milk and I'm here to recruit you!"..... Mňa si si získal, Harvey :)....Fantastický Sean Penn (Oscar absolútne zaslúžený, sorry Mickey), skvelí Hirsch, Franco, Luna, Brolin a Alison Pill.....skvelá myšlienka...skvelý film... ()

thunnus

Velmi dobrý film o světě homosexuálů a počátcích jejich hnutí v Americe. Spousta záběrů vypadá autenticky jak ze sedmdesátých let a až po přečtení komentářů jsem se dozvěděl, že některé byly pravé a některé ne a po pravdě v tom mám teď guláš a nedokážu říct, že bych je rozeznal. Herecké výkony byly velmi dobré, byť Pennova nadšenost pro věc a idealističnost mi připadaly až moc "dušínovské" (což je ale i vlivem scénáře) a jeho reakce místy přehnané. Ostatní mu v tomhle filmu více méně jen přihrávali, celou show samozřejmě ukradl on a ne že by mi to vadilo. Co mi však trochu vadilo bylo zobrazení hlavní postavy, která kromě odlišné sexuální orientace, působí jako dokonalý, již zmíněný, Mirek Dušín, bez jakékoliv špatné vlastnosti, nikdy se neuchylující ke kompromisům mezi svými ideály a konformními "společensky přijatelnými" projevy, což se mi na něj jako politika moc nezdá, protože politika je právě kvůli kompromisům. Jeho protipól v podobě Brolinova Dana Whita zase nedostává dostatek prostoru a působí dost jako bezrozměrná figurka. Závěr je pak dost patetický a zoufale černobílý, právě kvůli tomu, co jsem napsal výše. Jinak ale film baví, nenudí, občas se člověk zasměje a dozví se i nějaké ty informace, o kterých neměl dříve ani páru. Dávám čtyři, protože k dokonalosti něco chybělo, ale určitě je to velmi silný film, kterého je ten příběh hoden. ()

nikoletkaa

Seana mám zafixovaného jako sukničkáře. No a tady hrál gaye bojujícího za práva homosexuální menšiny. Role se však zhostil výtečně. Oscar je zde zcela na místě. Celý herecký ansámbl je však kvalitní - jedno zvučné jméno vedle druhého. V průběhu filmu jsem si uvědomila, jak jsem neskutečně ráda, že žiji ve světě, kde si (alespoň v demokratických státech) můžeme všichni dělat v podstatě, co chceme a chovat se, jak chceme. Závěr byl famózní! ()

NikuSSka

Od tohto filmu som čakala viac než výborné herecké výkony. Film ma ako celok nezaujal, ba priam miestami dokonca nudil. Pri záverečných titulkoch som mala viac než zmiešané pocity. Pean však presvedčil. Hoci toto nie je moja šálka kávy dávam slabšie 4*. ()

blazenka

Postava Harveyho Milka, jeho zapálení pro věc, jeho neutuchající živelnost se mi vryly pod kůži a klobouk dolů před výkonem Seana Penna. Tak přesvědčivě ztvárnit homosexuála a nebýt jím, obrovský potlesk. Film o naději, o přesvědčení, o spravedlnosti - to všechno je Milk- to všechno je Harvey Milk. 85%. ()

jorgus

na jednu stranu vyborny dobovy film s vybornymi herci..opravdu realismus ve sve nejvysi mire..na druhou stranu nudna slovickareni, v prvnich 2/3 filmu se nic moc nedeje a celkove vzato nic moc zazivne tema aby se z toho udelal dvouhodinovy film:) ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (viac)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (viac)