Policejní důstojník zemřel v nádražní hale tak, že vybouchl. Při prohledání místa Walter odhalí, že krystalky, které našel, jsou organického původu – jsou lidské. Při pátrání je odhaleno, že policista pracoval v Iráku na vývoji tajné chemické zbraně. Proto se Peter a Olivie díky Peterovým kontaktům vydají do Iráku – Bagdádu. V Iráku zjistí, že policista nebyl jediný, kdo se na projektu podílel, ale i kapitánka Burgessová, která je nyní ve vážném nebezpečí, jelikož dalším cílem je právě ona. (Varan)

Milano33

Máme tu pred sebou vážne záludný teroristický útok, nakoľko z ľudí sa stali chodiace bomby. Ľudské telo bolo plne skryštalizované a následne roztrieštené na milión kúskov. Išli o mimoriadne abnormálnu transformáciu vody na pevné skupenstvo podliehajúce chemickej reakcií na bunkovej úrovni. Už len stačilo dodať rádiové vlny, ako rozbušku, a bomba bola aktivovaná. U Olivii sa čoraz intenzívnejšie objavuje chorobné chvenie rúk, triaška, a taktiež sa u nej prejavuje únava a nespavosť, do čoho však ešte vstúpili bolesti hlavy, ktoré majú v sebe určitú spojitosť s paralelným vesmírom. Liv podľa všetkého že trpí akútnou nominálnou afáziou a tým pádom sa jej spomienky začínajú naraz vyplavovať, vracať. Celkom mi bolo ľúto smutného výrazu Waltera na konci, kedy oznámil, že sa sťahuje od Petra. ()

Anderton

Vybuchujúci ľudia, ktorí najskôr zmrznú, tajomný experiment, návšteva Iraku... ale aj tak je nakoniec to najzaujímavejšie to, čo je v kufríku. Tvorcovia ale z neho nerobia mcguffin a pekne nám na konci epizódy postupne začnú ukazovať jeho obsah. Prípad samozrejme tiež zaujme, je celkom originálny, len mi v ňom chýbalo niečo viac osobného, o ľuďoch - detonátoroch sa veľa nedozvieme a už vôbec nemáme priestor na to, aby sme si ich obľúbili. ()